CWDM OADM Bilgisi

- Aug 09, 2019-

CWDM OADM Bilgisi

CWDM OADM (Kaba Dalga Boyu Bölmeli Çoklama Optik Ekleme / Bırakma Modülü), çoklu fiberden çoklu fiberden çoğullama / demultipleksleme veya dalga boyu ekleme / düşürme için pasif bir cihazdır. CWDM teknolojisi kullanılarak, doğrudan geçiş yapan web sitesi ziyaretçilerinin veri yolu veya halka üzerinden engellenmeden devam etmesine izin verirken, bir fiber çiftine optik olarak ayrı kanallar eklenebilir veya bırakılabilir.

Ana Özellikler:
Bir fiber çifti üzerine ITU-T G.695- ve G.694.2 uyumlu CWDM kanalları ekleyin / bırakın;
Tesis dışı fiber ek yerlerinde kullanım için yaratılmıştır;
Fiber başına sekiz kanala yükseltilebilir;
CWDM kanalları için düşük kayıplı geçiş sağlar;
Termal olarak kararlı pasif optikler elektrik enerjisi gerektirmez.

CWDM OADM ek yeri paketleri, mevcut liflerin oranlarını artıran esnek, düşük maliyetli çözümlerin çocuklarındadır. CWDM OADM çift yönlü ek yeri paketleri, hem doğu hem de batı ekleme / bırakma işlevi sunar ve bu nedenle mevcut dış tesis ek yeri muhafazalarına kolayca yerleştirilir. Bunlar, fiber yönetimi ve ek tutucular için geniş bir alana sahiptir. OADM konektörleri, ekipman tarafındaki renk eşleşmeli CWDM GBIC'lere arayüzlenir. Modüllerin her biri aynı boyuttadır.

yapı
OADM üç aşamadan oluşur: bir optik ayırıcı, bir optik çoğullayıcı ve ayakkabısız ve ayakkabısız bir teknikle, optik ayırıcıya ilişkin yolları yeniden yapılandırmak için bir teknik, optik çoklayıcı, sinyallerin eklenmesi ve düşürülmesi için bir bağlantı noktası listesi ile birlikte. Optik ayrıştırıcı, bir giriş fiberindeki dalga boylarını bağlantı noktalarına ayırır. Optik çoklayıcı, ek portlarda olanlar ile birlikte demultipexer portlarından devam edecek olan dalga boyu kanallarını tek bir çıkış fiberine çoğaltır.

Dört çeşit CWDM OADM vardır:

Çift Tek Kanallı OADM'ler (CWDM-MUX-AD-xxxxa) Optik yüzüğünüzün iki yönüne kesinlikle aynı dalga boyunda iki kanal eklemenizi / bırakmanızı sağlar. OADM için çift dalga boyu kullanılabilir. hem ağ hem de CWDM GBIC bağlantıları ile birlikte Bu OADM'deki sekiz versiyon mevcuttur, bunlarla ilişkili her dalga boyunda bir tane bulunur Tekli çift kanallı OADM'ler renk kodludur ve CWDM GBIC'lerle renk kodludur.

4 kanal CWDM OADM (CWDM-MUX-4 =)? AAltik halkanın bir yönüne dört kanal (farklı dalga boylarında) eklemenizi / düşürmenizi sağlar. Diğer dalga boyları OADM'den geçmiştir. Çift fiber, ağ için GBIC bağlantılarıyla birlikte kullanılabilir. Dört dalga boyu 1470 nm, 1510 nm, 1550 nm ve 1590 nm olacaktır.

8 Kanallı Çoklayıcı / Demultipleksleyici (CWDM-MUX-8 =)? ASekiz ayrı kanalı tek bir iki elyaf setine çoğaltmanızı / ayırmanızı sağlar. İkili fiber hem ağ hem de GBIC bağlantıları için kullanılabilir. Kullanılabilir sekiz dalga boyu 1470 nm, 1490 nm, 1510 nm, 15300 nm, 1550 nm, 1570 nm, 1590 nm ve 1610 nm'dir.

Tek Fiber 4 Kanal Çoklayıcı / Demultiplexer (CWDM-MUX-4-SFx =)? aSizi dört iplikçikli bir lif teli içine çoğaltmak / çoğaltmak için izin verir. GBIC'lerin bağlantılarında çift lif ve bu ağ bağlantıları için tek lif kullanılır. Dört kanallı tek lifli noktadan noktaya bağlantı oluşturmak için her iki modelde (CWDM-MUX-4-SF1 = ve CWDM-MUX-4-SF2 =) birlikte kullanılmalıdır.

CWDM OADM, CWDM pasif optik sistemden sadece bir tanesidir, diğeri CWDM MUX / DEMUX ve CWDM GBIC'dir. Büyükşehir alan ağları (MAN) için halka veya noktadan noktaya konfigürasyonlarda sekiz CWDM optik dalga boyuna sahip bir şebekeden daha fazla yüksek hızlı veri iletişimi için optik ağ desteği sağlarlar.

Bir çift:CWDM Moudules Çeşitleri Sonraki:WDM Filtresi Hakkında Bilmeniz Gerekenler