Fluke Test Cihazları Nasıl Kullanılır?

- Aug 26, 2019-

Fluke Test Cihazları Nasıl Kullanılır?

Fluke, dünya üzerinde belirli bir teknoloji pazarını yaratan, yıllarca dünyanın elektronik test araçları üretimi, dağıtımı ve servisi lideridir. Fluke, çeşitli endüstriyel alanlar için kalite testini ve hatalı ürünlerin tespitini sağlar ve piyasayı önemli bir pozisyona yükseltir. Hemen hemen her yeni fabrika, ofis veya tesis, Fluke test ekipmanının potansiyel kullanıcılarıdır. Fluke network tester, endüstriyel kontrol sistemlerinin kurulmasından ve kurulmasından, cihaz kalibrasyonu ve bakımına, hassas ölçümlere, laboratuardan bir bilgisayar ağ arıza teşhisine, tüm yaşam alanlarının verimli bir şekilde çalışmasına ve gelişmesine yardımcı olur.

Fluke ağ test cihazı, pek çok bakım çalışması, teknisyeni, mühendisini veya bilimsel araştırmacısı tarafından yaygın olarak kullanılır, belirli çalışma belgelerinin tüm halklara aşina olamayacağı düşünülürse, referans için Fluke test ekipmanının kullanım talimatı hakkında bu makaleyi yazmamın sakıncası vardı. , okuyucular için yardımcı olacağını umuyorum.

Fluke test cihazlarını kullanmadan önce başlatma adımları:
Şarj: Fluke DTX serisi ana bilgisayar, batarya gösterge ışığı yeşile dönene kadar şarj etmek için yardımcı güç kaynağı adaptörü.

Dili ayarlayın: Fluke DTX serisinin topuzunu Set up durumuna getirin, testi sağ alttaki yeşil düğmeye basarak açın, ↓ okunu kullanın ve üçüncü Cihaz ayarını, makine ayarını seçin, girmek için Enter tuşuna basın parametre ayarı. Öncelikle, → oku seçin ve ikinci sayfaya girdiğinizde İngilizce'yi seçmek için enter oka basın ve girin. Dil ayarını bitirdikten sonra bir sonraki adıma geçin.

Kendi kendine kalibrasyon: Ana bilgisayar üzerine kurulu DTX serisi Cat6A / Sınıf EA kalıcı bağlantı adaptörünü, Cat6A / Sınıf EA kanal adaptörüne takılı yardımcı ekipmanı alın. Daha sonra kalıcı bağlantı adaptörünün ucunu Cat6A / Class EA kanal adaptörüne takın, yardımcı gücü kendi kendine test ettikten sonra yardımcı gücü açın, PASS normal yardımcıdan sonra yanar. ÖZEL FONKSİYONLAR durur, konsolu, ana bilgisayarı, yardımcı yazılımı, donanım ve test standart sürümünü açın (yalnızca yardımcı önyükleme ve ana bilgisayar bağlantısı olduğunda yardımcı bilgiler), kendi kendini test ettikten sonra çalışma arayüzü, ilk referansı seçin (yanlışı seçin Tekrardan çıkmak için EXIT), ENTER tuşuna basın ve testin başlangıcında “ayarının yapıldığını belirten sef kalibrasyonunu başlatmak için TEST düğmesine basın.
tamamlandı ”, kendi kendine kalibrasyonun başarıyla tamamlandığını gösterir.

Fluke test cihazının temel parametrelerini ayarlayın:
İşlem: Fluke DTX Serisi ana bilgisayar topuzuna “SET UP” duraklarına gidin, cihazın üçüncü set değerini seçmek için “↑ ↓” kullanın, parametre ayarına girmek için “ENTER” düğmesine basın, “← →” İstediğiniz ayar parametrelerini seçmek için “↑ ↓” tuşunu çevirin, parametre değişikliklerini girmek için ENTER'a basın, seçilen parametre ayarlarını seçmek için “↑ ↓” kullanmanız gerekir Parametre ayarlarını seçmek ve tamamlamak için ENTER tuşuna basın.

Fluke test cihazı test işlemi:
1.Test limitinin ve kablo tipinin ihtiyaçlarına göre belirlenir: kanal testi mi, yoksa kalıcı link testi mi? CAT5E veya CAT6 veya başka?
2. Kapattıktan sonra, TIA CAT5E CHANNEL test standartlarının seçilmesi gibi ana ve yardımcı cihazlara karşılık gelen farklı test standardı adaptörünü kurun, TIA CAT6A PERM.LINK seçildiyse, ana bilgisayar ve yardımcı DTX-CHA002 Kanal adaptörlerine takılacaktır. Kalıcı bağlantı testi standardı, ana bilgisayar ve yardımcı, sırasıyla bir DTX-PLA002 kalıcı bağlantı adaptörüyle kurulmalıdır.
3.Parametreleri sık sık değiştirmek gerekebilir
“SET UP” tezgahlarını çevirin, bükümlü çifti seçin, girmek için ENTER'a basın:
Kablo tipi: ENTER tuşuna basın ve ardından press ↓ tuşuna basarak test etmek istediğiniz kablo tipini seçin, örneğin Kategori 5 çift bükümlü UTP üzerinden test etmek istiyorum. ENTER ENTER tuşuna basın ↑ return Geri dönmek için Cat 5e UTP tuşuna basın.
Test sınırı: ENTER'a basın ve ardından test etmek istediğiniz kablo tipine ait test standardını seçmek için ↑ ↓ basın, daha fazla seçmek için F1 tuşuna basın, genellikle TIA'daki standart için seçenek.

Soket konfigürasyonu: 568B standardını kullanarak genel RJ45 kristal kafa soketine girmek için ENTER tuşuna basın. Diğerleri şartlara bağlı. Test edilecek tel standardını seçmek için ↑ ↓ düğmesine basın.

4. Test edilmesi gereken tüm ekipmanları ilgili adaptörle bağlayın. Teste başlamak için “TEST” e basın, bir süre sonra FASS veya FAIL görüntülenir.

Test sonuçlarını görüntüleyin ve arızayı kontrol edin

Testten sonra, sonucu otomatik olarak gösterecektir. Parametre ayrıntılarını görüntülemek için ENTER tuşunu, önceki sayfa için F2'yi, sonraki sayfa için F3'ü, EXIT tuşuna basın ve hafıza veri deposunu görüntülemek için F3 tuşuna basın. Test sonucu başarısız olursa, X seçerek arıza ayrıntılarını kontrol edebilirsiniz.

Fluke test sonucunu kaydetme
Test sonucunu kaydetmek için KAYDET tuşuna basın, imleci hareket ettirmek için “← → ↑ ↓” tuşunu kullanın veya imleci hareket ettirmek için ← →, 01 gibi kullanmak istediğiniz ismi seçmek için F3 tuşunu kullanın ve kaydetmek için KAYDET tuşuna basın.

Fluke ağ test cihazı kullanırken izlemeniz gereken tüm adımlar, ağ kablosu test cihazı, CCTV kamera test cihazı vb. Gibi daha fazla fiber optik test cihazı için.

Bir çift:Fiber Optik Kablo Damar Boyutları Sonraki:Fiber Optik Ağdaki Arızayı Bulmak İçin 4 Adım