Yüksek Yoğunluklu Kablolama Çözümleri - Push-Pull TAB ve LC Uniboot Fiber Patch Kabloları

- Apr 13, 2019-

Yüksek Yoğunluklu Kablolama Çözümleri - Push-Pull TAB ve LC Uniboot Fiber Patch Kabloları


Günümüzün veri merkezi ve SAN ortamlarında, alan çoğu zaman birinci derecede olduğundan, yoğunluğu her zamankinden daha kritik hale getiriyor. Yüksek yoğunluklu fiber optiklerin kullanılması, gelişmiş performans ve güvenilirlik sunar. Bu makalede, iki tip yüksek yoğunluklu fiber patch kablo, push-pull TAB fiber patch kablolar ve LC uniboot fiber patch kablolar tanıtılacaktır.

Push-Pull TAB Fiber Bağlantı Kabloları

Push-pull TAB fiber patch kablolar, yüksek yoğunluklu tesisatlarda maksimum erişilebilirlik sunan push-pull sekmeli konektöre sahip özel bir "pull" sekme tasarımına sahiptir. Tüm konektörün itilmesi veya çekilmesi için kullanılan konektöre tutturulmuş bir tırnak hariç, geleneksel patch kablolarla aynı bileşenlere ve iç yapıya sahiptir. Bu tasarımla, teknisyen kurulum ve çıkarma işlemlerini yalnızca bir el ile tamamlayabilir ve ek bir alete gerek yoktur.

Piyasada iki tip push-pull TAB fiber yama kablosu mevcuttur. Biri LC-HD TAB fiber yama kablosu, diğeri MPO-HD TAB fiber yama kablosu. LC-HD TAB fiber yama kablosu, LC-HD değiştirilebilir ve hareketli konektör için tasarlanmıştır. İnce, tekboynuzlu tasarımı sayesinde çok fazla yer tasarrufu sağlar ve kabloların daha kolay yönetilmesini sağlar. 12 fiber veya 24 fiber içeren MTP / MPO konektörlerle, MPO-HD TAB fiber patch kablolar, yoğunluğun 12 veya 24 katına kadar çıkarak devre kartında ve raf alanında tasarruf sağlar.

Push-Pull TAB fiber yama kabloları

Push-Pull TAB Fiber Patch Kablolarının Faydaları

Geleneksel fiber patch kablolarla karşılaştırıldığında, push-pull TAB patch kablolar aşağıdaki yönlerden üstündür.

Serbest Bırakılması Kolay - Patch kabloların takılması ve çıkarılması, fiber optik teknisyenleri için 48 portlu 1U patch paneller gibi yüksek yoğunluklu ortamlarda zorlayıcı olabilir. Patch kabloların esnek "çekme tırnağı", konektörün yoğun yüklü panellerden özel aletlere gerek kalmadan kolayca ayrılmasını sağlar. Teknisyenlerin konektörü aşırı yoğun fiber optik panellerden serbest bırakmak için tırnağı mandallamak için öne doğru itmeleri ve tırnağı yavaşça çekmeleri gerekir. Ayrıca, her fiber optik patch kablosu, çekme tırnağındaki etiketle hızlı bir şekilde tanımlanabilir.

LC-HD TAB fiber yama kablosu

Yoğunluk Artışı - Yama kablosunun konektörü, basit bir çekme tırnağı kullanılarak serbest bırakılabildiğinden, konektör mandal mekanizmasına parmakla erişme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu nedenle, adaptörler geçmişte gerekli olan mesafelere çok daha yakın monte edilebilir.

Yerden Tasarruf - Geleneksel konektörler, adaptörlerin üstünde ve altında küçük bir dikey boşluk gerektirir. Düşük profilli push-pull TAB patch kablolar, çekme tırnağıyla birlikte adaptörlerin kesinlikle dikey boşluk olmadan istiflenmesini sağlar.

fiber yama kabloları

LC Uniboot Fiber Bağlantı Kabloları

LC uniboot fiber patch kablolar, yüksek yoğunluklu ağ ortamında daha etkili kablo yönetimi sağlamak için kullanılır. Daha kompakt bir tasarıma sahip olan kablo yönetimi, geleneksel çift yönlü zipcord yapılarına kıyasla% 68 oranında azaltabilir. Bu düzenekler, tek bir yuvarlak, iki fiber kabloyla sonlandırılmış tek bir çizme ile ortak bir mahfazaya yerleştirilmiş iki LC konektörü içerir, böylece tek bir kablo içinde çift yönlü iletime izin verir.

LC uniboot fiber bağlantı kablosu

LC Uniboot Fiber Patch Kablolarının Faydaları

LC uniboot fiber patch kablolar, özel tasarım ve yapı ile aşağıdaki avantajları sağlar.

Polarite Tersinir ve Kablo Sıkışıklığını Azaltın - Bir parmak mandalıyla, LC uniboot fiber yama kabloları, polarite değişikliği yaparken aletlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Polarite çevirimi yaparken görsel referanslar sağlamak için renk kodlu ve "A" ve "B" olarak etiketlenmişlerdir. Eşsiz ters polarite özelliğinin yanı sıra, uniboot seçeneği, kablolama miktarını geleneksel çift yönlü kablolara kıyasla yarı yarıya azaltır, böylece raflardaki ve dolaplardaki kablo sıkışıklığını büyük ölçüde azaltır.

LC uniboot fiber bağlantı kablosu

Kolay Tanımlama ve Kurulum - LC uniboot fiber patch kablolar, kesinlikle olumlu bir etkiye sahip olan yüksek yoğunluklu ağlarda gelişmiş hava akımı ve ekipman görünürlüğü sunar. Kablonun her iki ucunda etiketli benzersiz seri numarası, parça numarası ve uzunluk kolay tanımlama için yardımcı olur. Bu aynı zamanda çoğu kullanıcının kurulum süresini yarıya indirmesine yardımcı olur. Kablo ayakizinin kritik olduğu yüksek yoğunluklu uygulamalar için mükemmeldir.

Sorunsuz Ağ Konfigürasyonu - Tek bir varlıkta iki ayrı LC konektörü ile bu tasarım, iletim ve alıcı liflerin yanlış yapılandırılmasını önleyerek iletişim bütünlüğünü sağlama yetenekleri nedeniyle daha temiz bir görünüm ve sorunsuz ağ konfigürasyonu sağlar.

Sonuç

Ağ ortamı gittikçe artan bir şekilde yüksek hız ve yüksek yoğunluklu çözümlere bağlı hale geldiğinden, yüksek yoğunluklu fiber optik kabloların kullanılması şüphesiz mükemmel bir seçimdir. Push-Pull TAB fiber patch kablolar ve LC uniboot fiber patch kablolar, alan tasarrufu sağlamaya ve tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olurken, yönetilebilirlik ve esneklik sağlar. Veri merkezlerinde yüksek yoğunluklu uygulamalar için en iyi çözümü sunarlar.


Bir çift:En büyük oranı EOTDR prototip Sonraki:Fiber Optik Kabloları Nasıl Uygun Kullanılır?