Çok Modlu Fiber Yama Kablolarından Daha Yüksek Veri Çıkışı

- Apr 04, 2019-

Çok Modlu Fiber Yama Kablolarından Daha Yüksek Veri Çıkışı


Dijital veriler şeklinde parmak uçlarımızda mevcut olan bilgiler, daha önce hiç olmadığı kadar yükseldi. Aynı zamanda, gerçek zamanlı iletişim katlanarak son derece yüksek seviyelere yükselmiştir. Yüksek hızlı veri iletimi talebinde bulunan bir dizi uygulama ortaya çıkmıştır.

Gereklilik, buluşun annesi olabilir - yüksek hacimli veri değişimi sorununu çözmek için fiber optik ağlar icat edildi ve konuşlandırıldı. Ve çok modlu fiber patch kablolar , kablolu taşıyıcıların uç nokta cihazlarına sahip farklı konektörlerinden ilk tercihi olacak şekilde büyüdü.

Tüm bu talebi yaratan hızda aç ve hacime aç, veri merkezli uygulamalar nelerdir? Bu uygulamaların bazı örnekleri İnternet, yerel alandaki çok bilgisayarlı ağlar, telefon ağları ve ATM ağlarıdır. Hızlı iletişim kaynakları için daha fazla açlık gerektiren daha birçok uygulama var. Bu pratik amaçlar için, bu iletişim kanalları, minimum zayıflama ve aşırı hassasiyetle muazzam miktarda veri taşıyabilen yüksek hızlı bir ağa ihtiyaç duyar. Modern fiber optik kablo teknolojisi tam olarak bu tür bir iletişim sağlar.

Çok modlu yama kabloları, ağ üzerinden iletilen bu verileri, hedefledikleri cihazlara bağlamak için kullanılır. Bu yamalar, iki fiber optik kablonun iki gevşek ucunu bağlamak için de kullanılabilir. Yama kabloları, çok modlu optik fiberleri destekleme gereksinimi olduğunda çok modlu olmalıdır.

Çok modlu kablo zayıf fiber optik nedir? Çok modlu, birden fazla veri paketinin eşzamanlı olarak tel boyunca taşınabileceği bir moddur. Sonuç, ağın bir anda birçok veri paketini taşıyabilmesidir. Çok modlu ana hat ağ kabloları genellikle kısa sürelidir, çünkü bu kablolarla hedef, yüksek hızlı ve yüksek güçlü çok kullanıcılı sistemleri yerel olarak desteklemektir. Yamalar, makinenin ağ hedefleri ile aynı hizada kalmasını sağlamak için ağ kablolarıyla uyumludur. Sonuç olarak, çok modlu yamalar aynı anda veri aktarımı yapan birden fazla kullanıcı uygulamasını desteklemenin yanı sıra, yüksek ağ hızı, düşük ağ engelleri ve zaman zaman dış parazitler gibi standart tekli mod yamalarının niteliklerini korurlar.

Bu patch kabloların bağlandığı uç nokta cihazlarının doğada heterojen olabileceğine dikkat etmek de ilginçtir. Uç nokta cihazının gerektirdiği açıklık ve desteklenen uygulama türleri çeşitli olabilir. Gereksinimlere bağlı olarak kullanabileceğiniz birkaç farklı modlu fiber patch kablo türü vardır. Yamayı fiber optik ağınıza kurmanızın tam sebebine bağlı olarak, yamanızı seçmeniz ve gerekli kurulumla devam etmeniz gerekir.


Bir çift:GPON Tabanlı FTTH Erişim Ağı Sonraki:FTTH Uygulamaları İçin Fiber Optik Bölücü Sonlandırma Kutusu