Fiber Optik Patch Panel Hakkında Daha Fazla Bilgi Neler Var?

- Mar 02, 2020-

Fiber Optik Patch Panel Hakkında Daha Fazla Bilgi Neler Var?

Fiber patch panel hakkında çok karışık olan birçok kişi var, genellikle bana google + 'da (ada janie'nin google +) soruyorlar, bu yüzden bugünün makalesi fiber panelin ne olduğu ve kablo yönetiminde nasıl çalıştığı hakkında ayrıntılı bir açıklama yapacak.

Fiber Panel Nedir?

İlk olarak, ODF (optik dağıtım çerçevesi) olarak da adlandırılan Fiber patch panel, bazı insanlar böyle çağırmaktan hoşlanır. fiber optik kablolama cihazları, kablo sabitleme ve koruma özellikleri fiber optik kablo sözleşme sonu fonksiyonu, hat kontrol fonksiyonu, fiber optik kablo çekirdeği ve fiber optik pigtail koruma fonksiyonu geliştirmek için fiber optik iletişim merkezi odası için tasarlanmıştır. Basit bir ifadeyle, fiber optik patch panelin işlevi fiber optik kabloyu sonlandırmak ve çapraz bağlantı için kablonun tek tek fiberlerine erişim sağlamaktır.

Temel bir fiber panel tipik olarak adaptör panellerini, konektör kuplörünü ve bir birleştirme tablasını çevreleyen metal bir çerçeveden oluşur. Fiber optik kablolar panellere kuplör aracılığıyla bağlanır. Panelin bir tarafı genellikle sabittir, yani kablolar hiçbir noktada çıkarılmaz. Panelin diğer tarafı, kablo devrelerini gerektiği gibi düzenlemek için bağlanabilen ve çıkarılabilen kablolar için ayrılmıştır. Ekleme tepsisi, kabloların fiber optik panelde düzgün bir şekilde düzenlenmesini sağlar.

Fiber Panel Kullanımları

Fiber optik patch paneller, fiber optik yönetim biriminde yaygın olarak kullanılır. Fiber optik bağlantıları takıp yönetirken, yüzlerce hatta binlerce fiber optik kablo ve kablo bağlantısıyla karşılaşabilirsiniz. İki tür fiber optik panel vardır: duvara ve rafa monte. Duvara monte fiber optik patch panel, fiber optik dağıtım işlevini gerçekleştirmek için iç fiber optik adaptörleri ve patch kabloları, fiber optik pigtailler kullanır. Fiber kablolar ve pigtailler için koruyucu bağlantılar için de kullanılırlar. Duvara monte fiber patch paneller esas olarak fiber optik kablolama ve kullanıcı terminal uygulamalarında kullanılır. Raf montajlı fiber optik patch paneller, fiber optik kabloları sonlandırmak ve dağıtmak için kullanılır, fiber optik bağlantıları düzenlemek ve bağlamak için uygun ekipmanlardır. Bunun dışında, Fiber optik patch kablosu ayrıca MTRJ patch panel, ST fiber patch panel, SC fiber patch panel, LC fiber patch panel… gibi farklı konektörlere göre farklı tiplere ayrılabilir veya 6, 8, 12'ye ayrılabilir , 24, 48, 96 port fiber optik patch panel.

HTB1VfLrbovrK1RjSspcq6zzSXXaw Tüm fiber ağ kabloları aynı türde kablo veya konektör kullanmaz, bu nedenle fiber optik panellerin genellikle bunu karşılamak için çeşitli adaptör türleri vardır. Fiber optik panel adaptör tipini sağlamazsa, paneldeki adaptör ile farklı adaptör tipine sahip kablo arasına bir tane eklenmelidir. Bu, bir dönüştürme kablosu veya bir hibrid adaptör kullanılarak yapılabilir. Dönüştürme kablosu, her iki ucunda iki farklı adaptör bulunan bir kablodur ve hibrit adaptör doğrudan panele bağlanan tek parçadır. Fiber optik panellerin genellikle birkaç adaptör tipi vardır ve daha üst düzey panellerin çoğu önceden kurulmuş olan hibrid adaptörlerin çoğuna sahiptir.

Sonuç

Fiber panel, optik iletim sistemindeki önemli bir tamamlayıcı ekipman olup, esas olarak optik fiber karışımı birleştirme sözleşmesinin kablo ucu için kullanılır, optik konektör monte edilir, optik yol ayarlama aşırı pigtail depolama ve kablonun korunmasını sağlar, hangi optik fiber iletişim ağının güvenli çalışması ve esneklik için insanlar önemli bir rol oynar. bu ürünler istiyorsanız, lütfen bize ulaşın. biz özelleştirilmiş hizmetler sunuyoruz.

Bir çift:Fiber Optik Transponderleri biliyor musunuz? Sonraki:Beşinci nesil mobil iletişim teknolojisi