Fiber Optik Kabloların Çeşitli Avantajları

- Jul 09, 2019-

Fiber Optik Kabloların Çeşitli Avantajları

Haberleşme endüstrisi, fiber optik kablonun ortaya çıkmasıyla sarsıldı. Bu kabloların sunduğu ana avantajlar daha geniş bant genişliği, hafiflik, küçük boyut ve her durumda daha fazla esnekliğe sahip olmasıdır. Buna ek olarak, popülaritesinin ardındaki temel neden, bu kabloların kullandığı ileri teknoloji. Fiber optik kabloyu bildiğimiz gibi, fiber optik kablo bir veya daha fazla optik fiber içeren bir kablodur. Optik fiber elemanlar tipik olarak plastik katmanlarla ayrı ayrı kaplanır ve kablonun yerleştirileceği ortama uygun koruyucu bir tüp içinde bulunur. Örneğin, 10g fiber kablo plastik katmanlara sahiptir ve koruyucu bir tüp içinde bulunur, farklı kılıf renkleri sunabiliriz ve bu kablolar için her uzunluk mevcuttur.

Aslında, tüm fiber optik teknolojisi fiber optiklerden yararlanır. Günümüzde tipik lifler camdan veya plastikten yapılmıştır, çünkü ince ve uzun hale getirilmesi mümkündür. Ayrıca, hem cam hem de plastik, fiberin ışığı etkili bir şekilde yönlendirmesini sağlayan belirli dalga boylarında saydamdır. Bu optik fiberler ince, ultra esnek ve saydamdır ve ışığı bakır tel ile karşılaştırıldığında fiber kalitesinin iki ucu arasında iletir. Bu yüzden, üstün teknolojilerle bunlar uzak mesafeler arasında sorunsuz iletişim için daha uygundur. Buna ek olarak, bu kabloların kullanımı kesintisiz ve düzgün iletişim anlamına gelen sinyallerin daha az kaybolmasına neden olur. Bu fiber optik teknolojisinin akıllı kullanımı ile mesafe veri trafiğinin% 80'inden fazlası transfer edilir.

Fiber optik kabloların diğer avantajları arasında ucuz ve 0,8 mm ile 40 mm arasında değişen çok ince çaplara uygun bir şekilde yer alıyor. Son derece ince olacak, aynı kablodaki birçok bağlantı boyunca bir dizi lif bir araya gelecek. Aynı kablodaki ışık sinyallerinin çalışmasını engellemediğinden daha net bir telefon hattı ve TV alımı sağlar. Bu sonuçta daha az sinyal kaybına yol açar. Bu kablolar ayrıca daha güvenli olanlar olarak da adlandırılabilir, çünkü bu kablolardan elektrik geçmez ve bu nedenle herhangi bir yangın sorunu olmaz.

Bakır teller gibi diğer hatlarla karşılaştırıldığında, bu kablolar kesinlikle üstündür çünkü hafif ve küçük boyutlulardır. Yukarıdaki avantajlarla, neden birçok telekomünikasyonda ve bilgisayar ağında kullanılan fiber optik kabloların açık olduğu açıktır. Bu kablolar, bakır kabloların en güvenilir ve en iyi şekilde değiştirilmesidir.

Fiber optik kablo bilgilerinin çeşitli avantajları hakkında daha fazla bilgi edinin veya bakır kablolarınız yerine bazı fiber optik kablolar satın almak istiyorsunuz. FOCC şirketini ziyaret edebilir, profesyonel fiber optik kablo üreticisiyiz , standart fiber optik kabloları sağlayabilir ve optik kabloları özelleştirebiliriz ve fiber patch cord , fiber optik konektör, fiber test cihazları ve aletler gibi kablo ürünleri ile ilgili ürünler sağlayabiliriz. . Fiber optik ürünlerinizi seçmek için firmamıza hoş geldiniz.

Bir çift:Optik Güç Seviyesini Test Etmek için Fiber Optik Güç Ölçer Kullanma Sonraki:Geniş Bant Sözlüğü