Fiber Optik Adaptörler - Fiber Optik Konnektörler Arasındaki Köprü

- Apr 25, 2019-

Fiber Optik Adaptörler - Fiber optik Konnektörler Arasındaki Köprü

Fiber optik adaptör, fiber optik kablolama sisteminde iki fiber optik konnektörü bağlamak için kullanılan bir cihazdır. İki farklı stil konektörü arasındaki farkı, hatta farklı konektörleri birbirine bağlayan bir köprü gibi görünüyor. Fuction nedeniyle, fiber optik adaptörün belirli durumları vardır. Bağlanacak iki fiber düzeneği aynı stil fiber konektörlere sahipse, buna kuplör adı verilir. Bağlanacak iki fiber tertibatının farklı stil konektörleri varsa, biz her zaman adaptör diyoruz. Aşağıdaki resimde bir örnek görebiliriz. Adaptör ST konnektörünü ST konnektöre bağlı, her iki taraf aynı stilde, bu süre zarfında kuplör diyoruz. Aksi takdirde, adaptör diyoruz.
Adaptör ve-bağlantı elemanı

Fiber Optik Adaptör Çeşitleri
Fiber optik konektörlerin çeşitliliğine göre, birçok fiber optik adaptör tipi vardır. SC-SC, ST-ST veya FC-FC gibi konnektörler ve farklı konnektör stilleri için adaptörler mevcuttur. Sonuncu cihazlara hibrit adaptörler denir ve örneğin ST ve SC konektörlerine katılmak için kullanılır. Farklı fiber optik adaptör tipleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki resimleri görebiliriz.
fiber optik adaptörü
Fiber Optik Adaptörler nasıl çalışır?
Bilindiği gibi, bir fiber bağlantısının anahtarı her fiber çekirdeğin hassas hizalanmasıdır, bu nedenle lehimleme gibi geleneksel bağlantı yöntemi arızalıdır. Her fiber optik adaptörün içinde hizalama bileziği vardır. Birleştirme bileziği, bir fiber optik adaptörün en kritik bileşenidir. Bronz manşonlar daha dayanıklıdır ancak hassasiyet seramik kadar iyi değildir. Seramik halkalar daha kesin bir hizalama sunar, ancak biraz daha az dayanıklıdırlar. Bronz hizalama kolları, hassas hizalamanın kritik olmadığı çok modlu uygulamalarda yaygın olarak kullanılır. İki konektör halkasını ne kadar iyi hizalayacağı olarak tanımlanan adaptörün performansı, ayrık kovanın yay kuvvetinin miktarı ve toleransları ile belirlenir. Bunu gerçeğe dönüştürmek için çok profesyonel bir teknolojiye ihtiyacı var.

hizalama kollu

FOCC'ın Fiber Optik Adaptörler Çözümleri
FOCC, tek modlu ve çoklu mod, LC, SC, ST, MU, FC, MTRJ, E2000, SMA, vb. Türlerini içeren çeşitli fiber optik adaptörleri sunar. Biz de özelleştirilmiş adaptörler için herhangi bir soruşturma edilir.

Ürünün Özellikleri:
Buna göre uyar LC, FC, ST, SC adaptörleri
En hafif ve çok kompakt boyut
Özel olarak tasarlanmış mekanizma, ekleme kaybını en aza indirir
Kullanımı kolay
Kullanıcı dostu - fiber eklemek, çıkarmak ve yeniden yüklemek kolay

İşlevler:
Kablodan kabloya fiber optik bağlantı
Donatım fiber optik bağlantı kablosu


Bir çift:Konektörler Kabloların Ve Diğer Uygulamaların Sonlandırılmasıdır Sonraki:Optik Kablo, Bağlayıcılar ve Ayırıcılar