Fiber Patch Kablolarını Tanımak ve Doğru Seçmek İçin Daha Hızlı

- Jul 23, 2019-

Fiber Patch Kablolarını Tanımak ve Doğru Seçmek İçin Daha Hızlı

Optik ağımızdaki oldukça basit ama gerekli bir fiber optik ürün olan fiber optik patch kablo , fiber optik endüstrisinde çalışan herkesin neredeyse bir miktar bilgisi vardır. Esas olarak bir fiber optik kablo ve uç kısımlarında bir konektör içerir ve bu tür bir fiber optik kablo, sinyali iletmek için farklı optik cihazlar veya diğer elektronik cihazlar ile iletişim kurmak için kullanılır, çünkü bu noktaların farklı tiplere sahip olduğuna inanabiliriz. farklı konektörler, farklı uzunluklar, farklı uygulamalar vb. Ancak, bu farklılıklar ihtiyacım olanı seçmeme yardımcı olabilir ve bugün bu sayfa fiber patch kabloları farklı açılardan açıklar ve bu sayfanın size yardımcı olmasını umar.

fiber yama kablosu

Öncelikle, fiber optik konektör olduğunu aklımızda tutmalıyız, bildiğiniz gibi, son kısımlarında birçok farklı konektörde yaygın olarak kullanılan konektörlerin ST, SC, LC, MT-RJ, FC, MU, SMA, ESCON, FDDI ve vb…, iki tarafın hepsi farklı olabilir, bu sadece LC'den ST'ye fiber yama kablosu, FC'den sc'ye fiber yama kablosu ve diğerleri anlamına gelir. Fiber optik konektörler için fiber uygulaması tekli ve çok modlu patch kablo olabilir, genellikle onu görüyoruz ve bazen SM ve MM patch kablosu olarak kısaltıyoruz. Elbette, farklı seçenekler olabilir, örneğin, LC'den ST'ye fiber lif kablosu veya çoklu moddan FC'den SC'ye fiber fiber kablo için… Şekilde dört yaygın fiber konektör tipi gösterilmektedir.

konektörü

Tekli mod ve çok modlu fiber optik kablolar arasındaki farklara gelince, tekli mod bir modu destekleyen küçük bir çekirdekli (örneğin 2-9 mikron) ve çok modlu bir çekirdekli (25-200 mikron) optik fiberdir. Birkaç modu destekler ve çekirdek boyutu da farklıdır, genellikle SM 8.3 / 125'dir ve çok modlu 62.5 / 125'tir, bunun dışında, yüksek hızda kullanılan tekli mod, uzun mesafeli bağlantılar ve düşük hızlı ve kısa mesafeli bağlantılar için kullanılan çok modlu moddur. Sonra başka bir kategori genellikle unutulur, mod koşullandırma fiber kabloları, gigabit ethernet uygulamalarına özgüdür, tüm bu kablolar birbiriyle değiştirilemez. Bu arada, bahsetmemiz gereken bazı türleri var, tek taraflı ve çift yönlü kablo, tek taraflı kablo bir tek elyafa ve iki yönlü kablo iki elyafa sahip ve genellikle fermuarlı (yan yana), tek taraflı 3mm ve çift taraflı 3mm Şekil olarak gösterilmiştir.

tek yönlü ve çift yönlü

İkincisi, ceket tipleri de bilmemiz gereken bir durumdur, mevcut ceket tipleri PVC yükseltici, ofnp plenum, iç ve dış yükselticiler, iç ve dış plenum, hava ve doğrudan gömme, su geçirmez fiber optik patch kablolar, şerit fiber optik kablolar ve kabartılmış fiberdir. optik kablolar Fiberstore'da, PVC / lszh patch kablo kategorisi OM1, OM2, OM3 kabloları ve OM4 fiber kablolarıdır ve OM3 ve OM4, 10Gbe yüksek bant genişliği uygulamalarında OM4 fiber üzerinden 10G veri aktarım hızı sağlar, OME fiberinden daha hızlıdır, ve Fiberstore'daki OM1 ve OM2 fiber kabloların tümü çok modlu fiber kabloları içerir.

Son olarak, çekme gözü seçeneği de önemlidir, kurulum sırasında hasarı önlemek için kablonun ucudur. Fiber optik kurulum sırasında, güç, çekirdek veya konektörler yerine kablonun gövdesine yönlendirilir, bu da stresi azaltır ve fiberlere verilen hasarı azaltır, tekrar kaldırır ve yeniden kullanır. Telekomünikasyon ağı, aktif cihaz sonlandırma, CATV ağları ve yerel alan ağlarında kullanılırlar.

Peki, bazı fiber yama kabloları hakkında bilgi sahibi olduğumuzda ve bir sonraki adımı nereden satın alacağımızı bilmemiz gerektiğinde, sizin için oldukça iyi bir site var, FOCC sizin için iyi bir seçim olacak, size ve tedarik edilecek yüksek kaliteli fiber kablolar, fiber optik kablolar ve hatta fiber optik pigtailler dahil, FOCC, festal varış için büyük satışlar yapıyor, bazı ihtiyaçlar varsa denemeye hoş geldiniz.

Bir çift:OM5 Fiber Kablo - 40G / 100G SWDM4 Kablolama Çözümü İçin Değer Katar mı? Sonraki:EPON + EOC bina programı