Küresel Operasyon Piyasasının Mevcut Durum Analizi

- Nov 05, 2019-

Küresel operasyon piyasasının mevcut durum analizi

2.1 Tüm dünyada 71 ülke aktif olarak 5G spektrum lisansı vermeyi düşünüyor
2.2 Küresel telekom operatörlerinin 5G yatırım inşaatının durumu
2.3 Wei Leping, ROADM'in evrimi hakkında konuşuyor: altı teknik talimatı açıklığa kavuşturmak
2.4 China Mobile “Çifte Bin Plan” Çıktı: 5G + Fiber Geniş Bant
2.5 Equinix, Google, NTT ve diğer yatırım genişletme / yeni veri merkezi
2.6 Çin Mobil 2015-2019 PON toplama ölçeği
2.7 Çin Mobil 2019-2020 PON Koleksiyon Sonuçları (Kısmi)
2.8 Üç büyük operatör optik modüllerin toplanmasını teşvik eder
2.9 İşletmecilerin diğer tahsilat ve yatırım eğilimleri

Tüm dünyada 71 ülke aktif olarak 5G spektrum lisansı vermeyi düşünüyor

Current situation analysis of global operation market

GSA’dan alınan verilere göre, Ağustos 2019’un sonu itibariyle, dünyadaki 71 ülke ve bölge aktif olarak 5G için spektrum lisansı vermeyi düşünüyor. FCC, 25 Haziran 2020'de 70MHz'lik 3.5GHz CBRS (Kamu Kablosuz Geniş Bant Hizmeti) bandının açık artırmaya gireceğini açıkladı. FCC, 3.5GHz bandını 5G servisleri için ana bant olarak görüyor ve ayrıca 5G C'nin nasıl salınacağını inceliyor. bant spektrumu (şu anda video iletimi için kullanılan 3.7GHz ve 4.2GHz arasında C-bandı).

Global telekom operatörlerinin 5G yatırım inşaatının durumu


2019’da üç büyük operatör için 5G yatırım ve baz istasyonu inşaat planı

İngiltere'den kaldırılan üç Samsung 4G cihazı, tümü Huawei ekipmanının yerini aldı
Vodafone, İngiltere'de 7 şehirde 5G şebekesini başlattı. Bazı cihazlar Huawei tarafından sağlanmaktadır.
Vodafone 198 RMB'den itibaren 5G tarifelerini açıkladı
 Deutsche Telekom Almanya’da 5G şebekesini zorlayacağını ve gelecek yıl 20 şehri kapsayacağını açıkladı
Orange, İspanya, 2020 yılına kadar 5G teknolojisini kullanmayı planlıyor
İzonVerizon, beşinci 5G şehrinde MiFi cihazını başlattı
&AT & T'nin gelecek yılın ilk yarısında ülke çapında 5G mobil ağ kurması bekleniyor
&AT & T, 5G ile kırsal hanelere yüksek hızlı kablosuz İnternet erişimi sağlamayı planlıyor
MobileT-Mobile testinden bağımsız 5G, 2020'de ticari lansman yapmayı vaat ediyor
Japonya, operatörlere resmen 5G ticari lisans verdi
EaKorea Bilim ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bölümü: Güney Kore 5G 5 ay boyunca açıldı, kullanıcılar 3 milyonu aştı
RadioÇin Radyo ve Televizyon Ağı'nın ilk 5G pilot uygulaması açıldı
UniChina Unicom 10 milyar 5G yenilik fonu açıkladı
Suizhong Unicom, Kuzeybatı Çin'deki ilk 750 kV trafo merkezinin 5G kapsamını tamamlamak için Shaanxi Electric Power'a yardım etti.
ZTE Corporation, Zhejiang Unicom'un 5G Yeni Akıllı Metropolitan Area Network Pilotunu Tamamlamasına Yardımcı Oldu
GsJiangsu Unicom ve Huawei, ticari 5G Gigabit butik gösteri bölgesinin inşaatını tamamladı
UniChina Unicom, 1Gbps üzerinden 5G SA ağı + 5G ticari cep telefonu ölçülen downlink oranını elde etmek için Huawei'yi taşıyor
Jizhong Mobile ve ZTE, ITU-T'de resmi olarak kurulan 5G taşıyıcıları için MTN serisi standartlarını teşvik ediyor
Zhai Zhongxing, Çin Mobil Laboratuvarı'nda 5G çekirdek ağı SA modu ölçeği kullanıcı performansı testini tamamladı
MobileChina Mobile, ITU-T’de 5G taşıyıcı ağ için standart SPN serisinin uygulanmasına öncülük ediyor.
DongGangang Telecom, Çin'de ilk 5G ortak inşaat ve ticaret alanını açmak için China Unicom ile el ele verdi
Şebeke 5G giderleri Baz istasyonu inşaat planlaması
China Mobile 24 milyar (17 milyar) > 50.000
Çin Telekom 9 milyar 40.000
Çin Unicom 60 ila 8 milyar > 40.000 (17.000)
Toplam 390-41 milyar > 130,000


