OM3 VEYA OM4 Kablo Hangisine İhtiyacınız Var?

- Jul 11, 2019-

OM3 VEYA OM4 Kablo Hangisine İhtiyacınız Var?

Online firmada pek çok tipte fiber kablo bulunmaktadır. İnternette birçok seçenek bulunmaktadır. Gerekirse, doğru fiber optik kabloları nasıl seçilebilir? OM3 çok modlu fiber VEYA OM4 çok modlu fiber gibi. İlk önce fiber optik kablo özelliklerini bilmeli ve farklı olduklarını bilmeliyiz, ve hangisinin hangisinin en uygun olduğunu belirlemek için.

10G Ethernet:

10G Ethernet temel güç bütçesi yaklaşık 6dB'dir ancak bu, modal dağılım gibi sinyal bozulmalarından dolayı daha uzun bağlantı uzunlukları için düşer. Bu çarpıtmalar, dedektörün çalışması için daha fazla güç gerektirdiği anlamına gelir. Bu ekstra gücün kanal planlamada barındırılma şekli bir “güç cezası” dır. Örneğimizde, güç kanalı maksimum kanal uzunluğu için 0'dan neredeyse 5dB'ye çıkar. Ceza doğrusal değildir ve maksimum uzunluğa ulaşıldıkça çarpıcı biçimde artar. Kanalı tasarlarken, anahtar faktör bağlantı kaybı için mevcut olan güç bütçesidir. Bu, kablo zayıflaması ile azaltılmış, toplam güç bütçesidir ve konektör ekleme kaybını, ek kaybını, bükülme kaybını ve kontaminasyonu karşılamak için kullanılabilecek olan güç bütçesinin bir kısmını bırakır. tüm bağlantılar için mevcut kayıp sadece 1,79dB'dir. Diğer ucunda OM4, 4.55dB'ye, 2.76dB'lik bir artışa izin vermektedir. Tipik bir veri merkezi kanalı sekiz bağlantıya sahip olabilir. OM3 için, ortalama sonlandırma, premium sonlandırmaların kullanılması gereken tüm faktörler de dahil olmak üzere, 0.24dB'den daha az olmalıdır ve kurulum hataları, sıkışmış kablolar veya başka herhangi bir kanal sorunu için marj yoktur. Bağlantı başına 0.57dB bütçe ile, OM4 Kararlı bir ağı desteklemek için hatırı sayılır bir tavan boşluğu. Bu blogda OM3 ve OM4 hakkında daha fazla bilgi edinin, projenizdeki en iyi kabloyu seçmenize yardımcı olabilir.

OM3 çok modlu fiber :

10Gigabit Ethernet uygulamaları için kullanılan OM3 10G fiber optik kablolar. Bu kablolara ayrıca çok modlu OM3 10G Aqua fiber optik kablolar da denir. OM3 10G kablolarımız farklı bağlantı tipleri, kablo yapısı ve kablo uzunluğu dahil olmak üzere çeşitli tiplerdedir. ISO / IEC 11801 standartlarına uygun OM3 çok modlu fiberimiz. Bu kablolar, 10 Gb / sn ağlarda, yüksek veri hızlarının sürekli büyümesi gerekliliğini karşılamak için kullanılır. Tipik olarak, 10 Gigabit uygulamaları, pahalı tek mod alıcı vericileri gerektiren 9/125 Tek Mod fiberde çalışır. FOB501B serisi kabloları kullanarak, düşük maliyetli çok modlu alıcı vericileri veya VCSEL'leri (Dikey Boşluklu Yüzey Yayan Lazerler) uygulayarak daha yüksek toplam sistem maliyet tasarrufu elde edebilirsiniz.

OM4 çok modlu fiber:

OM4 en son yüksek modal bant genişliğine sahip yüksek performanslı 50/125 Kademeli İndeks Multimode (GIMM) kablolu fiber özelliğidir. OM4 fiber, mevcut fiber türlerine kıyasla 8 Gigabit Fiber Kanal ve 10 Gigabit Ethernet gibi yüksek bit hızlı bağlantılarda daha uzun menzil performansı sunar. FiberStore, hem standart OM4 hem de Azaltılmış Bükülme Hassasiyeti (RBS) OM4 varyasyonlarında çok çeşitli OM4 uyumlu kablo montaj ürünleri sunar.

OM3 ve OM4 lifi arasındaki fark nedir?

İlk olarak, OM optik çoklu mod anlamına gelir. Her ikisi de OM3 ve OM4, 50/125 çekirdekli fiberdir, ancak OM4 fiberinin OM3 ile aynı performansı sağlamasına olanak tanıyan ancak daha uzun mesafeler için farklı iç yapıya sahiptir. Bunun nedeni bant genişliği arasındaki fark, OM3'ün 2500 megahertz bant genişliği, OM4'ün 4700 megahertz bant genişliği var. Bunun anlamı, OM4 lifi için daha uzun iletim mesafeleridir. Bu nedenle, hangi tür fiber ve fiber aksesuarların kullanılması gerektiğine karar vermek için fiberin mesafesini bilmeniz gerekir.

Bir çift:FTTH PON evrimi: GPON'dan NG-PON2'ye Sonraki:Fiber Pigtails Alış Bazı Notlar