Şok oldum! Çoğu Cat5e / Cat6 Ethernet Kabloları Nominal Teknik Özelliklere Uymuyor

- Jul 13, 2019-

Şok oldum! Çoğu Cat5e / Cat6 Ethernet Kabloları Nominal Teknik Özelliklere Uymuyor

Son zamanlarda, bazı raporlar, Cat5e / Cat6 Ethernet kabloları gibi açık pazar yama kablolarının çoğunun standart özelliklere uymadığını göstermektedir. Aslında, sonuç şaşırtıcı değil. Spesifikasyonların iki versiyonu vardır, TIA ve ISO (ISO, TIA'dan daha katıdır), ancak bu standartların hiçbiri yaptırım organizasyonu veya lisansı içermemektedir. Satıcılar düşük Ethernet kablosuyla uzaklaşıyorlar çünkü ortalama tüketici en düşük fiyatı 10.000 dolar değerinde satın alarak şartnamelere göre satın almayı kontrol ediyor.

555557

Cat5e / Cat6 Ethernet Kablosu Neden Standarda Uymuyor?

Kullandığımız cat5e patch kablosu , 100 MHz'e kadar (TIA-568- C.2'de belirtildiği gibi) performans özelliklerini karşılamak üzere tasarlanmıştır ve ortak 100Base-T ve 1000Base-T kablolu ağları kullanabilmesini sağlar. Kablo cat6 , 250 MHz'ye göre daha yüksek performans gösterir; 10GbE kablolu ağları yönetmesini sağlar. Bununla birlikte, pek çok satıcı standart Ethernet kablosunun ve alt Ethernet kablosunun iletim hızı profesyonel olmayanlar tarafından değil, yalnızca kablo test cihazları tarafından kolayca değerlendirilemediğinden şartnameye uyumu ciddiye almamaktadır. Bu yüzden bazı satıcılar çok gevşek kalite standartlarına göre Ethernet kabloları üretiyor; bu da iyi ve kötü bağlantı kablolarının pazarda birbirine geçmesine neden oluyor.

Cat5e / Cat6'nın Standardı Karşılamadığı Sonuçlar Nelerdir?

Ağ anahtarlarınızın hepsinin doğru ayarlandığını varsayarsak, kötü bağlantılar kendi başlarına yavaşlar, ancak ağın geri kalanı tam hızda çalışır. Aksi halde, anahtarlar bir kötü bağlantı nedeniyle her bağlantının hızını düşürür ve tüm düğüm yavaşlar. Bu, ağ aktarım hızınızı ve veri aktarımınızı etkiler. Daha da kötüsü, daha düşük veya daha düşük Ethernet kabloları ağ performansının düşmesine neden olacak ve hatta aktif ekipmana zarar verebilir. Sahte kabloların takılması, sonunda pahalı bir bakım maliyetinin oluşması riskidir.

Inferior Cat5e / Cat6 Ethernet Kabloları Satın Almaktan Kaçının?

Bu yüzden sahte kablolar almaktan kaçınmak istiyorsanız, aşağıdaki dört noktadan emin olmalısınız.

alt Cat5e / Cat6 Ethernet Kablosu

Ethernet Kablosu Kullanın Fluke Testini Geçti

Fluke testi, bir Ethernet kablosunun kalitesini söylemek için en güvenilir kriter olarak kabul edilir. Bu test, yama kablosu testini ve Ethernet yama kabloları için kanal testini ve toplu ağ kabloları için kalıcı bağlantı testini içerir. Ethernet yaması kabloları için, kanal standardı uygulanabilir özellik değildir ve aktarılması çok kolaydır. Bu nedenle, yama kablosu testinden geçen kabloların performansı daha yüksektir.

Oksijensiz Bakır Tel ile Ethernet Kablosu Kullanın

Bakır kaplı çelik veya bakır kaplı alüminyum iletken malzemesi, yüksek zayıflama ve zayıf sinyale neden olması kolay olan paradan tasarruf etmek için kullanılan klasik bir yöntem üreticisidir. Ethernet kablosu kalitesini belirleyen bakırın saflığıdır. Bakır tel ne kadar safsa, o kadar az sinyal kaybı yaşarsınız. Bakırın azalan düzende saflığı oksijensiz bakır> saf bakır> çıplak bakır> bakır kaplı alüminyum> bakır kaplı çeliktir. Bu yüzden oksijensiz bakır teller seçseniz iyi olur. En iyi ağ kablosu telini seçme hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Yangına Dayanıklı Kablo Ceket ile Ethernet Kablosu kullanın

İki tür Ethernet kablosu ceketi, alev geciktirici ve alev geciktirici ceket vardır. Belki de her uygulamada bir alev geciktirici ceketi olması için bir kablo gerekmemektedir, ancak gerektiğinde, güvenlik açısından kablolar için bir alev geciktirici ceketi olması çok önemlidir. Normalde, PVC CM ve CMP kılıflı Ethernet kabloları, yama kablolama ortamlarında yaygın olarak kullanılır. Bununla birlikte, bazı üreticiler CM ve CMP yanıcılık derecesini düşük yanmaz ceket malzemesi ile değiştirmiştir. Bu kaçırmak istemeyeceğiniz bir nokta.

Güvenilir Üreticiler Tarafından Üretilen Ethernet Kablosu Kullanın

Son olarak, en önemlisi, kablo test cihazlarını satın almak yerine, yukarıdaki Fluke test raporlarını ve ürün ayrıntılarını sağlayabilecek güvenilir satıcıları seçmeniz gerekir. Kabloları güvenilir bir üreticiden satın almak, kablo performansınızla doğrudan ilgilidir.

Sonuç

Güvenilir üretimi seçmek, nitelikli bir Ethernet kablosu seçmenin başarısının yarısıdır. Her FOCC Ethernet yaması kablosu satmaktadır, Fluke test raporuyla birlikte gelir ve belirtilen şartnameye uygun olduğunu gösterir. Olmazsa, FOCC satmaz. Yama kablosunu en kaliteli oksijensiz bakır ve çevre dostu CM alev geciktirici ceketi ile üretiyoruz ve performansı sağlamak için her kabloyu sertifika test ediyoruz. İhtiyacınız olanı bulmak için www.focc-fiber.com adresini ziyaret etmenizi bekliyoruz.

Bir çift:WDM Nedir: Wiki, Tipler ve İşlevler Sonraki:Fiber Optik Patch Cord'ün Özel Talimatları