Fiber yama Panelleri

- Apr 17, 2018-

Fiber Patch Panel - Ağ Mücadelenize Çözüm

Genel olarak bir telekomünikasyon dolabında bulunan fiber patch panel, karmaşık alanlarda hareket etme sürecini mümkün kılarak, ekleyerek ve değiştirerek (MAC) kolaylık sağlar. Kablo elemanlarını sonlandırmanıza ve sinyali bir yama kablosuyla son hedefine bağlamanıza izin verir. Ağ hızına ve verimliliğine yönelik ihtiyaç duyulmayan ihtiyaç, veri merkezini daha zorlu bir yer haline getirmekte ve yama panelleri de bunu karşılamak için gelişmektedir.

Fiber Kablo Paneli Ağ Kablolamada Nasıl Yardımcı Olur?

Bir veri merkezi tasarlarken, hangi ara bağlantı sisteminin kullanılacağına ve bunların nasıl yapılandırılacağına karar vermek listenin en üstünde olmalıdır. Üreticilerin çoğunluğu, kablo yönetimini, patch panelleri seçerken birincil odak haline getirmektedir. Bu bölümde, daha önce zikredilen fiber patch panel çözümündeki bileşenlere odaklanacağız.

Multimedya Modüler Panel: Mix ve Match Fiber ve Bakır

Yama panelleri, hem bakır hem de fiber kablolama ortamlarında kullanılan birkaç bileşenden biridir. Fiber optik kablo, verilerin aktarılmasında güvenilir bir alternatif olduğunu kanıtlasa da, bakır kablolama hala veri merkezinde sağlam bir konumdadır. Bazı durumlarda, her iki çözümden yararlanmak için fiber ve bakırın bütünleşmesi gerekiyor. Bir multimedya modüler paneli, işlemi basit ve uygun maliyetli hale getirir. Multimedya modüler paneli, bakır çıkışların, fiber modüllerle aynı raf montaj alanında karıştırılmasına izin vererek, sisteminize olağanüstü çok yönlülük ve sağlamlık sunar. Cat6a / 6 / 5e / 5 Ethernet kabloları ve LC / SC / MTP fiber patch kabloları için uygun altı adede kadar farklı keystone jakı ve adaptör barındırır.

multimedya-modüler panel

MTP-LC Breakout Patch Panel, 40 / 100G'ye Yumuşak Geçiş Yapar

Veri trafiğinin eski 10 / 25G sistemlerinin işleyemediğini hızlandırdığı bir zaman vardır, bu da daha yüksek hızlı 40 / 100G zorunluluğuna geçişi sağlar. Bu durumda, 96 fiberli MTP-LC koparma patch panel, bağlantıya yardımcı olabilir. 40 / 100Gb anahtarlarınızı panelin arka bağlantı noktalarına bağlamak için MTP kablolarını kullanın ve 10 Gb aygıtlarınızı koparma panelinin ön bağlantı noktalarına bağlamak için çift yönlü LC kabloları ekleyin. Bu MTP-LC koparma yama paneli, arkada çıkarılabilir bir kablo yönetim plakasıyla tasarlanmıştır, gövde kablo düzenini etkin bir şekilde basitleştirir, kurulumu kolaylaştırır ve kablo karmaşasını azaltır.

Ultra Yüksek Yoğunluklu Kablolama Nedir? - FHD & FHX Güvenli Oldu

Dünya dijital veriler ve büyümesi etrafında dönüyor. Artık iş yapmak, sosyal faaliyetlerde bulunmak ve hayatlarımızı yönetmek için veriye güveniyoruz. Bu nedenle, ağ bant genişliği için doyumsuz talep ile barışı sağlamalıdır. Bu sayede 40 / 100G günümüzün veri merkezinde her yerde bulunmakta ve doğru kablolama bileşeninin seçilmesi, yönetilebilirlik ve performansın dengelenmesi ile mücadele edebilir.


Bir çift:Fiber Patch Kablo Geleceğin Ağının Kazanı Sonraki:HD Yönlendirmede Neden MTP / MPO Muhafazaları Kritik