Çift yönlü fiber atlama tellerinin kutupları nelerdir?

- Sep 21, 2019-

Çift yönlü fiber atlama tellerinin kutupları nelerdir ?

A / B LC Dubleks ve B Tipi Dişi-Dişi MPO Patch Kabloları Yaygındır
TIA standardında iki tür çift taraflı fiber yama kablosu tanımlanmıştır: A'dan A'ya (çapraz) türü ve A'dan B'ye (düz) türü.

A Tipi A ve A Tipi B Dubleks Fiber Patch Kabloların Karşılaştırılması

Anlaşılması Kolay Dubleks
10 Gig gibi dupleks fiber uygulamalarında, veri iletimi, her fiberin bir ucundaki ve diğer ucundaki alıcıya bağlandığı iki fiber üzerinde çift yönlüdür. Kutupluluğun rolü bu bağlantının korunmasını sağlamaktır.

Aşağıdaki grafik, Tx (B) 'nin kanalda kaç tane patch panel adaptörünün veya kablo parçasının olduğuna bakılmaksızın her zaman Rx (A)' ya bağlanması gerektiğini göstermektedir. Bir vericinin bir vericiye bağlanması gibi (B - B) kutupları korunmazsa, veriler kolayca akmaz.

Fiber Kalıcı Bağlantı Şeması
Kaynak: Fluke Networks

Sektörün uygun polariteyi sağlayacak doğru bileşenleri seçmesine ve yüklemesine yardımcı olmak için, TIA-568-C standartları, dubleks patch kablolar için AB polarite senaryosunu önerir. AB çift yönlü yama kablosu, AB kutupluluğunu bir çift yönlü kanalda tutan düz bir bağlantıdır. Her fiber konektörün, konektörler eşleştirilirken fiberin dönmesini önleyen ve doğru Tx ve Rx konumunu koruyan bir anahtara sahip olduğunu da not etmek önemlidir.

Bir çift:BCB POLİMERİNE DAYALI DWDM / CWDM UYGULAMALARI İÇİN DÜZENLENMİŞ WAVEGUIDE GRATING (AWG) TASARIMI Sonraki:OM4 FİBER SIKÇA SORULAN SORULAR