Gömülü Kabloyu Bulmak için Yeraltı İzleyici Telini Kullanma

- Oct 15, 2019-

Gömülü Kabloyu Bulmak için Yeraltı İzleyici Telini Kullanma

Yeraltı izleme teli, yeraltı borularını gömüldükten sonra, gaz ve kanalizasyon hatları için binalara birçok bina kodunun gerektirdiği şekilde yerleştirmek için tasarlanmıştır. İlk tanıtıldığında gömülü su, gaz veya kanalizasyon hatlarını bulmaktan biraz daha fazlasını yapmak gerekiyordu. Günümüzde, telekomünikasyon yeraltı ortamında ortak kullanım hatlarını kabloladıkça konumlandırma daha karmaşık hale gelmiştir. Neyse ki, bugünün yeraltı fiber optik kablo bulucu, ilk muadillerinde bulunan aynı temel teknolojiye dayanıyor - yerleştirilen kabloya bir elektrik sinyali enjekte ediyor.

Yeraltı Kablo Bulucu

Yeraltı kablo bulucu, bir verici ve bir alıcı olmak üzere iki bölümden oluşan yaygın olarak kullanılan bir yeraltı fiber optik kablo bulucudur. Verici, izlenen kabloya veya boruya bir elektrik sinyali koyarken, alıcı sinyali alır ve konum belirleme operatörünün sinyal yamasını izlemesini ve bulunan kabloyu takip etmesini sağlar.

yeraltı fiber optik kablo bulucu Yeraltı Fiber Optik Kablo Bulucu Nasıl Kullanılır

Bir izleme teli takılması, gelecekte ekskavatörler veya ev sahipleri için daha güvenli bir çalışma ortamı yaratır. İleride kullanmak için birkaç inç izleyici telini zeminin üzerinde bıraktığınızdan emin olun. Yeraltı izleme telinin nasıl takılacağıyla ilgili ayrıntılara bakın:

İzleyici telini sokağın yakınındaki borunun başlangıcında tutun ve elektrik bandıyla sararak boruya sabitleyin.

İzleyici telini boru boyunca yuvarlayın ve her 5 fitte bir boruya bantlayın.
Kabloyu bitmiş kalitenin üzerinde çıktığı noktaya kadar geçirin. Teli, yerden 6 ila 12 inç tel olacak şekilde kesin.
İleride kullanmak üzere göründüğünden emin olmak için teli borunun ucuna yakın bir yere sabitleyin.

Gömülü kabloları izlemek, omurga gömülü kablonun yakınında toprağı yuvarlamadan önce bir kablonun yerini bilmeniz gereken dış tesis ortamlarında kullanışlı olan nispeten basit bir prosedürdür. Bulucular ayrıca sorunlu telekomünikasyon kablolarını da bulabilirler. Bu araçları tesis içi meslektaşlarından ayıran şey, hedef kabloyu yakındaki diğer kablolardan ve yeraltı kamu hizmetlerinden ayırt edebilmeleri ve bir derinlik tahmini sağlayabilmeleridir.

Sonuç

Yeraltı fiber optik kablonun yerini son yıllarda giderek daha fazla fiber kablo yeraltına gömdükçe artan önem kazanmış olduğundan, birçok fiber optik kablo üreticisi bu ürünleri sunmaya başlamıştır. FOCC, müşterilerine düşük fiyatla kaliteli ürünler sunar. Kabloları test etme hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen focc@fiberfocc.com adresinden bizimle iletişime geçin.

Bir çift:Fiber kapasitesini ve verilerin her mesafeye ulaşmasını artıran 40G taşıma çözümleri Sonraki:FİBER OPTİK KABLOLARI NASIL SEÇİLİR