5G ortak inşaat ve paylaşımının optik iletişim endüstrisi üzerindeki etkisi

• Baz istasyonu: Analiz, Unicom ve Telecom'un 5G baz istasyonu sayısını müşterek olarak% 20-30 oranında inşa edebileceğine veya azaltabileceğine inanıyor. Toplam iki bina sayısının 2.6 milyon (4G baz istasyonu) olduğu varsayılarak * 1.5 = 3.9 milyon, toplam paylaşılan veya 78-117 Milyon azalan rakam.
• Ön ışık iletim modülü: Ön ışık iletim modülüne olan talep 468-702 milyon azalmıştır.
• Radyo ve televizyonun 5G inşaatına eklenmesinin inşaat talebini% 10 (yaklaşık 300.000 istasyon) artırması beklenmektedir. Bu nedenle, bir bütün olarak, sanayi üzerindeki etki sınırlıdır.

ROADM Evrimi: Altı Teknik Yönün Tanımlanması

China Telecom'un ilk omurga ROADM ağı bir yıldır faaliyet gösteriyor. Bu aşamada il ana hat ve il ana hat ölçeğinde uygulanacaktır. Wei Leping, 2019'da Çin'de 466 omurga ROADM düğümü bulunduğunu ve CTC omurga ağının maksimum düğüm kapasitesinin 370 Tbps olduğunu söyledi. Zaten 32 boyutlu WSS'ye (300 Tbps'ye kadar) ihtiyaç var.

ROADM'nin daha sonraki evrimi ile ilgili olarak, Wei Leping altı yön önerdi:
1 İlk önce esnekliği arttırın, CD'den CDCC'ye geçin ve optik yol özgürlüğünü elde edin;
2 İkincisi, boyutu artırın, kapasiteyi artırın ve ağ düğümü kapasite gereksinimlerini karşılayın;
3 Üçüncüsü, istihbarat geliştirin, tüm ağ görünümü ile en iyi rotayı elde edin, böylece gecikme ve maliyet en düşük olur;
4 Dördüncüsü, iyileşme süresini kısaltın ve daha kaliteli işletme ihtiyaçlarını karşılayın;
5 Beşinci, kesim işlevi, maliyetleri düşürme, büyükşehir bölgesine ve hatta erişim ağına kadar genişletme;
6 Son olarak, OXC'ye yükseltme gerçekleştirildi ve gittikçe karmaşık olan fiber bağlı ROADM, tam fiber içermeyen optik port ara bağlantısı gibi teknik yenilikleri gerçekleştirmek için daha yüksek boyutlar, daha büyük kapasite, daha düşük güç elde etmek için tamamen optik bir arka panelle değiştirildi tüketimi ve daha yüksek güvenilirlik. Seks ve daha basit ve daha güvenli operasyon ve bakım
ZTE, 2019’da Çin Telekom’un kuzeybatı bölgesinde ROADM şebekesi inşaatı için teklif kazandı.
ZTE resmi web sitesi Ağustos haberleri: China Telecom 2019 100G DWDM / OTN ekipman toplama projesi (ilk parti) kazanan sonuçları açıkladı, ilk ZTE kapsamlı sıralamada, dünyanın en büyük tüm optik ROADM ağını kazanan en büyük payı kazandı - China Telecom 2019 İnşaat Kuzeybatı bölgesindeki ROADM ağı.
Koleksiyon, son yıllarda China Telecom'daki en büyük bölgesel ROADM & 100G OTN ağ koleksiyonu ve son yıllarda ROADM ağ inşaat projelerini ve beş zincir tipi ulusal trunk'u kapsayan omurga ağı seviyesinde akıllı bir ROADM dalga bölümü ağı. kuzeydoğu bölgeleri. 100G DWDM sistemi inşaat projesi, tamamı WASON network teknolojisi ile donatılmıştır.
Bu Kuzeybatı Bölgesel Ağı, 96 dalga optik platformunu desteklemek için ZTE'nin tamamen optik çaprazlama teknolojisini kullanıyor.

