Fiber Optik Single Mode Patch Cord Tipleri

- Aug 27, 2020-

Fiber optik yama kablosu, bir optik yol bağlantısı elde etmek için kullanılan fiber kablonun her iki ucundaki iki konnektörü ifade eder. Fiber iletim ortamına göre, Tek modlu fiber yama kablosu ve Çok modlu Fiber bağlantı kablosu olarak ikiye ayrılır. Şimdi tek modlu fiber yama kablosu ve tek modlu yama kablosu türlerinin neler olduğunu öğrenelim.

Tek Modlu Fiber Bağlantı Kablosu nedir?

Tek modlu fiber bağlantı kablosunun fiber çekirdek çapı özellikle küçüktür, sadece 8μm ~ 10μm. Ve sadece bir ışık yayılma yolu vardır. Bu nedenle, ışık yalnızca optik fiberin şaft çekirdeği boyunca iletilebilir, böylece dağılma israfı ve ışık enerjisi tamamen önlenir. Genellikle, tek modlu optik fiber yama kablosunun rengi sarıdır, bağlantı başlığı ve koruyucu kılıf mavidir ve genellikle uzun mesafeli iletim ve yüksek bant genişliği talep ağ bağlantısı için kullanılır.

SingleModePatchCordTypes nedir?

Tek modlu fiber bağlantı kablosu tipleri, fiber optik konektörler, çekirdek numarası, kablo malzemesi, kablo çapı, kullanım ortamı vb. Göre sınıflandırılabilir.

Fiber optik konektörlere göre Tek Modlu Bağlantı Kablosu Tipleri:Fiber Bağlantı kablosunun konektörleri LC / SC / ST / FC / MU / MTRJ / E2000 ve diğer tiplerde mevcuttur. Uçlar aynı konektörle yan yana yerleştirilebilir veya LC-LC, LC-SC, LC-ST, SC-ST, SC-SC, ST-ST vb. Gibi farklı konektörlerle birleştirilebilir.

What is the Fiber Optic Single Mode Patch Cord Types

Yaygın tipler Tek Modlu Bağlantı Kablosu Tipleri

  1. SC tek modlu fiber optik bağlantı kablosu: Dikdörtgen bağlantı başlığı, 2,5 mm Çekirdek çapı ve sabitleme yolu, dönmeden fiş ve pim cıvata tipini benimsemektir. (bir yönlendirici anahtarında en çok kullanılan)

lc fiber connector pigtail most Used Fiber Pigtail Types

2.LC tek modlu fiber optik yama kablosu: Küçük dikdörtgen bağlantı kafası, 1.25 mm çekirdek çapı, uygun bir modüler mandal (RJ) mandal mekanizmasından yapılmıştır.

lc fiber konektör helezon en çok Kullanılan Fiber Pigtail Türleri


3. FC tek modlu fiber optik yama kablosu: Metal kılıflı kafa, 2,5 mm Çekirdek çapı. Sabitleme modu vidalı tokadır. Genellikle ODF tarafında kullanılır (en çok tel çerçeve üzerinde kullanılır)

4.St tek modlu fiber optik yama kablosu: yaygın olarak fiber optik dağıtım çerçevesinde kullanılır, kabuk yuvarlaktır ve sabitleme yolu vidalı tokadır. (10Base-F bağlantıları için, konektörler genellikle ST tipleridir. Yaygın olarak fiber kablolama çerçevesinde kullanılır)
5. SC-LC tek modlu fiber optik yama kablosu: Fiber bağlantı kablosunun farklı bağlantı kafası, optik yol aktiviteleri ile bağlantılı olarak daha esnek olmasını sağlar.

Parlatma türüne göre:

APC, UPC ve PC'ye ayrılmıştır

APC: Yeşil kafa, sokma ucu eğik, açı aralığı 30 derece ve üstte 8 ° ± 1 ° eğik

UPC / PC: Mavi kafa, uç yüzün takılması düz

Aşağıdaki gibi iade kaybı:

APC, UPC ve PC Parlatma türleri

SC / APC Tek modlu fiber optik bağlantı kablosu

Fiber kapasiteye göre Tek Modlu Bağlantı Kablosu Tipleri:

Simplex, Duplex, Bundle, Ribbon single mode fiber optik patch core vardır

St Simplex Tek modlu fiber optik bağlantı kablosu:

St Dubleks Tek modlu fiber optik bağlantı kablosu:

Kablo malzemesi ve çapına göre Tek Modlu Bağlantı Kablosu Tipleri

Tek modlu fiber optik bağlantı kablosunun kablo çapı 0,9 mm, 2,0 mm, 3,0 mm'dir. Kablo dış kılıf malzemesine göre sıradan tip, sıradan alev geciktirici tip (PVC), düşük dumanlı halojensiz tip (LZSH), düşük dumanlı halojensiz alev geciktirici tip vb. Olarak ikiye ayrılabilir.
Kullanım ortamına göre:
Dış mekan tek modlu fiber optik yama kablosu, kapalı tek modlu fiber yama kablosu, amoured tek modlu fiber optik yama kablosu, su geçirmez tek modlu fiber optik yama kablosu ve benzeri olarak ayrılabilir.

FOCC'nin tek modlu fiber optik bağlantı kablosu, ürün için mükemmel optik performans ve iyi stabilite sağlayan benzersiz bir taşlama işlemi kullanır ve ürünün uzun vadeli güvenliğini ve güvenilirliğini sağlar. Tek modlu fiber optik bağlantı kablosunun ücretsiz örneği test için sağlanabilir.

Tek Modlu Bağlantı Kablosu Türleri hakkında hala sorularınız varsa, lütfen daha fazla açıklama için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Teşekkürler.

Bir çift:8 tip En Yaygın Fiber Optik LC Konektörü Sonraki:Optik Sirkülatörünü Tanıma