WDM + EPON çözümleri

- Aug 02, 2019-

WDM + EPON çözümleri

WDM sistemlerindeki EDFA ön yükseltici, hat yükselteçleri ve güç yükselteçleri olarak kullanılabilir. Ön yükselticinin EDFA'sı optik alıcıların önüne yerleştirildiğinde, optik alıcıların hassasiyetini arttırmak için, genellikle küçük sinyal veya doğrusal durumda çalışan, yaklaşık 40dBm'lik sinyal giriş gücü. EDFA kazancının gereklilikleri yeterince yüksek, gürültü rakamı ne kadar küçükse o kadar iyidir.

Hat amplifikatörü olarak kullanıldığında EDFA, optik tekrarlayıcı amplifikatörler olarak doğrudan optik fiber iletim bağlantısına eklenebilir, elektriksel röleyi ortadan kaldırarak optik / elektriksel / optik dönüşüm işlemi, iletim hattı kayıplarını telafi etmek için mesafeli röleyi uzatmak için optik sinyalleri doğrudan yükseltir. Tipik olarak, yaklaşık 20dBm'lik bir sinyal giriş gücü olan doygunlukta çalışır.

Hem yüksek EDFA kazancı hem de çıktı optik gücü gerektirir, çalışma durumunun gerçek zamanlı izlenmesi gerekir. EDFA, optik vericinin arkasına monte edilmiş bir güç amplifikatörü olarak kullanılır, pasif optik cihazların kaybını telafi etmek ve iletim optik gücünü artırmak için ışık yayan optik sinyal yükseltilir.

WDM halka ağı fiziksel topolojisi bir halkadır, onun taşıyıcı servis tipinin dağılımı, dalga boyu kanal dağıtım yapısını belirler ve bu nedenle WDM halkaları arasında gerçek WDM halka taşıyıcı servis dağılımı ve planlama organizasyon yapısı dalga boyu kanal tahsisine dayanmalıdır. Tipik bir metro servis dağılımı, iki tür vardır, yani merkezileştirilmiş yakınsak ve düzgün tip ve bu nedenle dalga boyu WDM halka ağ yolu tahsis yapısı ayrıca merkezileşmiş birleşik karma formuna, tek tip tipe (ağ) veya yukarıdaki iki tipe bölünebilir. Genel olarak birleştirilmiş dağıtım işi bir yıldız veya ikili biçimdir, yani bir veya iki özel düğüme (tandem veya pass ofisi gibi) odaklanan trafik dağılımı; Dağıtım iş metro toplama katmanı genellikle tek bir yıldız veya ikili şeklindedir.

Fiber optik anahtarı 1000M / 100M oranını ve Internet kenar yönlendiricisini ya da fiber anahtarla bağlanan optik fiber ve CATV ağları aracılığıyla Internet'e hücre ağına erişim sağlamak için birleştirilmiş havuzlu anahtarlı üçlü oynatma videosu.

Genişbant İnternet erişimi, kablolu televizyon (CATV) erişimi ve IP telefon üçlü oyun elyafını ev ağına (FTTH) çözümler.

Ağ çekirdeği ekipmanı, topluluk odasına veya bina odasına yerleştirilmiş üçlü video çoklayıcı optik anahtarları, üçlü video çoklamalı optik fiber 1000M / 100M oranını ve konut ağına erişim sağlamak için optik fiber anahtarla bağlanan İnternet kenar yönlendiricisini veya toplama anahtarlarını yerleştirir , optik fiber ve bağlı optik fiber CATV ağı aracılığıyla.

Genel olarak, CATV optik bir erbium katkılı fiber amplifikatör (EDFA) amplifikasyonu yoluyla sinyal verir ve daha sonra üçlü oynatma videosu multiplexing optik anahtarlarına erişir.

Üçlü oynatma videosu çoklama ve kullanıcının fiber optik anahtarlarla birbirine bağlanan ev optik ağ ünitelerine yerleştirilir ve fiber üzerinden geçişi sağlarken, kullanıcılara yüksek hızlı çift yönlü 100M hızlı İnternet, CATV yayınları ve IP telefon erişimi sağlar.

Bir çift:FTTH Kablolarıyla Geleceği Bağlama Sonraki:Ağ Arabirim Kartı Nasıl Seçilir?