Equinix, Google, NTT ve diğer yatırım genişletme / yeni veri merkezi

Current situation analysis of global operation market Veri Merkezi Yatırım İnşaat Haberleri
1. Equinix, GIC ile birlikte 1 milyar dolarlık bir Avrupa veri merkezi operatörü oluşturacak. Temmuz ayında, Singapur hükümeti yatırım şirketleri GIC ve Equinix, 80:20 oranında ortak girişim kurmayı ve Avrupa'da 1 milyar ABD dolarından fazlasını almayı kabul ettiklerini açıkladı. Ve 6 hiper ölçek veri merkezi geliştir.
2. NTT Com, Endonezya’da JKT3 veri merkezini kuracak NTT Communications, Temmuz ayında Endonezya’daki Bekasi’de yeni bir veri merkezi kampüsü kuracağını açıkladı. Tamamen geliştirildikten sonra, JKT3 veri merkezi 18.000 metrekareye (7.800 raf) kadar BT alanı ve 45 megawatt IT yükünü destekleyebilecek. Veri merkezi, NTT tarafından veri merkezi işini güçlendirmek için kurulan NTT Küresel Veri Merkezi'nin (GDC) ilk projesiydi. NTT Com, tesisin 2020 yılına kadar faaliyete geçmesini bekliyor.
3. Google, Avrupa veri merkezlerine 3 milyar dolar daha yatırım yapacak. Eylül ayında, Google CEO'su Sandar Pichaya geçtiğimiz günlerde Google’ın önümüzdeki iki yıl içinde Avrupa veri merkezlerine 3 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı planladığını doğruladı. Bunların arasında Finlandiya'daki Hamina veri merkezine 660 milyon ABD doları ek yatırım ve Polonya'nın Varşova kentinde bir bulut veri merkezi.
Synergy Research’ten alınan yeni verilere göre, 2019’un ilk yarısında, veri merkezi pazarındaki 52 ilgili birleşme ve satın alma işlemi 2018'in ilk yarısından% 18 artarak sona erdi ve 2016 yılı toplam işlem hacmini aştı. Sinerji şefi analisti John Dinsdale şunları söyledi: "Şirketler gittikçe artan bir şekilde kendi veri merkezlerine sahip olmayı ya da işletmeyi reddediyorlar. Şirketler iş yüklerini bulut sağlayıcılara taşıdıkça veya BT altyapılarını barındırmak için barındırılan tesisleri kullandıkça, gittikçe daha fazla Veri merkezi satılıyor. Küresel ayak izlerini genişletiyor ve sürekli küçük yerel işletmeleri satın alıyorlar. Gelecek beş yıl içinde daha fazla veri merkezi alımı bekliyoruz ”dedi.

Diğer operatör yatırım dinamikleri

İanRianian Jio, 2020 yılında Hindistan'da büyük bir NB-IoT Reliance Jio başlatmayı planlıyor. İki yıl içinde dar bantlı IoT LTE ağı (NB-IoT) aracılığıyla 1 milyar bağlantıya ulaşmayı umuyor. Ocak 2020'de hizmet vermeye hazırlanıyor. Şirket, önümüzdeki yılın başlarında pan-Hindistan 4G ağında NB-IoT teknolojisini kullanacak.
UryCenturyLink, ABD ve Avrupa'daki fiber ağını genişletiyor CenturyLink, ABD ve Avrupa'daki fiber ağını 4.7 milyon fiber optik mil artıracak olan ilk İki fazlı inşaatını tamamladığını söyledi. CenturyLink, Avrupa projelerinin 2021'in ilk yarısında, fiber dağıtımlarının 1,2 milyon mil artmasıyla tamamlanmasını bekliyor. Yeni fiber altyapısı Corning'in ultra düşük kayıplı elyafını kullanıyor.
İtyCityFibre, FTTP dağıtım listesine 14 İngiltere şehri ekledi CityFibre, FTTP dağıtım listesine 14 şehir eklediğini söyledi. 2,5 milyar £ 'lık dağıtım planının bir parçası olarak CityFibre, Gigabit fiber optik genişbant ağını yeni pazarlarda 26'ya çıkaracak yer sayısını artırmayı planlıyor. Dağıtım tamamlandıktan sonra, FTTP'nin 26 pazara terfi etmesi CityFibre ağını 2 milyondan fazla ev yapacak. CityFibre, tüm planları uygulandıktan sonra 5 milyon evi bağlayacağını söyledi.
AyoZayo, Florida merkezindeki fiber optik ağını genişletecek Zayo, merkez Florida'daki fiber optik ağ kapsamını genişletmeyi planladığını söyledi. 2.300 kilometreden fazla rotasını içeren yeni fiber optik ağ altyapısı, Tampa ve Orlando'daki fiber optik ağ hizmetleri için yeni bir pazar açıyor.

Bir çift:WDM Teknolojisi Sonraki:Zorlu Ortam Uygulamaları İçin Tasarlanmış ODVA Uyumlu Konektörler