Fiber Optik Konnektör Montajının Yeni Sahnede Uygulaması

- Mar 09, 2020-

Son yıllarda PON teknolojisi, bina maliyeti, koruma maliyeti ve geniş genişliği üzerindeki avantajları nedeniyle fiber optik endüstrisinde daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve Çin'de, üç büyük telekom operatörü - Çin telekom, Çin unicom ve Çin mobil, PON teknolojisinin uygulanmasını desteklemek için EPON ve GPON'u telekomünikasyon ağına getiriyor, aynı zamanda ODN ağı güçlü bir şekilde inşa ediliyor, daha sonra fiber optik bağlantı, koruma ve fiber kablo cihazlarının uygulanması ve yönetimi için daha yüksek gereksinimler ortaya koydu, aralarındaki en belirgin cihaz fiber optik patch kablo.

Hepimiz biliyoruz ki, geleneksel fiber patch kablolar, fiber optik konektör montaj sürecinin belirli uzunluğu, çok çeşitli fiber kablolar ve çok çeşitli fiber patch kablolardan oluşan konektörler olarak takip edildiğini, fiber optik patch panellerinde kullanılabileceğini biliyoruz. fiber transfer kutuları, fiber kablo cihazları ve cihazlar ve diğer optik portlar arasındaki bağlantı, ancak bu farklı fiber patch kablolar, depolama yönetimine ağır baskı getirir. Bunun dışında, geleneksel fabrika özel fiber yama kablolarının uzunluğu, rota ve genellikle küçük bir disk alanında fazlalığın uzunluğunu bırakırsa, gerçek uzunluktan daha fazladır, şekilden sadece dağıtım maliyetini eklediğini görmüyoruz. çerçeve ve diğer kablo cihazlarının yanı sıra yönetilmesi kolay değildir ve çok daha uzun fiber kablolar her zaman iç içe geçmiş, düğümlü sıkışma ve koşullar meydana gelir, daha sonra gereksiz sorunlara neden olur, bakım ve yönetim maliyetini artırır.

daha uzun kablo

Bu nedenle, tüm sorunlardan kaçınmak için fiber patch kabloların uzunluğunu etkili bir şekilde kontrol etmek. Sorunu çözmek için FOCC görüşünü verir. Fiber konektörlerin yerinde montajını kullanıyoruz ve 2 mm veya 3 mm fiber pigtail üzerinde sonuna kadar ve geleneksel özel fabrika fiber patch kablolarını değiştirerek sahnede fiber patch kablosu yapıyoruz, geleneksel fiber patch kabloları büyük ölçüde hafifletebilir çok uzun süre kaldı, yönetim zorlukları, sık sık arıza bir dizi bakım sorunları. FOCC, tüm operatörler ile yakın iletişim ve ortak çabalarla birlikte gelir, FTTH'nin fiber optik konektör montajını secne'de fiber ekipmanlarının kablo yama yönetimine uygular.

Sabit deneylerden sonra ve birçok kez başarıyla kullanıldıktan sonra, sahnede bulunan fiber optik konektör düzeneğinin gömülü optik fiber türlerinin fiber dağıtım çerçevesi, kablo kutusu, optik dağıtım kutuları ve diğer kablo cihazı için ilk seçenek olacağına inanmak zorundayız. gelecekte, devrimci bir değişiklik getirmek için ODN ağ kablolama sistemi bakım ve yönetimi de verebilir.

Bir çift:Fiber Patch Kablo Yönetimine Mükemmel Çözüm Sonraki:Uygun Fiber Optik Kablo Nasıl Seçilir