25GbE Ethernet Ve 25GbE Ürünleri SSS

- Aug 08, 2019-

25GbE Ethernet ve 25GbE Ürünleri SSS

25GbE Ethernet, 2016'daki tanıtımından bu yana göz alıcı bir konudur. Görünüşünden sonra, 100G'ye yükseltme yolunun yeni bir seçeneği vardır - 10G-25G-100G. 25G zaten piyasaya sürülmüş olsa da, birçok insan için hala yeni bir şey. 25GbE Ethernet ve 25GbE ürünlerini daha iyi tanımanıza yardımcı olacak bazı genel soruları burada bulabilirsiniz.

alt 25GbE Ethernet ve 25GbE Ürünleri SSS

25 GbE Ethernet SSS

25 GbE Ethernet Nedir?

25 GbE Ethernet, bulut ve kurumsal veri merkezi ortamlarına fayda sağlayan Ethernet bağlantısı için bir standarttır. Dört fiber veya bakır çiftinde çalışan dört adet 25 Gbit / s şerit olarak uygulanan 100 GbE Ethernet için tanımlanan teknolojiyi kullanır.

25GbE VS 10GbE, hangisi daha iyi?

Veri merkezleri daha yüksek hız ve daha yüksek bant genişliği gerektirdiğinden, 10GbE switch-server bağlantıları için yeterince hızlı değildir. 25GbE'nin, 10GbE'nin performansını 2.5 katına çıkarması ve aynı güç tüketiminde daha yüksek bant genişliği sunması önerildi. 25GbE Ethernet, ambalajlama ve silikondaki 10GbE teknolojisindeki gelişmeleri destekler. Tüm bu avantajlar, mevcut anahtar mimarilerine kablo / iz ara bağlantı eklemek zorunda kalmadan 10 GbE'den daha hızlı bağlantı hızlarını desteklemede katkıda bulunur. Aynı zamanda, mimariler ağ bant genişliğinin büyümesine ayak uydurabilir ve daha hızlı ve daha zengin hale gelebilir.

25GbE VS 40GbE, kazanan kim?

40GbE'ye kıyasla 25GbE, maksimum bant I / O performansı ve kumaş kapasitesi ile ağ bağlantı genişliğinin bulut ve web ölçeği veri merkezi ortamlarında etkili bir şekilde ölçeklendirilmesini sağlayarak daha yüksek bir port yoğunluğu sağlayabilir. Dahası, 25G-100G (4x25G şerit) ağ geçiş yolu ağ yolu, 40G-100G yükseltme yolu ile karşılaştırıldığında, anahtar bağlantı noktası özelliklerini tam olarak kullanarak birim başına daha düşük bir maliyet sağlar.

25GbE'yi yeni nesil switch-server bağlantıları için bir seçenek yapan nedir?

25GbE teknolojisinin iki büyük avantajı vardır. Birincisi, bir tek şeritli 25 Gbps varyantı sunarak, 25 GbE, tipik olarak bir pim başına ve dolayısıyla şerit başına bakış açısından bakılan anahtar-kumaş tasarımında mevcut bant genişliğinin optimizasyonuna izin verir. Diğer bir büyük avantaj, mevcut modül form faktörlerini ve SFP28 ve QSFP28 gibi optik bitki faktörlerini alması ve şeritlerin önündeki portu değiştirmeden şerit başına 25 GbE veya tam 100 GbE olarak yapılandırılabilir bir kopma bağlantısına izin vermesidir. tam fiziksel altyapı.

100 GbE'nin yükseltme yolu 10G-25G-100G olacak mı?

25GbE spesifikasyonu yayınlanmadan önce, 10G-40G-100G yükseltme yolu ağırlıklı olarak 100GbE'ye yükseltmek için veri merkezleri tarafından benimsenmiştir. Bununla birlikte, 25GbE'nin ortaya çıkması nedeniyle, 10G-25G-100G yükseltme yolu bit başına maliyet, güç tüketimi ve sunucu rafı yoğunluğu avantajları sunarak daha fazla tanınmıştır. 25GbE, 100GbE yükseltme için başka bir seçenek sunar ve beklentisi parlaktır.

alt25GbE Ethernet-10G-25G-100G

25GbE Ürünleri SSS

Piyasada ne tür 25GbE ürünleri var?

