Fiber Optik Pigtail Teknolojisi Wiki

- Jun 05, 2019-

Fiber Optik Pigtail Teknolojisi Wiki

Fiber kablo ağı, uzun fiziksel kablo hatları çizilerek oluşturulduğundan, uçtan uca kesintisiz bir kablo döşenmesi oldukça imkansızdır. Ardından, kablo düzeneklerinden biri olan optik fiber örgüsü, bir ucunda bir konektöre ve fiber optik kablo ile birlikte eritmek için diğer ucunda açıkta kalan uzunluğa sahip bir uzunluğa sahiptir. Cam lifi kablosunu birlikte eriterek asgari ekleme kaybına ulaşabilir.

Pigtailler bir ucunda bir konektörle sonlandırılır ve tipik olarak diğer taraf OSP'ye (Dış Tesis Kablosuna) eklenir. Simpleks olabilir: (tek elyaf) veya 144 elyafa kadar çoklu elyaf. Pigtailler, dişi konnektörler duvara monte veya patch panel üzerine monte edilirken, erkek konektörlerin optik alıcı vericinin doğrudan takılması için kullanıldığı erkek ve dişi konektörlere sahiptir. Fiber optik pigtailler genellikle bir Merkez Ofisi veya Head End ve OSP kablosundaki patch paneller arasındaki bağlantıyı gerçekleştirmek için kullanılır. Çoğu zaman, Merkez Ofisi veya merkez ofis dışındaki başka bir birleşme noktasına bağlantı da sağlayabilirler. Bunun amacı, çeşitli ceket malzemelerinin binanın içinde sınırlı bir mesafede kullanılabilmesidir.

Fiber optik konektör, fiber optik patch cord ve fiber optik pigtail arasındaki amacı karıştırabilirsiniz. Burada çözeceğiz.

Fiber optik konektör, fiber bağlamak için kullanılır. Bir kabloda bir veya iki fiber optik konektör kullanılması, fiber optik çözümlerde farklı yardımı olan iki öğeye sahiptir.

Yama panelinden ağ elemanına bağlantı olarak kullanılan fiber optik yama kabloları (veya fiber atlama kabloları). Fiber optik yama kabloları, kalın koruyucu tabaka, genellikle optik alıcı verici ve terminal kutusu arasındaki bağlantıda kullanılır.

Fiber Optik Pigtail pigtail hattı olarak adlandırılan konektörün sadece bir ucu, diğer ucu ise bir kablo çekirdeği dekapitasyonu. Kaynak ve diğer fiber optik kablo çekirdeğine bağlanma, genellikle fiber optik kabloyu, vb. Bağlamak için kullanılan fiber optik terminal kutusunda görünür.

Fiber optik kablo, hem pigtail hem de sahaya monte edilebilir konnektör fiber sonlandırma teknikleri kullanılarak çapraz bağlantı yama panelinde sonlandırılabilir. At kuyruğu yaklaşımı bir ek yapılmasını ve ek panelinde bir ek tepsisinin kullanılmasını gerektirir. Pigtail yaklaşımı en iyi kalitede bağlantı sağlar ve genellikle en hızlısıdır.

Fiber örgüler, birinci sınıf konektörlere ve tipik 0,9 mm dış çap kablolarına sahiptir. Simplex fiber pigtail ve duplex fiber pigtailleri, farklı kablo renkleri, kablo çapları ve isteğe bağlı ceket tipleri ile sunulmaktadır. En yaygın pigtail üzerindeki füzyon ek yeri olarak bilinir, bu, çok lifli kabloyu son ekipmana bağlantı için bileşenine ayırmak için çok lifli bir gövde ile sahada kolay yapılır. Ve 12 fiber veya 6 fiber çok renkli pigtailin kurulumu kolaydır ve birinci sınıf bir fiber optik bağlantı sağlar. Fiber optik pigtailler, SC, FC, ST, LC, MU, MT-RJ, MTP, MPO vb. Gibi çeşitli fiber optik sonlandırma tipleriyle olabilir.

Pigtailler düşük ekleme kaybı ve düşük geri yansıma sunar. Özellikle, yüksek oranda fiber füzyon eklemesi için tasarlanmıştır. Pigtailler genellikle uç noktalara veya patch kablolarla diğer fiber hatlarına bağlanacak çiftler halinde satın alınır.

Bir çift:Modüler Patch Panel ve Breakout Kablolama: Gelecek Prova Ağları İçin Hangisini Seçmeli? Sonraki:Kolay Kablo Yönetimi İçin Temel Araçlar