Özel Amaçlı Fiber Patch Kablo Uygulamaları

- Jun 11, 2020-

Fiber patch kablosu, fiber optik iletişim için vazgeçilmez bir parçadır. Sinyaller, veri iletimini bitirmek için bu cihaza bağlıdır. Standart fiber patch kablolar piyasadaki en yaygın patch kablolardır. Bununla birlikte, özel tedavi gerektiren bazı özel uygulamalar vardır. Bu nedenle, gerektiğinde bir dizi özel amaçlı fiber patch kablo ortaya çıkmıştır. Bu makale birkaç benzersiz ama kullanışlı fiber patch kablo önerecektir. Belki bunlardan biri ihtiyaçlarınızı karşılar.

HD TAB Fiber Yama Kablosu

Adından da anlaşılacağı gibi, HD TAB fiber patch kablosu, yüksek yoğunluklu kurulumlar için büyük kolaylık sağlayan özel bir itme-çekme tırnağına sahiptir. Teknisyenler, herhangi bir ek alet kullanmadan kabloları takmak veya serbest bırakmak için parmaklara daha kolay erişebilir. Günümüz pazarında, HD TAB fiber patch kablolar genellikle LC veya MTP / MPO konektörleriyle sonlandırılır. Yüksek yoğunluklu ve yerden tasarruf sağlayan bir çözüm arıyorsanız, HD TAB fiber patch kablosu şiddetle tavsiye edilir.

HD-TAB-fiber-patch-cable

LC Fiber Patch Kablosu'nu aç

Uniboot LC fiber patch kablosu, kablo için fazla yer kazandıran tek bir patch cordda iki fiber demetini birleştirir. LC uniboot konnektör polaritesinin değiştirilmesi kolaydır, bu da aletlerin kullanımını atlar. Uniboot LC fiber patch kablosu, farklı tek modlu OM 3 ve OM 4 fiber tiplerinde mevcuttur. Bu kablonun amacı, minimum düzeyde maksimum bağlantı performansı sağlamaktır. Daha kolay bir kablo yönetimi elde etmek istiyorsanız, bu kesinlikle iyi bir seçimdir.

Ek olarak, uniboot LC fiber patch kablosunun yükseltilmiş bir versiyonu var - HD uniboot LC fiber patch kablosu. Aşırı yer tasarrufu sağlayan bir çözüm arıyorsanız bunu kaçırmayın. Temelde uniboot LC fiber patch kablosu ve HD TAB fiber patch kablosu birleşimidir. Benzer şekilde, iki optik fiber tek bir şerit içine sarılır. Fark, konnektörünün, konnektörü serbest bırakmak için daha esnek olan bir itme-çekme tırnağı ile bağlanmış olmasıdır. Veri merkezlerine ve yüksek yoğunluklu ortamlara uygulanabilir.

uniboot-LC-fiber-patch-cable

Anahtarlı LC Fiber Patch Kablosu

Veri güvenliği açısından, anahtarlı LC fiber patch kablosu veya güvenli LC fiber patch kablosu mükemmel bir çözümdür. Çok hassas uygulamalarda yetkisiz ve yanlışlıkla değişiklik yapılmasını önlemek için tasarlanmıştır. Anahtarlı LC fiber patch kablosu konektör rengiyle tanımlanır. Bir dizi anahtarlı LC bağlantı ürününün her rengi, yalnızca eşleşen renk çiftleşmesine izin veren benzersiz bir anahtarlama desenini temsil eder. Bu aileye birden fazla anahtarlı LC bağlantı ürünü dahildir. Aşağıdaki resim simpleks anahtarlı LC bağlantısına bir örnek vermektedir.

keyed-lc-connector-and-adapter

Bükülmeye Duyarsız Fiber Yama Kablosu

Başlangıçta, bir optik elyafı stresle bükerken, bir bükülme kaybı olacaktır. Optik fiberin bu hassas doğası, optik iletimde düşük verimliliğe neden olur. Ancak viraj kaybı sorununun bulunması zor olduğundan problemle baş etmek zordur. Neyse ki, viraj duyarsız fiber patch kablosu bu sorunu çözmek için tasarlanmıştır. Bu tür bir kabloda, lifin çekirdeğinin etrafına, zayıf yönlendirilmiş modları tekrar çekirdeğe "yansıtan" daha düşük bir kırılma indisine sahip olan bir cam katmanı eklenir. Birçok veri merkezi ve FTTH sistemi daha düşük sinyal kaybına ulaşmak için bu kabloyu kullanmaktadır.

Sonuç

Bu makaleden, hala başka birçok fiber patch kablo çeşidi olduğunu görebiliriz. Özel fiber optik kablo çözümleri özel uygulamalar için her zaman daha etkilidir. Bu arada, sadece standart bir optik kablo istiyorsanız, fiber tipi, konektör tipi, konektör parlatma tipi, fiber sayısı, kablo ceketi vb. . Umarım ihtiyaçlarınıza göre doğru olanı seçersiniz!

Bir çift:Fiber Optik Bölücüye Giriş Sonraki:XFP Alıcı-Verici Genel Bakış