Fiber Patch Kabloları — Özellikler, Uygulamalar ve Tipler

- Jul 31, 2019-

Fiber Patch Kabloları — Özellikler, Uygulamalar ve Tipler

Fiber atlama kabloları veya fiber bağlantı kabloları olarak da bilinen Fiber Bağlantı Kabloları, fiber optik donanımlarını fiber optik çapraz bağlantılarına, ara bağlantılara ve bilgi çıkışlarına bağlamak için kullanılır. Kalın bir koruma katmanına sahip olan optik verici, alıcı ve terminal kutusunu bağlamak için kullanılır.

Fiber yama kablosu Özellikleri:
1. Düşük ekleme kaybı ve Yüksek Geri Dönüş Kaybı;

2. IEC ve YD-T826 / 1996 standartlarına tam uyumlu;

3. Sıcaklık kararlılığı: Çalışma sıcaklığı: -20 ila + 75 ° C;

4. Yüksek dayanıklılık, çiftleşme fazla 500 kez;

5. Ayrıntılı bilgi labu olan bireysel paket.

Fiber optik yama kablolarının uygulamaları:
FTTH uygulaması;

Öncül tesisler;

Veri işleme ağları;

Geniş Alan Ağları (WAN);

Telekomünikasyon ağları;

Endüstriyel, mekanik ve askeri.

Fiber Patch Kablo Genel Tipleri
Genel olarak iki tip fiber optik patch kablosu vardır: tek modlu fiber optik patch kablolar ve çok modlu fiber optik patch kablolar. Kelime modu, fiber optik kablo çekirdeğindeki fiber optik ışığın iletim modu anlamına gelir. Tek modlu fiber genellikle mavi, mavi bir konektör ve uzun bir iletim mesafesine sahip. Çok modlu fiber genellikle siyah konektör kreması ve kısa iletim mesafesine sahip turuncu veya gri renktedir.

Tek modlu fiber optik yama kablosu, küçük bir çekirdeğe ve yalnızca bir ışık yoluna sahiptir. Çekirdeğinden geçen tek bir ışık dalga boyu ile tek mod, ışığı çok modlu gibi çekirdeğin kenarından zıplatmak yerine çekirdeğin merkezine doğru yeniden hizalar. Tek modlu fiber yama kablosu, genellikle birkaç milden uzun olan, geniş alanlara yayılmış uzun mesafeli ağ bağlantılarında kullanılır. Örneğin, telekomünikasyon, anahtarlama ofisleri arasındaki bağlantılar için kullanır. Tek modlu kablo 9 mikron cam çekirdeğe sahiptir.

Tek modlu fiber kablo, öncelikle geniş mesafeler içeren uygulamalar için kullanılır. Bununla birlikte, çok modlu fiber, çok modlu cihazlar çok daha ucuz olduğundan, en yaygın yerel fiber sistemleri için tercih edilen kablodur.

Çok modlu fiber optik yama kablosu, iletilen ışığın dalga boyundan çok daha büyük olan geniş çaplı bir çekirdeğe sahiptir ve bu nedenle, çok sayıda ışık yoluna sahiptir - lif çekirdeğinde çok sayıda dalga boyunda ışık kullanılır. Çok modlu fiber optik yama kabloları, çoğu genel fiber uygulamalarında kullanılan çapraz bağlantı köprüleri, ekipman ve çalışma alanı kabloları olarak kullanılabilir. Elyafı masaüstüne getirmek, mevcut ağınıza bölüm eklemek için veya alarm sistemleri gibi daha küçük uygulamalarda çok modlu fiber kullanın. Çok modlu kablo iki farklı çekirdek boyutuyla gelir: 50 mikron veya 62,5 mikron.

Özel fiber optik patch kablo tipleri:

FTTH Patch Kabloları;

PM Fiber Patch Kablolarının Korunması Polarizasyonu;

Mod koşullandırma fiber optik patch kablolar (mod koşullandırma patch kablosu, mod koşullandırma kablosu);

Önceden sonlandırılmış pigtail (fiber pigtailler, fiber pigtail, fiber optik pigtail, fiber optik pigtailler).

FOCC, farklı fiber konnektör tipleri, düşük ekleme kaybı ve düşük geri yansıma özellikli fiber optik patch kablolar sunar. FOCC Technology fiber patch kabloları Telekomünikasyon Şebekeleri, Gigabit Ethernet ve Premise Kurulumları uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bir çift:Fiber Optik Ayırıcının Tanıtımı Sonraki:OEO uygulamaları