Hizmetçi Ortak Fiber Optik Aletler Wiki

- Aug 29, 2019-

Hizmetçi Ortak Fiber Optik Aletler Wiki

1. Fiber Bağlayıcı
FC-SC-ST-LC-MU-MT-RJ
Fiber optik adaptör olarak da adlandırılan FBT Coupler, optik fiber konektörlerin bağlanması ve bağlanması için kullanılır. Optik fiber konektör bağlantı başlığına göre model seçmek için. Eklem yapısı ayrılabilir: FC, SC, ST, LC, MTRJ, MPO, MU, SMA, DDI, DIN4, D4, E2000 formları, mükemmel mukavemet ve stabilite sağlamak için iyi sinterleme teknolojisi (200 ~ 600gf yerleştirme kuvveti) .

Fiber Optik Manşon Uygulamaları

Fiber iletişim ağı
Geniş bantlı erişim ağı
Optik CATV
Optik enstrümanlar
LAN

2. Fiber Sonlandırma Kutusu

1-8-1-16-1-32-15

Optik fiber sonlandırma kutusu veya fiber sonlandırma kutusu olarak da bilinen Kablo sonlandırma kutusu, özellikle kablo sonlandırmasını sabitlemek, geri kalan fiber optiği depolamak ve korumak için kullanılan, fiber optik kablonun eklenmesi için kullanılan, birkaç çekirdek kablosu ve sonlandırma ekipmanı arasında bir bağlantı cihazıdır. ve elyaf helezonu.

3. Fusion Splicer

China-HY-97-fiber-optic-splicing-machine

İki optik fiber kablonun bağlandığı Fusion splicer, fiberin tıpkı cam gibi olması nedeniyle, fiberin kablonun içerisine birleştirilmesi gerekir, çünkü iki uçtaki özel derzlerin yeniden birleştirilmesi gerekir; geçmek

Elyafta ışık iletimi bir kaybına neden olur, bu kayıp esas olarak optik fiberin kendisinin iletim kaybından ve optik fiber bağlantı noktalarındaki birleşme kaybından oluşur. Optik kablonun siparişi üzerine, kendi fiber optik iletim kaybı da temel olarak tanımlanır. Fiber bağlantılarının ekleme kaybı, fiber optiğin kendisi ve şantiye yapısı ile belirlenir. Fiberin ek yeri kaybını azaltma çabaları, fiber optik yükselticinin iletim mesafesini artırabilir ve fiber linkinin zayıflama marjını artırabilir.

4. Fiber Medya Dönüştürücü

Fiber Medya Dönüştürücüleri, kısa mesafeli bükümlü çift elektrik sinyalini ve uzun mesafeli ışık sinyalini değiştirmek için bir Ethernet iletim medya dönüştürme birimidir.

Fiber dönüştürücüler genellikle Ethernet kablosunun kaplayamadığı ve iletim mesafesini, erişim katmanı uygulamasını ve genellikle büyükşehir alan ağlarında bulunan fiber optiği kullanması gereken gerçek ağ ortamında kullanılır; Aynı zamanda, metroya ve daha dış katman ağına bağlanan son kilometrede lifin yardımında da büyük rol oynamaktadır.

5. Fiber Optik Çoklayıcı

Fiber Optik Çoklayıcı, veri iletimini uzatmak için kullanılan bir fiber iletişim ekipmanıdır, temel olarak uzaktan iletim amacına ulaşmak için optik iletim özelliklerini kullanarak, sinyal modülasyonu, fotoelektrik dönüştürme teknolojisi yoluyla yapılır. Genel olarak çiftler halinde kullanılan, optik vericiye ve optik alıcıya bölünen optik çoklayıcı, optik verici elektrik / ışık anahtarlamayı tamamlar ve optik fiber iletimi için optik sinyal gönderilir; optik alıcı, esas olarak fiber alıcıdan gelen ışık sinyallerini tekrar elektrik sinyaline dönüştürerek ışık / elektrik dönüşümünü tamamlar. Optik çoklayıcı, uzaktan veri iletimi için kullanılır.

Optik çoklayıcılar, telefon optik çoklayıcı, Video Çoklayıcı, Video Ses Çoklayıcı, Video Veri Çoklayıcı, video Ses Veri Çoklayıcı ve benzeri gibi birçok türe ayrılmaktadır. Yaygın olarak kullanılan Digital Video Mux (özellikle güvenlik endüstrisinde yaygın olarak kullanılır).

Optik çoklayıcı, ışık sinyal iletiminin terminal ekipmanıdır. Prensibi: Bir fotoelektrik dönüşüm iletim ekipmanı; optik kablonun her iki ucuna yerleştirilmiş; bir verici ve alıcı, tıpkı adının çoklayıcıyı ima ettiği gibi. Bu yüzden optik verici ve alıcının çiftler halinde kullanıldığı, genellikle optik çoklayıcı satın aldıkları yerine birkaç çift aldıkları söyleniyor.

Bir çift:Fiber Optik Konnektörler Mekanik Olarak Nasıl Takılır Sonraki:Pasif Optik Ağ İçin Fiber Splitter