Duvara monte dağıtım kutusu nasıl kullanılır

- Apr 24, 2018-

Çok katmanlı veri merkezlerinin esnek yönlendirmesini sağlamak için duvara monte fiber dağıtım kutusu nasıl kullanılır?


Adından da anlaşılacağı gibi, duvara monte edilen fiber dağıtım kutusu, fiber dağıtım kutusundaki bir adaptör aracılığıyla bir optik fiber jumper aracılığıyla optik sinyalleri çıkarmak için kullanılabilen, duvara monte edilmiş bir fiber optik dağıtım kutusudur. . Örnek olarak aşağıdaki duvara monte edilmiş fiber kutusunu alın. 2/4/8 fiber adaptör panelleri ve 2 makarayı yükleyebilir ve kurulum süresini kısaltırken sınırlı bir alanda yoğunluğu en üst düzeye çıkarabilir. Aşağıdaki şekilde FHD duvara monteli optik dağıtım kutusunun iki yöntemi gösterilmektedir.


distribution box


1. Daha önce bahsedildiği gibi, fiber patch kabloları yönetmek için MTP fiber optik dağıtım kutularına ve MTP fiber optik dağıtım kutularına sahip rafa monte fiber dağıtım panolarına sahip duvara monte fiber dağıtım muhafazaları kullanılabilir. 2. MPO fiber jumper'lar veri merkezleri için omurga bağlantısı sağlayabilir. Genel olarak, MPO gövde fiber jumperları 12 çekirdek / 24 çekirdek ve 72 çekirdeğe sahiptir. 3. Fiber dağıtım kutusunda bulunan MTP fiber dağıtım kutusu, ön uç LC fiber yama kablosunu arka uç MPO fiber yama kablosuna bağlamak için kullanılabilir veya MTP fiber adaptör paneli MTP fiberini değiştirmek için kullanılabilir dağıtım kutusu ve doğrudan bağlı olun. Gövde fiber jumper, birleştirilmiş fan-dışı fiber jumper'a değiştirildi. 4. Veri merkezinizin nasıl yönlendirileceğine bakılmaksızın, yüksek esnekliğe sahip, duvara monte edilen fiber dağıtım muhafazalarının kullanılması, zemin ve katlar arasında kablo bağlantılarını kolayca kurmanıza yardımcı olabilir, dolayısıyla şüphesiz önemli bir fiber jumper yönetim cihazıdır. Raf tipi fiber dağıtım kutuları, raflar veya iç raflar arasındaki kablo bağlantıları için daha uygundur.

Bir çift:Mükemmel bir CWDM DWDM kombinasyon ağı nasıl kurulur Sonraki:İç ve Dış Mekan Uygulamaları için Geleceğe Yönelik Ftth Kablolama Çözümü