Zırhlı Kablo, Bu Nedir?

- Apr 29, 2019-

Zırhlı kablo, bu nedir?


koruma kablosu

Definetion

Zırhlı kablo, zor yerlerde çalışan kanallara bir alternatiftir. Bükümlü veya dar yerlerde birbirine vidalanması gereken sert metal boruyu çalıştırmak yerine, esnek zırhlı kabloyu yerine vidalamak genellikle daha kolaydır. Zırhlı kablo normal kablo gibi makaralar halinde gelir ve tipik olarak çeşitli ebatlarda iki, üç veya dört ayrı yalıtımlı iletken ile bulunur1.

Zırhlı Fiber Optik Kablo, askeri, endüstriyel uygulamalar tarafından petrokimyada, nükleer tesisler gibi endüstriyel tesislerde ve kamu tesislerinde kullanılır. Zırhlı yapı ek ezilme ve kemirgen koruması sağlar ve bu, zırhlı kablonun iletken olduğu anlamına gelir, bu nedenle doğru şekilde topraklanmalıdır.

typs:

Üç tip metal kaplı kablo vardır; hepsine zırhlı kablo denir. BX en eski formdur. Bu kablo tipi II. Dünya Savaşı sırasında üretime girdi ve birkaç yıl boyunca yoğun kullanım gördü. Bu kablo, zırhlı kabloda ortak korumalar sağlarken, kaçak eğilimi vardı ve topraklama sistemi zayıftı.

Gerçek zırhlı kablo aslında sadece ağır bir BX şeklidir. Daha iyi bir topraklama sistemine ve daha ağır bir iç izolasyon özelliğine sahiptir. Kabloyu metal kaplamasında kaplamak için kullanılan işlem daha iyi su yalıtımı ve genel olarak daha sert bir tasarım sağlar.

En son zırhlı kablo tarzı metal kaplı (MC) kablo. MC kablosu, gerçek zırh kablosundan farklı bir topraklama sistemi kullanır ve ek su geçirmezliğe sahip olabilir. Bu, en yeni metal kaplı kablo türüdür ve çok çeşitli ticari ve endüstriyel binalarda bulunur.

Avantajları:

Önceden yüklenmiş tellerle önceden yüklenmiş olarak gelir, böylece onları kendi başınıza balık tutmak zorunda kalmazsınız.
Kendi toprak bağını sağlar.
Sıradan bir kanalın yapamadığı yerlerde çalıştırılabilir.
Sıradan yalıtımlı kabloya kıyasla vidalar veya çivilerden kaynaklanan hasarlara karşı büyük bir koruma sağlar.

Dezavantajları:

Taze kesilmiş kenarlarla çalışmak zor ve çok keskindir.
Yeni teller üzerinden geçirilemez.
Pahalıdır ve her yeni ebat için yeni bir kesici alet satın alınmalıdır.


Bir çift:OADM Hakkında Ne Kadar Biliyorsunuz Sonraki:Tek Modlu Fiber Kılavuzu