Ev Telefon Hattınızı Kendi Tarafından Test Etme

- Aug 26, 2019-

Ev Telefon Hattınızı Kendi Tarafından Test Etme

Bir veya daha fazla süre için, telefonunuzdaki evdeki kötü işlerden dolayı hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Telefonunuzu evde bulduğunuzda düzgün çalışmıyorsa, yapmanız gereken ilk şey, onarılan sorunun kaynağını bulmaktır. Bu makale, telefon hattınızı evinizde nasıl test edeceğiniz ve sorun gidereceğiniz konusunda haklıdır.

Öncelikle, evin kendisinde sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz, Bilgisayar, bilgisayar, telesekreter vb. Gibi tüm telefon cihazlarını evinizden çıkarmanız. Telefon hattı test cihazınızı (veya çalıştığından emin olduğunuz bir telefonu alın) alın, dolaştırın ve her prize takın, doğru aydınlatma sırasını kontrol edin (eğer bir telefon ise, burada çevir sesini bulabilirsiniz). Tüm jaklar ölü gibi görünüyorsa veya çevir sesi alamıyorsanız, sorun telefonunuz veya telefon donanımınızla ilgili değildir.

Telefonun kendisinden başka bir telefon hattı sistemi olduğundan emin olduktan sonra, bir sonraki adım sizin kablo tesisatınızı test etmektir. Telefon kablolarının yanlış şekilde temas eden teller, fare yiyen kablo veya bir telefon jakını kızartmak gibi elektrik dalgalanmaları gibi kazalara neden olabilir. Metin baskısı tüm olası problemler için çok fazla bilgi vermeye çalışacaktır.

İlk önce, iç kablolarınızı, evin dışına çıkan dört veya daha fazla kabloyla size hizmet veren telefon şirketinden çıkarın. Tüm bu teller, telefon şirketinin erişimini kolaylaştırmak için evinizin dışına yerleştirilen bir NID ağ arayüzü olan bir kutuya bağlanır. Kötü çizgi veren fişi çıkarmanız gerekir. Bir bağlantı bloğunuz veya giriş köprünüz varsa, telefon şirketinin kablolarını blok veya köprüden ayırın. Kablolamanızın sürekliliğini test etmek için en iyi multimetreyi kullanın. Elektriğin içinden serbestçe akmasına izin veren süreklilik, iki çıplak tel dokunurken süreklilik sağlayacaktır. Kablolama sisteminde, her bir kablo rengi bağımsız olarak çalıştığından, farklı renkteki herhangi bir kablo arasındaki süreklilik arızalı duruma neden olacaktır. Kusuru bulmalı ve düzeltmeliyiz. Bunu, problarınıza farklı renkteki iki telden birine dokunarak yapın ve süreklilik elde etmeyin. Sen
Bunu, iç hat tellerinizden herhangi birini çıkarmadan terminal bloğunda veya giriş köprüsünde yapabilirsiniz. Bu testin kilit noktası, tüm telefonların ve cihazların fişinin çekildiğinden emin olmaktır.

Bir süreklilik bulunduğunda, kabloda bir yerde var olan bir dokunuş veya bir telefon jakının arkasındaki veya bir bağlantı bloğundaki veya giriş köprüsündeki bir dokunuş olabilir. Arızalı telefon jakına elektrik dalgalanması neden olabilir. Bunlardan herhangi biri olursa, sadece temas eden telleri ayırın veya koşulları sıkın. Bundan sonra, kullandığınız telefonu, hattı test etmek için önceki adımda problemsiz kullanın. Hala çalışmıyorsa, diğer bloklara ve telefon jaklarına devam edin.

Evinizdeki ana bağlantı bloğundan veya koruyucudan yeni bir kabloyu çalıştırmak yerine başka bir telefonun kablosuna ekleyerek telefon kablosunu uzak bir konuma getirmek için kullanılan ikincil bağlantı blokları veya paralel bağlantılar olabilir. Bağlantı bloğundan eve giden iki kablo görürseniz, ancak altı telefon prizine sahip olduğunuzu biliyorsanız, kablo sisteminizde ikincil bağlantı blokları olduğunu belirtir. Sorun gidermenizin bir sonraki aşaması boyunca çıkışları açarak çıplak kabloya veya gevşek kablolara dokunmayı muayene etmeye çalışın.

Yukarıdaki adımların hepsinden sonra, bir sonraki adım bunun kablonun kendisinin mi, telefon prizinin mi yoksa jak mı olduğunu bulmaktır. Bir çiftin bir telini (kırmızı veya yeşil, siyah veya sarı) her bir jaktan ayırın, bu tüm kabloları tüm kabloları tamamen ayırmak zorunda kalmadan devre dışı bırakacaktır. Devreyi telefon şirketinin kablolarına tekrar bağlayın. Ardından, telefon jakını evinizin dışındaki NID kutusundaki bir telefon hattı test cihazı ile test edin; bu, dijital ya da analog telefon sistemlerinin yanı sıra hat polaritesini de tespit etmek için kullanılır. Krikoların hiçbiri çalışmıyorsa, kabloda kısa devre olur, bazı woklar ve diğerleri çalışmazsa, sorun muhtemelen çalışmayan krikolardadır. Bu sefer, yeni bir kriko alıp mevcut kabloları ona bağlamaya çalışmalısınız.

Bir çift:Gevşek Tüplü Kablo ve Sıkı Tamponlu Kablo Teknolojisi Sonraki:Pasif Optik Ağ İçin Fiber Splitter