Yapısal Kablolama Çözümlerinizi Yaratın

- Aug 03, 2019-

Yapısal Kablolama Çözümlerinizi Yaratın

Veri merkezinizde dikey veya yatay kablo yönetiminde sorun mu yaşıyorsunuz? Kabloların varış yerlerinde ve başlangıç noktalarında karıştı mı? Burada ve orada asılı gevşek kablolarla sunucu rafında, blokajda ve patikada? Noktadan noktaya kablolamanın getirdiği tüm bu konular, yapılandırılmış kablolama ortaya çıktıkça geçmişte kaldı.

Yapısal Kablolama Nedir?

1990'lardan önce, veri ve kablolama sistemi tescilliydi, bu da satıcıya göre belirlenirdi, her satıcı kendi kablolama sistemi tasarımına sahipti ve farklı satıcılardan birlikte çalışmak için ürünler almak zordu. 1980'lerin ortasında, ÇED'den, yapılandırılmış standart kablolamayı teşvik edecek bir özellik geliştirmesi istenmiştir. 1991 yılında TIA, daha iyi TIA / EIA-568 olarak bilinen ticari bina telekomünikasyon kablolama standardının ilk versiyonunu yayınladı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde, yapısal kablolama standardı olarak TIA / EIA-568-C'yi takip ediyoruz. Yapısal kablolama alt sistemlerini, kurulum yöntemleri ve uygulamalarını, bağlayıcı ve pim atamaları, ortam tipleri ve yatay ve omurga kablolaması için performans özelliklerini, donanım performansı özelliklerini bağlamayı, önerilen topoloji ve mesafeleri ve kablo elemanlarının tanımını (yatay kablo, çapraz bağlantılar, telekomünikasyon satış noktaları, vb.)

yapısal kablolama çözümü

Kendi Yapısal Kablolama Çözümünüzü Nasıl Tasarlayabilirsiniz

Dört katlı boş bir binamız olduğunu varsayalım, içinde farklı kullanımlar için yapılandırılmış bir kablolama çözümü tasarlamamız gerekir. Uygulamamız gereken bir çözüm, ayrıca yapısal kablonun alt sistemlerinden biri, her katta atlanamayan yatay kablolama. Yatay kablolama, yatay çapraz bağlantıdan veya ana çapraz bağlantıdan çalışma alanına uzanan ve telekomünikasyon çıkışlarında sonlanan kablolamadır. Yatay kablolama aşağıdakileri içerir: 1. Patch panelden çalışma alanına kadar kablolama; 2. Telekomünikasyon satış noktaları; 3.Kablo sonlandırmaları; 4. Çapraz bağlantılar (izin veriliyorsa); 5.Bir maksimum geçiş noktası; 6. Telekomünikasyon odalarında veya kapalı alanlarda çapraz bağlanır.

Ayrıca, farklı katlar arasındaki bağlantıyı sağlamak için dikey kablolama olarak da bilinen omurga kablolamasına ihtiyacımız var. Giriş olanaklarını, teçhizat odalarını ve telekomünikasyon odalarını ve muhafazalarını bağlamayı kabul edebiliriz. Omurga kablolaması, yalnızca telekomünikasyon odalarını, ekipman odalarını ve bina girişlerini bağlayan kablolardan değil, aynı zamanda omurga-omurga çapraz bağlantısı için kullanılan çapraz bağlantı kablolarından, mekanik sonlandırmalardan veya yama kablolarından oluşur.

Çalışma alanı yatay kablonun sonlandığı ve duvar prizlerine telekomünikasyon çıkışı olarak da adlandırılan alandır. Çalışma alanında, kullanıcılar ve telekomünikasyon ekipmanı yapılandırılmış kablolama altyapısına bağlanmaktadır. Çalışma alanı telekomünikasyon alanı olarak başlar ve yama kabloları, modüler kablolar, fiber kablolar, bilgisayarlar, telefonlar, faks makineleri vb. Gibi istasyon donanımları içerir.

Telekomünikasyon odaları ve telekomünikasyon muhafazaları, binanın içinde çapraz bağlantılar ve patch paneller gibi kablolama bileşenlerinin bulunduğu konumdur. Bu odalar yatay yapısal kablolamanın başladığı yerlerdir. Telekomünikasyon odası ve mahfazası, göbekler, anahtarlar, yönlendiriciler vb. Gibi ağ donanımları da içerebilir.

Ekipman odaları, giriş tesisinden veya telekomünikasyon odalarından daha karmaşık ekipman barındırmak için belirlenmiş merkezi bir alandır. Çoğu zaman, telefon ekipmanı veya yönlendiriciler, anahtarlar ve hub gibi veri ağları burada bulunur. Omurga kablolarının ekipman odasında sonlandırılacağı belirtildi.

Giriş tesisi, kablonun dış dünyayla bağlantı kurduğu binadaki noktayı belirler. Kampüs omurgası, bina içi ve telekomünikasyon sağlayıcısı gibi tüm harici kablolar binaya girmeli ve tek bir noktada sonlandırılmalıdır.

Dijital veriler, diğer tüm emtialardan daha hızlı büyüyor ve her tür işletme için önemi göz ardı edilemez. Veri merkezinizi daha iyi yönetmek için yapısal kabloları nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için FOCC'deki uzmanlara başvurun.

Bir çift:Doğru Kablo Ceketleri Seçtiniz mi? Sonraki:FOCC LSZH Kablo Çözümleri