Fiber Patch Kablo Yönetimine Mükemmel Çözüm

- Mar 09, 2020-

Son zamanlarda fiber yama kablo yönetiminde birçok insanın belada olduğunu gördüm, genellikle kabloları rasgele istiflediklerini görüyorum, birçok insan dağınıklık hissine sahip olacak ve her zaman diğer insanların iyi yapabileceğini kıskanacak, belki bugünün makalesi size çok şey verebilir yardım edin ve başkalarının iyi işlerini kıskanmak zorunda değilsiniz.

Optik kablo, fiber optik ağdaki en zayıf bağlantı olma olasılığına sahiptir, genellikle optimum performans ve güvenilirliği bitirmek için, fiber yama kablolarının yönetiminde gerçek prosedürleri gözlemlemeliyiz, en iyi çözüm en küçük maliyet ve değişiklikler olacaktır. veya hareket eder. Fiber patch kablo yönetiminde ses bağlantısı da dikkatli olmalıdır. Size ayrıntılı prosedürleri anlatalım.

patch kablo yönetimi

İdareden talep aldığımızda, fiber kabloların tanıtımını ve tasarımını bildiğinizden emin olun ve ayrıca duraklanan kablolarla eşleşebilecek fiber yama kablolarınız varsa, bunun nedeni fiber optik kabloların farklı türler ve ayırt edilmelidir. Sonra uygun fiber kablo uzunluğunu seçin. Uzunluk, bağlantı noktalarına bağlıdır. Fiber yama panellerindeki diğer kabloları ve konektörleri engellemeyen veya bunlara müdahale etmeyen, paneldeki koşu kabloları ve konektörlerden kaçınan en kısa olanıdır. Bir sonraki adım, fiber yama kablolarını sıkılaştırmak, konektörlerden çekilecek ve çok fazla gevşeklik kablo yönetimini zorlaştıracak ve fiber patch panelin çalışmasını daha zor hale getirecektir. Fiber patch panelde, patch kablolar eşit olarak her iki tarafına doğru bir tarafa aşırı yüklenmeyi önlemek için dikey kablo yönetim kanallarını kullanın. Farklı çekirdek çaplarındaki kabloları karıştırmamaya dikkat edin. Ayrıca, kablolar duvarın arkasındaki kablolarla aynı veya daha yüksek bant genişliğine sahip olmalıdır. Yamadan önce, hatırlamamız gereken bir nokta var, konektörü temizliyor, temizlik parçaları, farklı fiber türlerinin nasıl temizleneceğine ilişkin olarak, bağlantı kabloları üzerindeki konektör uçlarını, panellerdeki konektör uçlarını, ağ ekipmanındaki konektör uçlarını içerir. fiber optik sc konektörü, fiber optik lc konektörü gibi optik konektör ... Eğer ilgileniyorsanız FOCC web sitesinde bahsettik, FOCC web sitesini ziyaret etmenizi bekliyoruz. Örneğin, bükülme yarıçapının aşılması, önemli ek kayıplara ve kanal performansı üzerinde olumsuz etkiye neden olabilir. Örneğin, mpo fiber, minimum bükülme yarıçapı çekirdek çapının on katıdır. Yama işlemi sırasında aşırı güç kullanmamaya dikkat edin. Bu, kabloları ve konektörleri baskılayarak performanslarını düşürebilir. Bir kabloyu çekerken zorlamanız gerekiyorsa, bir şeyler yanlış. Mevcut çekirdek doğru uzunluktaysa, yeniden kullanmak mümkün olabilir. Bu durumda, kabloyu tamamen çıkarın ve kablo yollarından tekrar geçirin. Bu, kabloda dolaşma, bükülme veya gerilme olmadığından emin olmanın tek garantili yoludur. Son adım, yapılandırılmış yapılandırmanın belgelerini güncellemek ve tamamlanan değişiklik isteğiyle ilişkili iş emrini kapatmaktır.

Yukarıdaki içerikler, fiber patch kablo yönetim adımlarının özetidir, eğer uygulamaya koyarken bir sorun varsa, bizimle görüşmeye hoş geldiniz ve bu sayfada bahsettiğim çeşitli fiber kablolar gibi fiber optikler , fiber konektörler, fiber adaptörler bile fiber optik patch panel, hepiniz FOCC'den bulabilirsiniz

Bir çift:Beşinci nesil mobil iletişim teknolojisi Sonraki:Fiber Optik Konnektör Montajının Yeni Sahnede Uygulaması