LC'den LC'ye Fiber Optik Kabloların Genel Anlayışı

- Jun 24, 2019-

LC'den LC'ye Fiber Optik Kabloların Genel Anlayışı

Fiber optik yama kabloları, fiber optik atlama kabloları veya fiber optik yama kabloları olarak da bilinir. Fiber optik yama kabloları, yapısal kablolama sistemlerindeki fiber ağlar için optik bağlantı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Veri merkezlerinde, kafa uçlarında, hücresel merkezlerde ve merkez ofislerde fiber yamalarını yönlendirmek için hızlı ve kolay bir yöntemdir. İki parçadan oluşur: optik konektör ve fiber optik kablo. Konektöre göre, her iki ucunda da lif yama kabloları LC / SC / ST / FC / MTRJ / MU / SMA konektörleriyle sonlandırılabilir.
Fiberin LAN içine yayılmasının artmasıyla, küçük boyutlu faktör fiber optik konektörlere duyulan ihtiyaç acil hale gelmektedir. Ana nedenler, kablolama donanım ve ekipman arayüzleri için kullanım maliyeti ve alan tasarrufudır. LC konektörü, SC konektörünün yarı boyutunda küçük bir form faktörü konektörüdür. Bağlayıcı Lucent Technologies tarafından icat edildi. Lucent bir Amerikan çokuluslu telekomünikasyon ekipman şirketidir. Böylece LC Lucent Konnektörler anlamına gelir. Konektörler Telekom ve Datacom ağlarını desteklemek için yapılmıştır.
LC fiber patch kablosu küçük boyutlu faktör konektörüyle ve yüksek yoğunluklu uygulamalar için uygundur. IEC, Telcordia, EIA / TIA ile uyumludur. Fiber optik yama kablolarından biri olan LC serisi, LC'den LC'ye fiber yama kablosudur. LC'den LC'ye fiber yama kablosu, LC-LC tek modlu ve LC-LC çoklu mod türlerini içerir.
LC-LC single-mode, simpleks ve dupleks gibi iki versiyona sahiptir. Tek modlu tek yönlü fiber kablo, tek telli ve tek modlu çift yönlü fiber kablo, sıkı tamponlanmış ve kılıflı fermuarlı bir kablodur. Kolayca tanımlanabilmesi için, kablo kılıfının rengi genellikle sarıdır. Ve çapı genellikle 1.8 mm, 2 mm veya 3 mm'dir. LC-LC tek modlu fiber optik kablolar, iyi performans ve hızlı teslimat özelliklerine sahiptir. Uzun mesafeli iletim için kullanılır.
LC-LC çok modlu yama kabloları, bir polimer dış gövde ve hassas bir hizalama mekanizması ile donatılmış iç tertibattan oluşur. Tek modlu yama kabloları olarak, bu türün hem tek yönlü hem de çift yönlü sürümleri vardır. Bu kablolar tipik 50/125 ve 62,5 / 125 isteğe bağlı çok modlu fiber iledir. Kablo çapı 0,9 mm, 2 mm veya 3 mm'dir. Kalın çekirdek boyutundan dolayı, kırılmanın neden olduğu sinyal bozulması meydana gelir. Bu yüzden genellikle kısa mesafe sinyal iletimi için kullanılır.
Bir tür fiber optik patch kablosu olarak LC'den LC'ye fiber optik kablolar, yüksek geri dönüş kaybı, düşük ekleme kaybı ve geri yansıma kaybı, iyi dayanıklılık, yüksek sıcaklık kararlılığı, iyi değiştirilebilirlik ve çoğaltma gibi birçok avantaja sahiptir. Bu nedenle, yaygın olarak Gigabit Ethernet ve fiber kanal, multimedya, telekomünikasyon ve ağ genelinde yüksek hızlı veri iletimi vb.


Bir çift:LC Fiber Konnektör, Adaptör ve Kablo Montajları Sonraki:DWDM Teknolojisine ve DWDM Sistem Bileşenlerine Genel Bir Bakış