ADSL ve Kablo Genişbant Kılavuzu

- Jul 08, 2019-

ADSL ve Kablo Genişbant Kılavuzu


ADSL ve kablo geniş bant rehberimizi okuyun, her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını keşfedin ve sizin için doğru geniş bant paketini seçin.

young-man-woman-using-dual-laptops

Genişbant, standart çevirmeli ağdan en az on kat daha hızlı olan evlerde daha hızlı internet hızı sağlar. Geniş bantlı paketlerin fiyatları standart çevirmeli bağlantı kadar düşükken, ikisi arasındaki seçim nispeten kolaydır.

Bununla birlikte, aralarında seçim yapabileceğiniz farklı geniş bant bağlantı türleri de vardır ve bunlar genel olarak iki kategoriye ayrılır - ADSL ve kablo. Peki bu iki tip genişbant nasıl çalışır ve biri diğerinden daha üstündür? Bu ADSL ve kablo genişbant rehberi size karar vermenize yardımcı olacaktır.

ADSL genişbant nedir ve nasıl çalışır?

ADSL, asimetrik dijital abone hattının kısaltmasıdır - temelde bir telefon hattı aracılığıyla genişbantı ifade eder.

Bağlantı kurmak için telefon hattını kullanan çevirmeliğin aksine, ADSL aslında sesli telefon görüşmesi için kullanılan frekanslarla birlikte çalışır, bu nedenle interneti kullanırken telefon görüşmesi yapmaya devam etmenizi sağlar. Tek bir bağlantıyla daha hızlı veri iletimi sağlar, ancak kullanıcıların veri indirme ve aynı anda sesli görüşme yapmalarını sağlar.

ADSL'nin ayırt edici faktörü, veri akışının bir yönde diğerinden daha büyük olmasıdır - bu nedenle 'asimetrik' adı verilir. Bu nedenle indirme hızları, yükleme hızlarından çok daha büyüktür. Sonuç olarak, ADSL genişbantı genellikle indirmelere güvenen, ancak yüklemelere çok az önem veren pasif internet müşterilerine yönelik pazarlanmaktadır. İndirmeler için en yüksek hızlar genellikle 8Mb'dir ve yüklemeler için en yüksek hızlar genellikle 1Mb'nin altındadır.

ADSL genişbantı İngiltere'de yaygın olarak mevcuttur - kapsama alanı, İngiltere nüfusunun% 99'undan fazlası için erişilebilir durumdadır. Bu nedenle, İngiltere'deki evlerin çoğunun ADSL bağlantıları var.

ADSL bağlantınızın etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak için bir ADSL modem ve mikro filtrelere ihtiyacınız olacaktır. İnternet servis sağlayıcınız tarafından temin edilmesi gereken mikro filtreler, interneti kullanırken telefon hattınızda çatırtı oluşmasını önler. Bir veya ikiden fazlasına ihtiyaç duyuyorsanız, genellikle sadece birkaç kilo için kullanılabilirler.

ADSL modem yönlendiricileri, yükseltilmiş bir BT telefon hattına güveniyor. ADSL yönlendiricisini doğrudan BT telefon hattına bağlarsınız ve ayrı bir modeme ihtiyaç duymazsınız - geniş bant internet bağlantısı daha sonra evinizdeki ve kablosuz kapsama alanındaki tüm bilgisayarlara yönlendirilir. BT telefon hattı olmadan bir ADSL bağlantısı alabilmenizin tek yolu, sağlayıcıların BT değişimi kullanmadan bir ADSL hizmeti sundukları, böylece sundukları fiyatlar ve hizmetler ile daha rekabetçi olmalarını sağlayan yerel döngü ayrıştırma işlemidir.


Bir çift:FOCC'dan Seçilebilecek 16 Tip Fiber Optik Konnektör Sonraki:Fiber Patch Kabloları — Özellikler, Uygulamalar ve Tipler