Şu anda, piyasadaki 25 GbE ürünleri nispeten tamamlandı. Bu 25GbE switch, 25GbE NIC, 25GbE SFP28, 25GbE DAC / AOC kabloları piyasada bulunmaktadır.

alt25GbE Ethernet ürünleri

SFP28 ne anlama geliyor?

SFP28, 25G sinyal iletimi için tasarlanmış gelişmiş SFP + sürümüdür. SFP ve SFP + ile aynı fiziksel yapıya sahiptir, ancak elektrik arayüzü şerit başına 25 Gbps işlemek için yükseltilmiştir. SFP28 ve SFP + konektörlerinin pin çıkışı uyumludur. SFP + çözümüyle karşılaştırıldığında, SFP28 daha yüksek bant genişliğine, üstün empedans kontrolüne ve daha az karışma özelliğine sahiptir. Ayrıca, SFP28 bakır kablo, SFP + versiyonundan daha fazla bant genişliğine ve daha düşük kayba sahiptir.

SFP28 kabloları SFP + portlarına takılabilir mi?

Evet. SFP28, SFP + portlarıyla geriye dönük uyumludur ve yeterince çalışabilir. SFP + kabloları SFP28 bağlantı noktalarına takılabilir, ancak 25 Gb / s veri hızları için tasarlanmamıştır.

10G SFP + ve 1G SFP alıcı vericileri ilgili 25G SFP portlarına takılabilir mi?

Evet. İlgili 25G SFP portları birden fazla hızda çalışabilir ve 10G SFP + ve 1G SFP alıcı vericileri destekleyebilir. Bununla birlikte, hız karıştırma ve eşleştirme sırasında bazı port seviyesi kısıtlamaları ortaya çıkabilir.

Markalı 25G alıcı vericileri üçüncü taraf 25G alıcı vericileriyle birlikte çalışabilir mi?

Evet. Üçüncü taraf 25G alıcı vericileri, ilgili endüstri standardı spesifikasyonlarına uygundur ve uyumluluk garanti altına alındığı sürece tamamen birlikte çalışabilir.

Müşteriler 100G - 4x25G bağlantısı için ayrık kabloları nereden alabilirler?

Büyük üreticiler, 100G - 4x25G bağlantısı için müşterilere büyük miktarda MTP-LC çok modlu fiber koparma kablosu tedarik edebilir. FOCC ayrıca, seçmeniz için 100G QSFP28 - 4x25G SFP28 DAC / AOC kabloları sağlar.

özet

25 GbE Ethernet, 25 Gbps'de tek şeritli 100 GbE Ethernet'i destekleyen, 10 GbE Ethernet'in artan güncellemesi olarak kabul edilir. 25 GbE'deki patlama nedeniyle, veri merkezleri giderek 25 GbE ağlarına dönecek. Yukarıdaki bilgileri bilmek, 25 GbE Ethernet ağlarını dağıtmanız ve 25 GbE ürünlerini satın alırken bazı sorunlardan kaçınmanız için önemlidir. FOCC, 25 GbE cihazların ve bağlantı seçeneklerinin gereksinimlerini karşılamak için 25 gb anahtarı, 25 G NIC, 25 G SFP28 alıcı ve 25 G DAC / AOC kabloları gibi çok çeşitli yüksek kaliteli ve uygun maliyetli 25 GbE Ethernet portföyleri sunar.

Bir çift:Sunucu Bağdaştırıcısı vs Bilgisayar Bağdaştırıcısı: Fark Nedir Sonraki:Sıkı Tampon Kablo VS Gevşek Boru Kablosu