Fiber Optik Kablo Nasıl Seçilir

- Aug 09, 2019-

Fiber Optik Kablo Nasıl Seçilir

Çoğu müşteri, doğru fiber optik kabloları satın almalarını sağlayan fiber optik kablolama teknolojisine aşina değildir. Hedef uygulamalar için çok zor. Aşağıdaki metin, fiber optik kablolar için doğru karar vermenize yardımcı olacak fiber optik kablolar için birkaç ortak tanımlayıcı yöntemi tanımlama yöntemlerini açıklar.

1.Kablo kılıfı: İç mekan fiber optik kablolar genellikle poli etilen kayıtlı veya alev geciktirici poli kayıtlı etilen görünümü kullanır, esnek ve soyulması kolay, esnek ve pürüzsüz olmalıdır. Düşük kaliteli fiber optik kablonun kılıfları zayıf bitmiştir ve manşon ve Kevlar ile kolayca yapışabilir

Dış fiber optik kablonun PE kılıfı, cildi kabloladıktan sonra pürüzsüz, parlak, homojen bir kalınlıkta, kabarcıklanmayan yüksek kaliteli siyah polietilen olmalıdır. Düşük kaliteli fiber optik kablo 'kılıfı genellikle geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak üretilir, bu kablo' cildi kabadır, hammadde içindeki birçok kirlilik nedeniyle, çok ince küçük çukurlar bulabilir, çatlar veya su sızıntısı olur. Bir dönem döşenmesi.

2.Optik fiberler: Bazı standart fiber optik kablo üreticileri genellikle en iyi üreticilerin A-seviyesindeki çekirdeğini kullanır, düşük maliyetli düşük kaliteli fiber optik kabloları ise genellikle C sınıfı, D sınıfı optik fiber ve istenmeyen kaçakçılık optiklerinden üretilir. Elyaf, bu elyaflar, uzun süredir fabrikada nemli olan ve renk değişikliği olan, genellikle tek modlu elyaf ve çok modlu elyaf ile karıştırılan karmaşık kaynaklardır. Bazı küçük fabrikalar gerekli test ekipmanlarından yoksundur ve optik fiberin kalitesine karar veremezler.

3. çelik tel güçlendirilmesi: resmi açık fiber optik kablo üreticisinin çelik teller fosfat, yüzey gri, bu hidrojen kaybı, pas, yüksek mukavemet artışı olmaz yapar. Düşük kaliteli fiber optik kablo genellikle ince tel veya alüminyum tel ile değiştirilir. Tanımlama yöntemi basittir: beyaz görünüm, kolayca bükülebilir, bu tür çeliklere sahip kablolar yüksek hidrojen kaybına neden olur, uzun bir süre, fiber optiğin asılması için iki uç kapakların paslanma ve çatlama olasılığı daha yüksektir.

4.Steel zırh: Anti-pas kaplama çelik şerit çift taraflı fırça dikey bandaj desen kullanarak resmi üretim işletmeleri, düşük kaliteli fiber optik kablo, sıradan demir, genellikle sadece bir anti-pas tedavisidir.

5.Loose Tube: Gevşek tüp fiber optik kablolar PBT malzemelerle monte edilir, bu nedenle kasa gücü, deformasyon olmaz, yaşlanma karşıtıdır. Düşük kaliteli fiber optik kablo genellikle için PVC ile yapılır
kasası, bu kasanın çapı ince ve kolayca düz sıkıştırılmış olması.

6.Fiber macunu: Açık fiber optik kablolar fiber krem, su buharı nedeniyle nemli olan fiber oksidasyonunu önleyebilir, alt fiber optik fiber yalnızca birkaç fiber krem kullanır, ciddi olarak fiber optiklerin ömrünü etkiler.

7.Aramid: Ayrıca Mingkaifula olarak adlandırılan, askeri-sanayi tarafından yaygın olarak kullanılan, yüksek mukavemetli bir kimyasal elyaftır. Şu anda sadece DuPont ve Hollanda'da üretilen Akzotion, fiyatı oldukça yüksek. İç mekan fiber optik kablo ve havai güç kabloları (ADSS), Aramid'leri güç kaynağı olarak kullanır, Kevlar'ın yüksek maliyeti nedeniyle, düşük kaliteli iç kablo dış çapı çok küçüktür.

Bir çift:Ağınıza Fiber Medya Dönüştürücü Sonraki:Fiber Optik Amplifikatöre Özel Bakın