Fiber Optik Patch Cord Tanımı

- Aug 27, 2020-

Fiber Optik Patch Cord Tanımı

Fiber optik bağlantı kablosu (aynı zamanda fiber optik atlama kablosu, Fiber atlama kablosu, Fiber optik bağlantı kablosu olarak da adlandırılır), optik kablonun her iki ucundaki fiber optik bağlantı fişleri anlamına gelir. Optik fiber atlama telleri, koaksiyel kablolara benzer, ancak ağ koruma katmanı yoktur. Merkez, ışıkla iletilen cam çekirdektir. Optik fiber atlama teli ile at kuyruğu arasındaki fark, fiber optik at kuyruğunun yalnızca bir ucu konektörlü olmasıdır.

Basitçe söylemek gerekirse:

Fiber Optik Yama Kablosu=fiber optik konektör + fiber optik kablo + fiber optik konektör

Fiber optik bağlantı kablosunun sınıflandırması, çekirdek sayısı, fiber konektörler, iletim ortamı, uygulama ortamı vb. Temel alabilir.

Fiber Optik Patch Cord çeşitleri

Tek modlu fiber optik bağlantı kablosu: Genel optik fiber atlama kablosu sarıdır, bağlantı ve koruyucu kılıf mavidir ve iletim mesafesi daha uzundur. G652D, G657A dahildir Çok modlu fiber optik bağlantı kablosu: Genel optik fiber atlama telleri turuncu renkte gösterilir, diğerleri gri renktedir ve bağlantı ve koruma bej veya siyahtır ve iletim mesafesi daha kısadır. 50/125, 62.5 / 125, OM3 (50 / 125-150), OM4 (50 / 125-300) vardır

Ve iletim ortamı olarak plastik gibi diğer fiber optik atlama telleri.

Farklı fiber fiber optik patch cordlar

  1. Tek Yönlü veya Çift Yönlü fiber optik bağlantı kablosu
    2. Bantlı fiber optik yama kablosu
    3. Birleştirilmiş fiber optik bağlantı kablosu

Uygulama ortamına göre:

  1. Zırhlı fiber optik atlama teli
    2. Su geçirmez fiber optik atlama teli

Fiber Optik Yama Kablosu fiber konektör tipi

FC fiber optik atlama teli, SC fiber optik atlama teli, ST fiber optik atlama teli, LC fiber optik atlama teli, MTRJ fiber optik atlama teli, MPO fiber optik atlama teli, MU fiber optik yama kablosu, SMA fiber optik yama kablosu, FDDI fiber optik olarak ayrılabilir yama kablosu, E2000 fiber optik bağlantı kablosu, DIN4 fiber optik bağlantı kablosu, D4 fiber optik bağlantı kablosu vb.

En Yaygın fiber optik bağlantı kablosu tipi


FC tipi fiber optik bağlantı teli: Metal başlı, sabitleme yolu vidalı butondur. Genellikle ODF tarafında kullanılır SC tipi fiber optik atlama teli: GBIC optik modül için konektör, dikdörtgen plastik kafa, fiş ve cıvata, dönüş yok. (bir yönlendirici anahtarında en çok kullanılan)
ST tipi fiber optik atlama teli: yaygın olarak fiber optik dağıtım çerçevesinde kullanılır, kabuk yuvarlaktır ve sabitleme yolu vidalı tokadır. 10Base-F bağlantıları için konektörler genellikle ST tipleridir. (Genellikle fiber kablolama çerçevesinde kullanılır) LC fiber optik atlama teli: SFP modülüne bağlı, uygun bir modüler mandal (RJ) mandal mekanizmasından oluşan bir konektör. (genellikle yönlendiriciler tarafından kullanılır)

Optik fiber atlama tellerinin konektör uçları, aynı veya farklı olabilen farklı kombinasyonlara sahiptir. Örneğin SC-SC, LC-LC, FC-FC, SC-LC, FC-ST, LC-E2000 vb. Bu, fiber optik atlama tellerinin optik yol etkinlikleri ile bağlantılı olarak daha esnek olmasını sağlar.

Fiber optik patch cordların uygulaması nedir

Optik fiber atlama, aygıttan fiber optik kablo bağlantısına jumper bağlantısını yapmak için kullanılır. Daha kalın bir koruyucu tabaka var. Fiber optik jumper ürünleri yaygın olarak kullanılmaktadır.
telekomünikasyon ağları
bilgisayar fiber ağları
elyaf test cihazları
iletişim odaları
FTTH (Eve Kadar Fiber)
LAN (Yerel Alan Ağı)
FOS (fiber optik sensör)
Fiber Optik Haberleşme Sistemi

Fiber optik patch cordlar için sonuç

Teleweaver Technology Company'nin optik fiber atlama teli yüksek kaliteli zirkonya yüksük ve PVC kablo ceketi,% 100 Ekleme kullanır ve ekleme kaybı ve geri dönüş kaybında iyi performans gösterir. Ürün, müşterinin kablo çapı ve fiber optik atlama teli uzunluğu gibi özel gereksinimlerine göre özelleştirilebilir. Bu nedenle kalite garantilidir, fiyat makul ve teslimat süresi nispeten kısadır. Test için ücretsiz numune sağlanabilir.

Bir çift:PoE için Kablolama Sıcaklığı Nasıl Düşürülür? Sonraki:40 / 100G Ethernet Geçişine Hazırlanma Faktörleri