Corning'in Samsung Fiber Optik Alımı, Çin Büyümesinden Yararlanmalı

- May 28, 2019-

Corning'in Samsung Fiber Optik Alımı, Çin Büyümesinden Yararlanmalı

2 Aralık'ta Corning, fiber optik işini satın almak için Samsung Electronics ile bir anlaşmaya vardığını açıkladı. Her iki şirket de işlem hakkında fazla bilgi açıklamadı. 2015 yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması beklenen anlaşma, Samsung'un Güney Kore ve Çin'deki fiber optik üretim tesislerinin, gelirlerinin% 50'sini satışlardan elde eden Corning'in Optik İletişim bölümüne entegre etmesiyle sonuçlanacak. Fiber optik kabloların Gelirdeki inorganik büyümenin yanı sıra edinimden elde edilen kazançların yanı sıra, ortaya çıkan konsolide Optik Haberleşme segmentinin, Çin'in dünyanın en büyük fiber optik ürün tüketicisi olan fiber optik pazarındaki büyümeden kaynaklanan önemli gelir birikimi görmesi gerektiğine inanıyoruz. Devralımın açıklanması, Corning'in hisse senedinin Çarşambaya kadar% 3 civarında bir sıçrama yapmasına yardımcı oldu.

Tüm Corning analizimizi buradan görebilirsiniz

Çin'in fiber optik pazarı, küresel ortalamanın altında bir hızla büyüyecek

Fiber optik kablolara ve ürünlere olan talep, mobil kullanım için 3G ve 4G bağlantısı ve dünyadaki konut, ofis ve ticari alanlarda yüksek hızlı İnternet bağlantısı için artan talebe bağlı olarak artmaktadır. Fiber optik kablolar, geleneksel bakır kablolara göre veri aktarım hızı bakımından belirgin bir avantaja sahiptir ve bu da mobil bağlantı ve yüksek hızlı İnternet talebini yerine getirme tercihini sağlar.

Çin'de, hükümet, geniş bant İnternet'i ülkede yaygınlaştırmak ve 2012'de% 40 civarında olan nüfuzu artırmak için Geniş Bant Çin planını uygulamaya zorluyor. Girişim, Fiber-To-Home'u 250 milyondan fazlaya ulaştırmayı planlıyor 2015 yılındaki kullanıcılar, 2012 yılında 94 milyona kıyasla. Broadband China'ın planı, kablolu televizyon, telekomünikasyon ve interneti de içeren paketlenmiş hizmetler sağlamaya odaklanmış durumda. Bu, bakır kabloya göre daha yüksek bant genişliğine sahip olduğundan, her zaman bir fiber optik ağın kullanımını gerektirecektir. Bu amaçla, Çinli telekom ve genişbant şirketleri, Elyaf-To-Home abonelerini artırmaya çalışıyor ve ağlarını geliştirmek için çalışıyorlar. Bu, Çin fiber optik piyasasının, 2014 ve 2019 arasındaki küresel% 5 CAGR ortalamasından daha yüksek bir oranda büyümesine yardımcı olacaktır.

Corning, Çin'deki üretim tesislerinden biriyle önde gelen bir fiber optik kablo üreticisidir. Samsung'un fiber optik tesislerinin Güney Kore ve Çin'e entegrasyonu, üretim kapasitesini artıracak ve Çin fiber optik pazarına maruz kalma oranını artıracak ve pazarda beklenen büyümeden yararlanmak için iyi bir konumda olacak.

Bir çift:Ethernet Bağlantısında Kullanılan RJ45 Konektörü Sonraki:LC bağlayıcı renkli dünyası