Fiber Optik Kablo Damar Boyutları

- Aug 27, 2019-

Fiber Optik Kablo Damar Boyutları

Elyaf spesifikasyonları çekirdek ve kaplama çaplarını bir oran olarak listeler. En üstteki örnek çekirdeğin kaplamaya oranını 62.5 / 125 mikron olarak göstermektedir. Aşağıda, oran 9/125 mikrondur. Çok modlu fiber genellikle 62.5 / 125 veya 50/125 mikrondur, tek modlu fiber genellikle 9/125 mikrondur.

Fiber Optik Kablo Damar Boyutları

Fiber Konnektör Cila Çeşitleri / Tipik Geri Yansıma

Tek modlu uygulamalarda, düzeneklerde geri yansıma miktarı kritik olabilir. L-com, hem PC hem de APC Tekli mod montajlarını raftan sunar. UPC bitirir özel sipariş ile mevcuttur.

Fiber Konnektör Cila Çeşitleri

Fiber Optik Cam Çeşitleri

Kademeli İndeks Fiber ışığın yansımasına dayanırken, Kademeli İndeks Lifinde, camın özellikleri kablodan aşağıya doğru hareket ederken ışığı "bükmek" için katmanlar halinde değiştirilir. Bu, daha yüksek aktarım hızları için kablo içindeki modal dağılımını azaltır.

Fiber Optik Kablo Çeşitleri

Bir çift:Pasif Optik Ağın EPON ve GPON'u Sonraki:Fluke Test Cihazları Nasıl Kullanılır?