Bulut Bilişim Hayatımıza Girecek

- Sep 17, 2020-

13723126_S38f27605-f144-4a8e-8ac8-9eef67a8facf_thumb

Alibaba Bulut resmen 2.0 dönemine girdiğini açıkladı. "Süper bilgisayar" Feitianyun dijital bir yerel işletim sistemi ile donatılmış olacak ve Windows benzer bir pencere gibi bir arayüz sağlamak, böylece kod anlamıyorum insanlar da "bulut" yeteneklerini kullanabilirsiniz.
Zhang Jianfeng, Alibaba Bulut İstihbarat Başkanı ve Dharma Akademisi Dekanı, son 10 yıl içinde, Alibaba Cloud kendisi tarafından Feitian Cloud platformu araştırarak bir "süper bilgisayar" inşa ettiğini söyledi.
Alibaba Cloud 2.0'ın Feitian Cloud Platform + Digital Native İşletim Sistemi'ne eşit olduğu ve daha fazla kurum ve kuruluşun kodu anlamak zorunda kalmadan bulut, dijital, akıllı, mobil ve IoT yeteneklerine sahip olmasına izin verdiği bildirilmektedir.
Konferansta, Alibaba Cloud ilk bulut bilgisayarı "No Shadow" yayımladı. Resmi anlamda Wuying bilgisayarların yapabileceği şeyleri yapabilir, aynı zamanda bilgisayarların oturamayacağı şeyleri de yapabilir. Gelecekte, herkesin bulutta kendi bilgisayarı olacak.
Raporlara göre, "Wuying" bulut üzerinde yaşayan bir "süper bilgisayar". Yerel olarak ana bilgisayar yoktur ve bilgisayarın CPU'su ve sabit diskinin gölgesini görebilirsiniz. Tüm donanım aygıtları bulut veri merkezinde yoğunlaşmıştır.
Kullanıcıların neredeyse sonsuz bilgi işlem gücünün kilidini açmak için kartvizit sahibi büyüklüğünde bir C-Key'e ihtiyacı vardır.
Zhang Jianfeng yayın sitesinde, kartvizit sahibi büyüklüğünde bir C-Key'de parmak izi ile giriş yaptıktan sonra bulut bilgisayar hizmetlerine erişebileceğini gösterdi.
Sadece bir ekran bağlayın, özel bulut bilgisayar masaüstü girebilirsiniz, çeşitli uygulamalar ve dosyalara erişmek, tasarım modelleme, animasyon render ve diğer işlemleri gerçekleştirin.
"Wuying" sınırsız genişlemeyi destekler ve tek uygulama kaynakları esnek bir şekilde 104 çekirdekli CPU ve 1,5T belleğe genişletilebilir ve bu da yüksek performanslı bilgi işlem gereksinimleriyle kolayca başa çıkabilir.
Buna ek olarak, "No Shadow" isteğe bağlı yapılandırma performansını destekler, fiyat aynı performans altında geleneksel PC'nin yarısıdır ve sınırsız yükseltmeleri destekler. Her 3-5 yılda bir ortadan kaldırılması ve değiştirilmesi gerekmez. Wuying'in tüm verileri bulutta depolanır ve bilgisayar kaybından veya virüslerden korkmaz. Alibaba Cloud Data Center ile aynı düzeyde güvenlik korumasına sahiptir.
Buna ek olarak, "Wuying", Alibaba Cloud'un 2K 60HZ Blu-ray görüntü kalitesi altında 70ms içinde veri bağlantı gecikmesini kontrol edebilen kendi geliştirdiği "Cloud Streaming" teknolojisini de kullanır. Ofis ağı ortamında, gölgesiz deneyim çok sorunsuzdur.
Bu Wuying şu anda sadece kurumsal ofis pazarında satışa sunulduğu bildirilir. Gelecekte, hizmetler tek tek kullanıcılara sağlanabilir.

Bir çift:WDM Sonraki:MPO / MTP Polaritesini Anlamak