WDM Filtresi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

- Aug 09, 2019-

WDM Filtresi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Noktadan noktaya iletim bağlantılarında lider teknolojiden bu yana dalga boyu bölmeli çoğullama (WDM) geçiyor. Anahtar yöntemlerden biri ayarlanabilir bir optik filtredir. Bu filtre tipinin önemli özellikleri arasında düşük ekleme kaybı, dar bant genişliği, yüksek sidelobe bastırma, geniş dinamik aralık, hızlı ayarlama hızı, basit bir kontrol mekanizması, küçük boyut ve gider etkinliği bulunur. Filtre WDM modülü, İnce Film Filtresi (TFF) teknolojisine bağlı olacaktır. FWDM, EDFA, Raman amplifikatörleri, WDM ağları ve fiber optik cihazlarda yaygın olarak bulunur. Ünite, geniş dalga boyu aralığında farklı dalga boylarında ışığı birleştirir veya ayırır. FWDM serisi çok hızlı WDM ağ sistemleri için mükemmel olan minimum ekleme kaybı, düşük polarizasyon bağımlılığı, yüksek izolasyon ve mükemmel çevresel stabilite sunar. Gerçekten geleneksel olarak fiber optik sistemlerde kullanılır: 1310 / 1550nm, 1480 / 1550nm, 510 / 1550nm, 980 / 1550nm ve 1310/1490 / 1550nm.

FWDM Ana Özellikler:
Geniş Çalışma Dalgaboyu Aralığı;
Düşük Ekleme Kaybı;
Ultra Düz Geniş Geçiş;
Yüksek Kanal İzolasyonu;
Yüksek Kararlılık ve güvenilirlik;
Optik Yolda Epoksi İçermez.
FWDM Uygulamaları:
Test Aletleri;
FTTH Tri-Play Sistemi.

WDM, fiber optik ortam boyunca iletim için çeşitli infared (IR) dalga boylarında lazerler üzerindeki çoklu sinyalleri birleştirme yöntemidir. Her lazer tarafsız bir sinyal çifti tarafından modüle edilir. Görünen ışıkta renk filtrelerinin IR analoğu olan dalgaboyuna duyarlı filtreler alıcı uçta kullanılır.

WDM, frekans bölmeli çoğullama (FDM) ile karşılaştırılabilir. Ancak, radyo frekanslarında (RF) devam etmek yerine, WDM elektromanyetik (EM) spektrumunun IR elemanı içinde yapılır. Her bir IR kanalı, FDM veya zaman bölmeli çoğullama (TDM) kullanılarak birleştirilen birkaç RF sinyali taşır. Her çoklanmış IR kanalı, varış noktası ile orijinal sinyallerde ayrıştırılır veya çoğaltılır.

WDM kullanımı, bir fiber optik haberleşme sisteminin etkin bant genişliğini büyük bir faktörle çarpabilir. Bununla birlikte, maliyeti, bir kabloya yerleştirilmiş çoklu fiberlerin kullanılması seçimi ile karşılaştırılmalıdır. Erbiyum amplifikatör olarak adlandırılan bir fiber optik tekrarlayıcı cihazı, WDM'yi bant genişliği tükenme sorunu için uygun maliyetli ve uzun vadeli bir tedavi yapmayı planlamaktadır.

FOCC, CWDM Mux / Demux, CWDM OADM, DWDM Mux / Demux, DWDM OADM, Filtre WDM vb. Gibi geniş bir WDM / CWDM / DWDM cihazı seçeneği sunar. Ingellen 1310/1490/1550 İnce film filtre teknolojisine dayanan WDM cihazları, FTTP pazarındaki kesin gereksinimleri karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Güçlü kaplama ve pasif cihaz paketleme yetenekleri, bu WDM'leri mükemmel optik performans, iyi güvenilirlik ve ultra kompakt boyutta sunar. Ingellen'Fliter WDM ince film kaplama teknolojisi ve akısız metal yapıştırma mikro optik ambalajların tescilli tasarımını kullanır.

Bir çift:CWDM OADM Bilgisi Sonraki:Farklı Uygulamalar İçin Fiber Optik Çeşitleri