FTTH İçin Büyük Gelişmeler ve Beklentiler Sunmak

- Jul 22, 2019-

FTTH İçin Büyük Gelişmeler ve Beklentiler Sunmak

FTTH, Fiber eve kadar biliyorsun. Nihai müşteri erişim teknolojisini sağlar. Fiber optik kabloların müşterinin öncüllerine dayanarak ONU'ya (Optik Ağ Ünitesi) uzatılması durumu vardır, ayrıca video, ses ve yüksek hızlı veri gibi tüm uygulamalar ve hıza ulaşabilmesi için müşteriye neredeyse sınırsız bant genişliği sağlar. Müşteri başına 1G'ye kadar. İlgili pasif optik ürün: PLC ayırıcı   . Ve FTTH geleceğin kanıtıdır, böyle yüksek bant genişliği gereksinimlerini karşılayabilen tek teknoloji haline gelir, FTTH mimarisi Şekilde gösterilmiştir.

ftth

ONU’nun yüzlerce müşteriden oluşan bir gruptan ziyade her müşteri için gerekli olduğunu biliyoruz. FTTH şu anda uygun maliyetli değildir ve fiber optik kablolarda ve etkin ONU teknolojisinde daha uygun maliyetli bir bant genişliği sağlamak için teknolojideki gelişmelere bağlıdır.

Pekala, FTTH birçok insanın tercihi olacak. Kapsamlı bilgiden sonra FTTH'yi sağlamanın en kolay yolunun, optik bant genişliğini kabaca N müşterileri arasında eşit olarak bölmek için pasif 1: N optik ayırıcı kullanmak olduğunu biliyoruz. Alternatif olarak, tek bir lif, dalga boyu bölmeli çoklama (WDM) kullanarak iletim için her iki yönde de uygulanabilir. Optik gücün bir PON'daki (Pasif Optik Ağı) birçok tüketici arasında bölünmesi, önemli optik güç bütçesine sahiptir.

Son yıllarda FTTH, bir GNDG'nin oluşturulması için bir öneri (gigabit ulusal veri şebekesi) gibi bazı gelişmelere sahiptir, gelecek için bant genişliği iletişim gereksinimlerinin üstesinden gelebilir ve teklif, daha önce tartışılan alternatif erişim teknolojilerinin kullanılmasına izin verir, XDSL, koaksiyel veya kablosuz olarak daha düşük veri hızlarında servis sağlamak için. Bununla birlikte, bu tür çözümlere müdahale etmek neredeyse nihai FTTH altyapısı kadar maliyetli olabilir. Aslında, optik bölücüler veya optik yükselticili WDM, böyle bir FTTH şebekesini uygulamak için gereken temel teknolojilerdir. Şimdi WDM sistemleri fiber başına 40G bant genişliği sağlayabilir, her biri 2.5 G'de 16 dalga boyu kullanabilir ve gelecek 5 yıl içinde 100 gruba ulaşabileceğini umar.

Bir çift:Şerit Fiber Optik Kablo Nedir? Sonraki:EPON + LAN Çözümleri