Optik Bağlantılar için Birlikte Fiber Konektör ve Adaptör Paneli

- Mar 28, 2019-

Optik Bağlantılar için Birlikte Fiber Konektör ve Adaptör Paneli


Fiber optik konektör, optik fiberlerin veya fiber optik kabloların bağlantısı için kullanılır. Optik Konektörler , iki fiber kablo için mekanik bir bağlantı sağlar ve her iki çekirdeği de tam olarak hizalar.

Yıllar boyunca geliştirilen 100'den fazla konektör var, ancak çok az sayıda kişi zaman testine girerek rekabetlerini yendi. Farklı iletim ortamlarına göre Fiber Optik Konektörler, ortak silikon bazlı optik fiber tek modlu ve çok modlu konektörlerin yanı sıra plastik ve optik fiber konektörün iletim ortamı olarak diğer konulara ayrılabilir; konektör yapısı ayrılabilir: FC SC, ST, LC, D4, DIN, MU, MT ve benzeri çeşitli şekillerde, ancak SC ve LC konektörler piyasadaki en yaygın konektör tipleridir. ST konektörü çok modlu ağlar için en popüler konektördür. Çok modlu ve tek modlu fiberler için farklı konektörler gerekir.

İki fiber optik hattı birbirine bağlayan konektörlere ek olarak, çoklu fiber optik hatlarını bağlamak için kullanılabilecek Tek Modlu Adaptör Paneli (veya fiber adaptör plakaları) da vardır. Muhafazalara kolayca girebilecekleri gibi hızlı ve kolay fiber patch panel bağlantılarını yapmanızı sağlar. Bunun gibi bir cihazda, panele takılı hatların herhangi biri arasında bağlantılar yapılabilir. Tek bir adaptör paneli genellikle sadece bir düzine kablo tutabilse de, yüzlerce veya binlerce bağlantı yapılmasına izin veren paneller de birleştirilebilir.

ST-, FC-, SC-, MT-RJ- veya LC-tipi bağlantılar için optik fiber adaptör plakalarını belirtin. Adaptör plakaları tüm duvara ve rafa monte optik fiber muhafazaları ile uyumludur ve adaptör başına 24 adede kadar fiber sayısıyla 6 tek yönlü ve çift yönlü, 8 tek yönlü ve çift yönlü ve 6 dörtlü konfigürasyonda mevcuttur. Piston kilitleri (“raptiyeler”) ile kolayca monte edilirler. ST, FC, SC ve LC bağlantı plakaları, 62,5 μm ve 50 adapm adaptörlerle çok modlu uygulamalar için uygun olabilir veya zirkonya seramik manşonlarla donatılan adaptörlerle, modüler bir versiyon mevcuttur. SC ve LC 10G çok modlu lazer optimize adaptörümüz, zirkonya seramik kılıflar kullanmaktadır.

Seri Özellikleri

6-, 8- ve 12 portlu fiber konfigürasyonlarında mevcuttur,
Mevcut panel seçenekleri ST, SC, LC ve diğerlerini içerir,
Dual ve Quad LC uygulamaları ile yüksek yoğunluklu uygulamalara ulaşmak,
Kompozit, Metal veya Seramik manşon seçenekleri mevcuttur,
Toz paneller olarak kullanılmak üzere boş paneller mevcuttur,
Karışık ortam ortamı yaratan Bezel tipi jakların montajı için plakalar mevcuttur.

Duvar montajını veya raf montajı fiber optik muhafazalarını özelleştirmek için, FOCC ST, SC, MTRJ ve LC dahil olmak üzere çeşitli LC Adaptörlü geniş bir panel yelpazesi sunar. Tüm modüler adaptör panelleri endüstri standardı adaptörlerle monte edilmiştir. FOCC fiber adaptör panelleri / plakaları, tek yönlü veya çift taraflı baskıya uygun, LC-SC / ST / FC / MT-RJ, E-2000 fiber optik adaptörleri gibi çeşitli fiber adaptörleriyle birlikte gelebilir ve TIA / EIA-568-B.3'e uygundur Gereksinimler. Adaptör plakalarımız, özel ağ gereksinimlerine uyacak şekilde fosfor bronz veya zirkonya seramik ayrık kollu içerir. LC ve SC adaptör muhafazası renkleri, TIA / EIA-568-C.3 önerilen renk tanımlama şemasını takip eder. Multimedya modüler panelleri, fiber optik ve bakır kabloların entegrasyonu gerektiren uygulamalar için kurulumun özelleştirilmesine izin verir. Boş fiber adaptör panelleri, gelecekte kullanılmak üzere fiber adaptör panel alanını ayırır.


Bir çift:Mekanik Ekleme Sonlandırma Hatalarının Nedenleri Sonraki:Uygun Maliyetli Uyumlu Cisco Alıcı-Vericileri