Patch Panel Yardımcılığı - Fırça Şeridiyle Yenilikçi Yatay Kablo Yöneticisi

- Aug 03, 2019-

Patch Panel Yardımcılığı - Fırça Şeridiyle Yenilikçi Yatay Kablo Yöneticisi

Sıcak tartışma konusu - kablo yönetimi, bir veri merkezini planlarken kritik bir parçasıdır. Kablo yönetimindeki başarısızlık, kabloyu yüksek yorulma oranlarına maruz bırakacak, insanların kabloları tanımlamasını engelleyebilecek ya da ekipmanı genişletirken ya da yükseltirken güçlük çekecektir. Yönetim ihtiyaçlarını karşılamak için, patch panel, kablo yöneticileri ve kablo halkaları gibi araçlar hayata geçirildi. Makalenin konusu olan kablo yöneticisi, yükseltilmiş olanı - 1U'lu fırça şeridi yatay kablo yöneticisini sunucu rafları için tasarlanmış tanıtmak istediğim çeşitli türlerde geliyor.

Patch Panel Asistanının Kısa Tanıtımı

Patch panel kısmen bir kablo yöneticisidir, ancak başka işlevleri de vardır. Fırça şeridi yatay kablo yöneticisi ile kablo yönetimi kusursuz bir şekilde sağlanabilir. Yeni kablo yöneticisi rafine metalden yapılmıştır ve 1U ve 2U gibi farklı yüksekliklerde gelir. Orijinal 1U plastik tek taraflı yatay kablo yöneticisi ile karşılaştırıldığında, parmak kanallı, çelikten büyük ölçüde tasarruf sağlayan düz bir paneldir. Panel, herhangi bir 19in EIA tarzı rafa veya kabine monte edilmek üzere tasarlanmıştır ve hava akışını engellerken 25'e kadar kablo geçişine izin veren yerleşik fırçaya sahiptir.

fırça şeridi kablo yöneticisi

Yeni Tip Kablo Yöneticisinin Avantajları Nelerdir?

Belirli sayıda porta sahip sıradan kablo yöneticisi ile karşılaştırıldığında, fırça şeridi kablo yöneticisi nispeten esnek kablo yönetimine izin verebilir ve panellerden ya da yama panellerinden gelen kabloların fırçanın içinden geçerken sürtünme olasılığı daha düşüktür. Dahası, gereksiz bükülme veya kabloların ısı kaynaklarına veya keskin kenarlara maruz kalması riskini en aza indirebilir, böylece kabloların daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Ağ dolabınızdaki genel hava akışını artıran kabloları ayıran ve düzenleyen yüksek yoğunluklu naylon fırça ile gelirken, kullanılmayan raf alanını kapatarak soğutma sisteminizin verimliliğini artırır. Sağlam çelik yapı ve siyah toz boya kaplamalar dayanıklılık sağlar, korozyona karşı direnç gösterir ve rafınızın yumuşak ve profesyonel görünmesini sağlar.

Patch Panel ile Yardımcı Olması Gerekenler

Dört vida kullanarak, raf bağlantı panelinin üstüne veya altına monte edilebilir ve ikisi düzgün kablolama sunmak için sorunsuz bir şekilde koordine edebilir. Aşağıdaki videoda gösterildiği gibi, fırça şeridi paneli, yama uçlarının kabinin arkasından geçişine izin vermek için kullanılır ve ardından yama kabloları yama paneli üzerindeki yuvalara bağlanır. Kabloları ekipmandan düzgün bir şekilde çekmek için bir veri rafına monte edilirler. Bu tür bir yönetim tipik olarak doğrudan ekipmanın önüne yerleştirilir. Yuvalar, düzenli bir görünüm sunarken ve kabloların rafa geri düşmesini önlerken kabloların geçmesine izin veren 'fırça' şeritleri ile maskelenmiştir.

Sonuç

1U fırça şeridi yatay kablo yöneticisi, toz ve kiri raftan uzak tutarken kabloları düzenleyebilir. FOCC, çeşitli kabin ve muhafaza sistemlerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış çok çeşitli kablo yönetimi aksesuarları üretmektedir. Bu aksesuarlar, dikey ve yatay kablo yöneticilerinden, kablo halkalarından ve Ethernet yama panelinden kabloları kabin içinden daha kolay yönlendirmek ve sinyal gücünü ve veri iletimini korumak için her şeyi içerir. Tüm bu cihazlar, gerektiğinde kolaylıkla kabloları çıkarma veya değiştirme özgürlüğünü korurken, kabloları kolayca tanımlamanızı ve izlemenizi sağlar. FOCC önerileriniz ve yorumlarınız için her zaman burada.

Bir çift:Cat6 Patch Panel Cat6a Kablo ile Çalışır mı? Sonraki:Bir Kablonun Yapı Tasarımı ve Ceket Malzemeleri