LSZH Kablolu Kablolardan Faydaları

- Aug 28, 2019-

LSZH Kablolu Kablolardan Faydaları

Ekipmanın veya insanların korunması bir tasarım gereksinimi ise, düşük dumanlı sıfır halojen (LSZH) ceketli kabloları düşünün. Standart PVC tabanlı kablo ceketlerden daha az toksik duman yayarlar. Tipik olarak, LSZH kablosu, havalandırmanın önemli olduğu maden işletmeleri gibi kapalı alanlarda kullanılır.

LSZH kablo ile genel kablolar arasındaki fark nedir?

LSZH fiber optik kablonun işlevi ve tekniği parametresi tıpkı genel fiber optik kablolar gibidir ve iç yapı da benzerdir, temel fark ceketlerdir. LSZH fiber optik ceketler, yaygın PVC ceketli kablolara kıyasla, yangına yakalandıklarında bile, yangına dayanıklıdır, yanmış LSZH kabloları düşük duman sağlar ve halojen madde içermez, bu özellik sadece çevre koruyucusu değildir; Yakılan, yakılan yerdeki insanlar ve tesisler için de önemlidir.

LSZH ceket, halojenli olmayan ve alev geciktirici olan çok özel malzemelerden yapılmıştır. LSZH kablo kılıfı, yüksek ısı kaynaklarına maruz kaldığında sınırlı duman yayan ve halojen içermeyen termoplastik veya termoset bileşiklerden oluşur. LSZH kablosu, yanma sırasında yayılan zararlı toksik ve aşındırıcı gaz miktarını azaltır. Bu malzeme türü tipik olarak uçak veya vagon gibi havalandırması zayıf alanlarda kullanılır. LSZH ceketler ayrıca düşük yanıcılığa sahip olan ancak yandıklarında toksik ve yakıcı dumanları serbest bırakan Plenum dereceli kablo ceketlerinden daha emniyetlidir.

Düşük dumanlı sıfır halojen popüler hale geliyor ve bazı durumlarda insanların ve ekipmanların toksik ve aşındırıcı gazdan korunmasının kritik olduğu bir gereklilik. Bu kablo türü hiç bir yangında yer almaz ve çok az duman üretilir; bu kablo, gemiler, denizaltılar, uçaklar, üst düzey sunucu odaları ve ağ merkezleri gibi kapalı alanlar için mükemmel bir seçimdir.

Her madalyonun iki yüzü vardır. LSZH kabloları yukarıda listelenen birçok faydaya sahip olduğundan, kablonun Eksileri nelerdir?

1. LSZH ceket çatlamasına karşı daha hassastır. Kurulum sırasında hasarı en aza indirgemek için özel yağlayıcılar yapılmıştır.

2. LSZH ceket, gerekli alev ve duman performansını sağlamak için% 50 civarında yüksek bir dolgu içeriğine sahiptir. Bu, daha düşük mekanik, kimyasal direnç, su emme ve elektriksel özelliklere ve ardından LSZH olmayan bileşiklere yol açar.

3. Şu anki LSZH kablo üretimi, kanıtlanmış bir uzun süre performans geçmişi sağlamamıştır.

LSZH kabloları 1, 2, 12, 24 fiber ve özel sonlandırma ve yönlendirme gereksinimlerini destekleyen değişken alt kablo boyutları ile birlikte sunulur. Halojensiz ve birçok uluslararası kurulum için uygundurlar. LSZH kablosu taşma jeli içermez ve OFNR Riser derecesine sahiptir, binalar arasındaki borulara montaj için mükemmeldir ve doğrudan binadan yükselticilerden bina girişinde ayrı bir bağlantı noktası olmadan uygun bir ağa veya kubbe fiber optik bağlantı ekine doğru koşmak için mükemmeldir.

LSZH fiber optik patch kablosu da mevcuttur. Hem LSZH fiber optik kablolar hem de LSZH fiber optik patch kablolar, Rosh uyumlu kablo montajları için gereklidir, ancak Rosh standardı, kabloların LSZH tipi olmasını gerektirmesinin yanı sıra daha katıdır. LSZH fiber atlamacı, pahalı ekipmanın aşındırıcı gazlara maruz kalması durumunda zarar göreceği yerlerde yaygın olarak kullanılır ve ayrıca ticari merkezler ve spor merkezleri gibi kalabalık alanlarda da kullanılır.

Bir çift:Fiber Optik Bağlayıcı Parlatıcı Nasıl Seçilir Sonraki:Fiber Patch Kabloları — Özellikler, Uygulamalar ve Tipler