Ortak Zırhlı Fiber Optik Kablolar

- Apr 12, 2019-

Ortak Zırhlı Fiber Optik Kablolar


Zırhlı fiber optik kablolar, daha fazla mekanik koruma için bir ağa kurulur, çünkü kablo muhafazasında hasarı önlemek için ekstra takviye vardır. İki tip zırhlı fiber optik kablo fiyatı mevcuttur: kilitleme ve oluklu. Birbirine zırh, kablo etrafına sarmal şekilde sarılmış ve iç ve dış / dış kablolarda bulunan bir alüminyum zırhtır. Sağlamlık ve üstün ezilme direnci sunar. Oluklu zırh, uzunlamasına kablo etrafına katlanmış kaplamalı çelik bir banttır. Dış mekan kablolarında bulunur ve ekstra mekanik ve kemirgen koruması sağlar.

Zırhlı Fiber Optik Kablo Yapısı

Temel zırhlı fiber kablo tasarımlarında, dış kılıf rüzgar, solvent ve aşınmaya karşı koruma sağlar. Bu dış kılıf genellikle polietilen gibi plastikten yapılır. Manşon ve iç ceket arasındaki bir sonraki katman, çelik bant ve alüminyum folyo gibi kesilmesi, çiğnenmesi veya yakılması zor olan zırhlı bir malzeme tabakasıdır. Bu zırhlama malzemesi ayrıca, kablo kurulumu sırasında fiberin gerilmesini önler. Kablo bağları, kabloyu konektörlere veya sonlandırıcılara yapıştırmak için tabakanın soyulmasına yardımcı olmak için genellikle doğrudan zırhlama ve iç kılıf altında bulunur. İç kılıf, iç fiber kablo demetini desteklemek için koruyucu ve alev geciktirici bir malzemedir. İç fiber kablo demeti, içindeki lifleri desteklemek için mukavemet elemanları, dolgu maddeleri ve diğer yapıları içerir. Tüm fiber kabloyu desteklemek için genellikle merkezi bir güç elemanı bulunur.

Zırhlı iç mekan dış mekan kabloları için düşünülmüş birkaç potansiyel ceket malzemesi vardır. Kılıf malzemesi seçimi, nihai kabloda Polivinil Klorür (PVC) kılıfı, Halojensiz Poliolefinler (HFPO) ve Kaplamalı Çelik Zırh dahil olmak üzere istenen alev geciktirici seviyesine bağlıdır. Zırhlı kablo, zorlu ortamlarda daha fazla koruma için çift zırhlı bir koruyucu ceketi ile de mevcuttur. Çelik zırh, tüm sonlandırma noktalarında, ek yerlerinde ve tüm bina girişlerinde her zaman bir toprak toprağına uygun şekilde topraklanmalıdır.

Zırhlı Kablo Takmanın Yararları

Bazı fiber optik kurulumlar sırasında, kurulum ortamı nedeniyle kablo için ekstra koruma sağlama ihtiyacı vardır. Bu ortam yeraltında veya sıkışık yolları bulunan binalarda olabilir. Bu senaryolarda bir zırhlı fiber optik kablo takılması, optik fiber için ekstra koruma ve ağ için ek güvenilirlik sağlayarak, arıza süresi ve kemirgenler, inşaat işleri, diğer kabloların ağırlığı ve diğer faktörlerin neden olduğu kablo hasarı riskini azaltır.

Ancak bir rahatsızlık, kabloyu bağlama ve topraklama ihtiyacıdır. Bu rahatsızlık, dielektrik zırhlı bir kablo kullanılarak giderilebilir. Dielektrik zırhlı kablo seçenekleri, zırhı topraklama ve bağlama zahmeti olmadan gerekli korumayı ya da kablo zırhlı bir koruma olmadan kablo kanalı ve kablo takmanın ekstra adımlarını sunar.

Diğer Ortak Fiber Optik Kablolarla Karşılaştırıldı

Bu zırhlı fiber optik kablolar, yaygın olarak görülen 2mm OD veya 3mm OD kablolarla aynı çaptadır ve optik performansları, ortak fiber optik kablo fiyatı ile aynıdır. Aradaki fark, zırhlı fiber kabloların kablo kılıfının içinde ve optik fiberin dışında paslanmaz çelik zırhlı olması, bu paslanmaz çelik zırhın kabloları anti-kemirgen hale getirecek kadar güçlü olması ve tüm kablonun yetişkin bir kişi tarafından basamaklara dayanabilmesi.

Zırhlı fiber optik patch kablolar ayrıca tek modlu ve çok modlu tipte olabilir, LC, SC, ST, FC, E2000, MU, SMA, vb. Dahil olmak üzere isteğe bağlı konektörler olabilir. Kablo yapısı simpleks, dubleks veya çok fiber tipleri olabilir. FiberStore'dan gelen zırhlı fiber kablolar özel yapım renk ve kablo boylarında olabilir, endüstriyel ve uluslararası standartlara uygun olarak üretilmektedir.


Bir çift:Gelişmiş Optik Bileşenler - Raman Fiber Yükseltici (RFA) Sonraki:Fiber optik kablo ve Fiber yama halatlar uygulamaları