Tipik Protokol Dönüştürücü

- Aug 12, 2019-

Tipik Protokol Dönüştürücü

Bir protokol dönüştürücü, telekomünikasyonda ve ağ oluşturmada, bir makinenin protokolünü başka bir protokolle eşleşecek şekilde değiştirerek her protokolün birçok faktörü temel aldığı bir cihazdır. Protokol dönüştürücü, farklı makinelerin birlikte çalışmasına izin verir - dönüştürücü her makinenin protokollerini desteklediği sürece. Ana protokol çeviri mesajları, dönüşümü sağlamak için verilerin dönüşümünü, komutları, gösterimi, kodlamayı ve çerçevelemeyi içerir. Çoğu dönüştürücünün çeşitli protokollere sahip bir veritabanı vardır ve bu veritabanı ilk protokolü başka bir formata dönüştürmek için kullanılır.

Protokol Dönüştürücüsü doğrudan donanıma bağlanır ve bir bina yönetim sistemine (BMS) veya ağ yönetim sistemine (NMS) entegrasyon için SNMP, BACnet ve Modbus protokollerini bu aynı protokollerden birine veya birkaçına dönüştürür. Protokol dönüştürücü, izlenen donanımdan gelen verilerin BMS veya NMS tarafından kullanılan, eski izleme sistemlerinin bulunduğu durumlarda olduğu gibi protokollerle uyumlu olmadığı durumlar için idealdir.

Protokol Dönüştürücü Uygulamaları
Protokol Dönüştürücü uygulamaları sanayiden sanayiye değişmektedir. Protokol dönüştürücü, protokollere bağlı olarak bir yazılım dönüştürücü, donanım dönüştürücü veya tümleşik dönüştürücü olabilir.

Anahtar uygulamalardan bazıları:
Trafo Merkezi Otomasyonu;
Bina otomasyonu;
Süreç Otomasyonu.

Tipik Tipler
Protokol dönüştürücü, sözde rastgele kod sınaması işlevine ek olarak yerel, uzaktan geri döngü işlevleri, komut verilen uzak aygıt geri döngü işlevi sağlar; geridöngü işlevi, normal ağ veri sözlü değişimleri üzerinde etkili olmadan kullanılabilir ve kesinlikle ağın bu erimesinde sona ermeyebilir. Tipik Protokol dönüştürücü türleri, E1 / V.35 / V.24 / RS485 / RS232 / RS422 protokol dönüştürücüsünü içerir.

E1 - Ethernet Protokolü Dönüştürücüsü
E1 - Ethernet 10 / 100Base-T Protokol Dönüştürücü, basit devrelere ve kompakt bir yapıya sahip olan ve entegre ekipmanın güvenilirliğini artıran ASIC yongasını kullanır. Ethernet üzerinden koaksiyel kablolar için maksimum 2.048M bant genişliğinde veri iletim kanalları sağlar ve iki LAN'ı koaksiyel kablolar üzerinden bağlar. E1 portu kesinlikle birlikte 120 ohm / 75 ohm'luk direnci destekleyebilir.

Ethernet Dönüştürücü V.35
E1 ila V.35 protokol dönüştürücü, ITU G.703 standart E1 arayüzü ve V.35 Arayüzü arasında fiziksel dönüşüm sağlar. V.35 arayüzü olan ancak G.703 arayüzü olmayan ekipmanlar, bu tür yönlendirici ve çoklayıcı, E1 çoklayıcı veya E1 kanalı üzerinden E1-V.35 protokol dönüştürücü ile veri iletebilir.

V.35 kullanıcı portu kesinlikle N * 64K (N = 1 ~ 32) adaptif hızını destekleyebilir, bu sayede merkezi, ek ve bağımlı saat modlarına hizmet verebilir, böylece çeşitli uygulamalara yardımcı olabilirsiniz; ve ayrıca DTE ve DCE modları altında da şekillendirebilir. E1 ila V.35 protokol dönüştürücü, E1 portundan V 35 ağına iki yönlü veri aktarımını gerçekleştirir. Bu ekipman, WAN ve LAN dahil olmak üzere iletişim ağında kullanılır, SDH veya PDH ekipmanının E1 kanalından, belki yönlendiriciler tarafından sağlanan V. 35'e aktarım gerçekleştirir.

E1 ila RS232 RS422 RS485 Dönüştürücü
RS232 portu, 115.2K'dan daha düşük bir adaptif orana kesinlikle hizmet edebilir. Ethernet protokolü dönüştürücü, bu pilotun otomatik pilottaki Ethernet işlevini kapatmanın yanı sıra otomatik pilottaki E1 bağlantı noktası ile bağlantılı gerçekleri bildirmesine ek olarak kesinlikle tanı koyabilir.

Protokol dönüştürücü normalde Anahtarlar, PCIe ağ kartları ve fiber medya dönüştürücüler, CWDM ve DWDM ekipmanı, PDH çoklayıcılar vb. İle kullanılır. Ingellen, E1 - Ethernet Dönüştürücü, V.35 - Ethernet Dönüştürücü, E1 - V.35 veya V için protokol dönüştürücüler sağlar. 24 Dönüştürücü ve E1 ila RS232 RS422 RS485 Dönüştürücü, Ex / 2E1 / 4E1 / 8E1 / 16E1 ile ETN / 2ETH / 4EH / 4E1 / 8E1 / 16E1 ile NxE1 / ETH ve ip dönüştürücüye göre tdm, 19 inç rafta bağımsız olarak kart türleri ve bağımsız olarak bulunur.

Bir çift:Focc tarafından sağlanan CWDM Çözümleri Sonraki:Optik Alıcı-Verici ve Yama Kablosu Ömrü