Fiber Optik İletimde Kullanılan Fiber Optik Ürünleri

- Dec 23, 2019-

Birçok fiber optik uygulama optik iletimden amplifikasyon sağlar. Örneğin, uzun mesafeli DWDM teknikleri, Daha önce, her 100 kilometrede bir pahalı optik sinyal elektroniği kullanıyor. Mevcut çağdaş uzun mesafeli DWDM teknikleri, bir tek optik araca sahip birkaç tekrarlayıcıyı değiştirmek için bir dizi sofistike optik elemandan yararlanmaktadır. Bu tür optik ürünler fiber optik ağda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fiber Optik Video İletimi

Bir EDFA'da kullanılan ve 1550 nm'den nazikçe arttırmak için atomik çerçevesi içinde doğru enerjiye sahip olan nadir gezegen bileşeni olan erbium ile birlikte kullanılan fiber. 980 nm veya hatta 1480 nm “pompa” lazer ışını, erbium katkılı fibere güç verir. 1550 nm'den gelen kırılgan bir iletim gerçek fibere doğru ilerlediğinde, gerçek, gerçek erbium atomlarının kendi kurtarılmış güçlerini serbest bırakmasını teşvik eder, çünkü ekstra 1550 nm yumuşaktır. Bu yöntem, iletim gerçek fiberi düşürdüğünden, gerçek erbium katkılı alana ulaşana kadar daha güçlü ve daha güçlü geliştiği için devam eder.

Şekil, yüksek performanslı fiber optik tekniklerin önemli bir bileşeni olan iki aşamalı EDFA orta aşama girişini gösterdi. Bu durumda, 2 kolay tek aşamalı EDFA, toplu olarak paketlenme eğilimindedir. Tüketici asıl sonucu ilk aşama EDFA'dan ve enter değerini ikinci aşama EDFA'dan alır. Bu tür teknikler genellikle ekstra bileşenlerin gerçek düzenli kullanımını gerektirir. Gerçek DCF'yi iki aşamalı EDFA'dan orta aşama giriş aşamasına koymak, programla ilgili tehlikeli sonuçları azaltır. Bununla birlikte tüketici, aslında DCE'nin gerçek daha yüksek optik indirgeme biti yardımıyla EDFA ile önemli ölçüde elde edildiğini anlıyor.

iki aşamalı

EDFA'lar enerjik elementlerin çoğunu önler, çünkü fotonlar gerçek iletimi arttırır. Gerçek EDFA, daha yüksek bir sonuç enerjisi sağlar ve sağlanan program stili içinde daha az amplifikatöre ihtiyaç duyar. Standart EDFA tarzı amplifikatörler oldukça ince, sadece 12 nm'de yumuşaktır. Eşitleme filtre sistemleri elde etmekle ilişkili gerçek eklenti, müzik grubunu yirmi beş nm'den daha fazla artırmak için artırabilir. Ek eşsiz katkılı malzemeler, kırk nm veya daha fazla bir artış için amplifikasyon grubunu güçlendirir. Buna ek olarak, EDFA'lar içindeki bilgi fiyatına güvenmek, güncellemenin sadece gerçek sürümü değiştirmenin yanı sıra terminalleri almayı gerektiren bir şey olduğunu gösterir.

Gerçek EDFA'nın güvenilir genel performansı, uzun vadeli, daha yüksek bilgi fiyatı fiber optik pazarlama iletişimi tekniklerinin yanı sıra CATV nakliye tekniklerinde de yardımcı olmasına neden olur. CATV programlarında, EDFA'lar, iletimi arttırmadan önce arttırır ve aynı zamanda çok sayıda malzemeye göre gerçek bölünmüş iletimi arttırmak için iyi bir optik ayırıcıyı takip eder. Genel olarak, optik amplifikatörler ile ilgili 4 ana program bulunabilir: enerji amplifikatörü / güçlendirici, hat içi amplifikatörler, ön amplifikatör ve hatta optik sistemlerle ilgili azaltma ödemesi.

EDFA Amplifikatör

Bilim adamları, daha az optik tekrarlayıcı, genel azalan program fiyatı ve rakam gibi karmaşık EDFA'ların yanı sıra çok sayıda elektronik tekrarlayıcıyı değiştirmek için erbium katkılı fiber amplifikatörler (EDFA'lar) oluşturdular. DWDM multiplexer kullanarak hepsini tek bir fibere karıştırmanın yanı sıra.

Sıralı Amplifikatör

Gerçek hat içi amplifikatör veya hatta hat içi tekrarlayıcı, biraz giriş iletimi gerektirir ve bu da yeniden iletimle ilgili olarak gerçek fiberi düşürür. Gerçek samll aktarımının genel performansını ve sesini yönetmek size çok daha iyi program sonuçları verecektir. Sıralı amplifikatörler yoluyla ilave ses, makinenin süresini kısıtlayabilir.

Güçlendirici amplifikatör

Arttırıcı amplifikatör, optik vericinin hemen ardından oturur. Gerçek EDFA, gerçek büyük şanzıman girişine ilişkin en uygun sonuç derecesini üretmelidir. Anında verici sonucu genellikle 10 dBm veya daha fazla olduğu için küçük iletim reaksiyonu gerekli değildir. Gelen göstergelerden gelen daha büyük SNR, amplifikatörden ilave sesin sonuçlarına kıyasla çok daha az etki sunar.

Bir çift:FOCC'den CWDM'nin Bazı Yapıları Sonraki:Fiber Optik Kablo Bozulduğunda Nasıl Bağlanır?