MTP Fiber Optik Yama Kablosu Ve Satın Alma Rehberi

- Aug 20, 2019-

MTP Fiber Optik Yama Kablosu Ve Satın Alma Rehberi

Fiber optik yama kabloları, sinyal yönlendirme için bir cihazı diğerine bağlamak için kullanılan fiber optik kablolardır. Tüm elektrik şebekesi tahtasında ve odanın duvar tahtasında ve esneklik kabininde ihtiyaç duyduğu odayı sıkıştırır. Ve bugün size MTP fiber optik patch kablosunu tanıtmak istiyorum.

MTP fiber optik patch kablosu, MTP fiber optik konektörleriyle birlikte, eski MPO'nun yükseltme sürümüdür. MTP, MPO'ya kıyasla daha iyi mekanik ve daha iyi performansa sahiptir. Hem MTP hem de MPO serisi kablolar çoklu fiber konektörlerdir. Her bir konektörde birçok fiber optik kanal vardır. Bu tür çoklu fiberlerin özelliği nedeniyle, bu konektörlerin çoklu şerit kablolarla, özellikle de şerit çoklu fiber optik kablolarla kullanılması gerekir.

Tipik MTP / MPO fiber optik patch kablosu, MTP / MPO ila 8 LC, MTP / MPO ila 12 MT-RJ vb. Hem tek modlu hem de çok modlu MPO şerit yama kabloları mevcuttur ve kolay tanımlama için çeşitli renk kodlu mahfazalarla üretilirler. MPO fiber optik patch kablosu, optik fiber hizalaması sağlamak için hassas kalıplanmış MT yüksükleri, metal kılavuz pimleri ve uygun mahfazaya sahiptir. İtme-çekme tasarımı kolay çiftleşme ve sökme için kullanılır.

MTP / MPO genellikle şerit fiber optik yama kablolarında veya çoklu fan düzeneklerinde şerit fanda kullanılır. Çok lifli şerit malzemelerden üretilen MPO şerit yama kablosu, telekomünikasyon sistemi, test cihazları, LAN ve WAN sistemleri, FTTX vb. İçin ideal bir bağlantı aracıdır. MPO şerit yama kablosu, pimli kelepçelerin kolayca değiştirilebilmesini sağlayan çıkarılabilir muhafazaya sahiptir, yüksük temizleme ve konektör yeniden sabitleme. Bağlantı bütünlüğü yaylı yan mandal mahfazası ile sağlanır. Şerit fiber optik kablolar, her bir kılıfın içinde çoklu fiberglasa sahiptir, MTP / MPO ayrıca her bir konektörün içinde çoklu fiberglas çekirdektir, yani, her bir MTP / MPO fiber optik yama kablosunda birkaç fiberglas bağlantısı vardır.

FOCC tam bir fiber optik patch kablo hattı üretmektedir. LC, SC, ST, FC, E2000, SC / APC, E2000 / APC, MU, VF45, MT-RJ, MPO / MTP, FC / APC, ST / APC, LC / APC, E2000, DIN, D4, Konnektör tiplerine göre sınıflandırılmış SMA, ESCON, FDDI ve DIN Fiber Optik Yama Kabloları. Standart yama kablolarına ek olarak, FOCC ayrıca şerit çıkış kabloları, MTP / MPO yama kabloları, mod koşullandırma yama kabloları, zırhlı yama kablosu ve su geçirmez pigtailler gibi çeşitli özel yama kabloları sunar.

Birçok fiber optik patch kablosu türü sayesinde, taleplerinizi karşılayan doğru fiber patch kablosunu seçmenize yardımcı olacak bir satın alma rehberi önereceğim.

1. Seç fiber optik konektörler ST, SC, LC, FC, SC / APC, LC / APC, FC / APC, FDDI, SMA, MTP, MPO, MTP / APC, MPO / APC.

2. Fiber Modunu Seçin, Tek Mod 9 / 125µm OS1, Çok Modlu 62.5 / 125µm OM1, Çok Modlu 50 / 125µm OM2, Çok Modlu 50 / 125µm OM3 10Gigabit, Çok Modlu 50 / 125µm OM4, Çok Modlu 100/140, Çok Modlu, 200/230.

3.Choose Fiber Kablo Yapı Tipi, Simplex fiber optik kablo (Bir tek fiber), Duplex fiber optik kablo (tek bir kabloda 2 fiber, Zip Kablosu), Çok Fiber kablolar, özel yapılandırmalar, yaygın 4 fiber, 6 fiber, 8 fiber , 12 elyaf, 24 elyaf, 48 elyaf, 72 elyaf, 144 elyaf, 256 elyaf. Daha yüksek fiber sayıları normalde MTP / MPO konektörleri kullanılarak MTP / MPO Trunk kabloları olarak sonlandırılır.

4. Seçin Fiber Kablo Çapı, Stokta / En yaygın olanı 3.0mm Ceket OD'dir. İsteğe bağlı 2.0mm, 1.8mm, 1.6mm.

5. Fiber Optik Kablo Ceket Rengi seçin. Endüstri Standardı fiber optik kablo kılıf renkleridir. SM Sarı, MM 62.5 Turuncu, MM 50 OM2 Turuncu, MM 50 10 Gb OM3 Aqua / Açık Mavi, İsteğe Bağlı Mavi, Turuncu, Yeşil Kahverengi, Gri / Slate, Beyaz, Kırmızı, Siyah, Sarı, Mor, Pembe, Aqua.

6.Choose Ceket malzeme tipi, PVC ceket, Yükseltici ceket, Plenum Ceket, Zırhlı Ceket.

7. Normalde Metre cinsinden ölçülen fiber yama kablosu uzunluğu seçeneğini seçin. İsteğe bağlı uzunluklar, CM, mm, İnç, Ayak, KM, Mil.

Bir çift:Optik Zayıflatıcı ve Optik Güç Ölçer Kalibrasyonu Sonraki:Optik Zayıflatıcı ne yapar?