Kablo Endüstrisi Büyümesi FCC Özel Erişim Soruşturmasından Nasıl Yararlanabilir?

- May 28, 2019-

Kablo Endüstrisi Büyümesi FCC Özel Erişim Soruşturmasından Nasıl Yararlanabilir?

Bu dizinin bir önceki makalesinde, FCC'nin telefon şirketlerinin ticari müşterilere (“özel erişim” hizmetleri olarak da bilinir) veri tekliflerinin araştırılmasının yeni “tarife” soruşturmasının muhtemelen “Başkan Wheeler'ın arkadaşlarının kablo endüstrisindeki rekabet olanaklarını artırması” muhtemel olduğu belirtildi. Bazı okuyucuların “kablo şirketlerinin neden özel erişim düzenlemelerinden faydalanacağı” hakkında bir açıklama yapmaları şaşırtıcı değil. Ajansın tarife soruşturma emrinin başlatılmamış okuyucusu, kablo şirketlerinin telefon şirketlerine yönelik hızlı bir şekilde büyük bir rekabet tehdidi haline geleceği konusunda hiçbir fikre sahip olmayacaktı. Özel erişim pazarı veya FCC müdahalesi, kablo pazarındaki büyümeyi hızlandırabilir.

FCC emri, “kablo” kelimesini sadece bir kez gönüllü olarak kullanır - altmış dokuz dipnotda - bu “kablo operatörleri” nin telekomdan devlete göre belirlenen oranlarda özel erişim hizmetleri satın alan firmalar arasında yeniden satış yapmak için bulunduğunu belirtir. ticari müşteriler kar için. Sipariş, kablo operatörlerine iki kez daha bahseder, ancak yalnızca telcos tarafından yapılan argümanlara atıfta bulunur. Kablo endüstrisi ticaret birliği olan Ulusal Kablo ve Telekomünikasyon Birliği (NCTA), ajansın geniş kapsamlı özel erişim işlemine yorumlarda bulunmuş ve bu işlem hakkında bilgi veren bireysel kablo işletmecileri, bu işlem hakkında bilgi vermiş olsa da, FCC, NCTA’nın veya tarife soruşturması emri.

FCC başkanının personeli tarafından yapılan daha sonraki yorumlar, kablo operatörlerinin FCC'nin yeni soruşturma emrinden çıkarılmasının kasıtlı olduğunu gösteriyor. LightReading editörü Carol Wilson geçtiğimiz günlerde, Wheeler'ın kişisel personelinin bir üyesinin özel erişim düzenlemesi için bir grup savunucuya, “eğer bu sorunlar gerçekten büyük bir savaş olarak gösteriliyorsa, tartışmayı kazanamayacağınızı” söyledi. Wheeler gibi, okurların NCTA'nın deyimiyle, “kablo operatörleri, ticari müşterilere, yerleşik sağlayıcılar tarafından sunulan hizmetlerden daha sağlam ve daha ucuz olan hizmetler sunmak için önemli yatırımlar yapıyor” olduğunu bilmesini istemedi.

FCC'nin, kablo operatörleri kamuya açık verilere sahip özel erişim hizmetleri için piyasada önemli bir rol oynamıyormuş gibi davranma kararını uzlaştırmak zordur. Comcast CMCSA +% 0.00, Time Warner Cable TWC -% 0.54, Charter ve Cablevision'ın 2014 yıllık raporları (dördüncü büyük kablo operatörü olan Cox, özel olarak tutuluyor), bu dört şirketin yalnızca% 22'sini (8,8 milyar $) oluşturduğunu gösteriyor 2014 yılında yıllık 40 milyar dolarlık özel erişim pazarının ve telekom sahiplerinin pazar payını almaya devam etmesi bekleniyor.

  • Comcast'in iş hizmetleri geliri 2014 yılında% 21.9 ve 2013'te% 26.4 arttı. 2014 yıllık raporuna göre, Comcast “işletme müşterileri sayısındaki artışların öncelikle rakiplerinden pazar payı kazanma çabalarımızın bir sonucu olduğuna inanıyor” rekabetçi hizmetler ve fiyatlandırma sunmak. ”

  • Time Warner TWX -1.43% Cable, ticari hizmet sunumundan elde ettiği gelir% 22.8 artışla 2.8 milyar $ 'a yükseldi ve 2014 yılında toplam gelirinin% 12.4'ünü temsil etti. “Müşteri sayısındaki artıştan kaynaklanan Business Services gelirlerinde güçlü büyümenin devam etmesini bekliyor. (şu anda ağındaki binaların nüfuzunun sürekli devam etmesi ve yeni binaları ağına bağlamak için yapılan yatırımın sonucu) ve müşteri başına gelir (artan ürün penetrasyonu, daha yüksek fiyatlı hizmet kademelerine olan talep ve fiyat artışları nedeniyle). ” işletme hizmetleri gelirini 2014 yılında 2,8 milyar dolardan 2018 yılına kadar 5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

  • Cablevision'ın işletme gelirleri “öncelikli olarak Ethernet gelirindeki artıştan türetilmiş” ve “kısmen azaltılmış geleneksel ses ve veri hizmetleriyle dengelendi” (yani devlet tarifeleri uyarınca sağlanan telekom hizmetleri) ile 2014 yılında% 5 arttı.

  • Charter hizmet verdiği ticari müşteri sayısını 2014'te% 9,2 (2103'te 567.000'den 2014'te 619.000'e) arttırdı ve ticari hizmetleri toplam gelirlerinin% 11'ini temsil ediyordu.

Bu veriler, telcos tarafından sunulan tarifeli servisler piyasasının durgun veya azalırken, kablo operatörlerinin yeni ethernet tabanlı özel erişim servislerinin dağıtımını önemli bir gelir artışı kaynağı olarak gördüğünü göstermektedir.

Kablo endüstrisinin rekabetçi ethernet servislerine devam eden yatırımı tartışmasız, telkoların tarifeli teklifleri de dahil olmak üzere özel erişim servislerinin düzenlenmesiyle ilgilidir, ancak FCC'nin yeni tarife incelemesi bu verileri büyük ölçüde görmezden geliyor. Yeni soruşturmanın tarifeli, antika bakır tabanlı telko telekom ağı teklifleri üzerine odaklanması kablo endüstrisinin istediği şeydi. NCTA, FCC’nin özel erişim kurallarında daha geniş veri toplamasına karşı çıktı ve ajansın “öncelikli odağının, 2012’de askıya alınan kuralları değiştirmek için yeni fiyatlandırma esnekliği ihtiyacını değerlendirmesi gerektiğini - yani tarifeli özel erişim hizmetlerini yöneten kuralları telcos tarafından sağlanmıştır. Tarife soruşturmasında gündeme getirilen konular daha da dar olsa da, yeni soruşturmada ajansı aynı tarife edilmiş telekom hizmetleri alt kümesine odaklama etkisi var.

Özel erişim düzenlemesinin odağını telkolara daraltmak, kablo operatörlerinin rekabet olanaklarını birkaç şekilde arttırabilir. İlk olarak, kablo operatörleri kendileri devletin ayarladığı oranlarda telco özel erişim hatlarını kiralarlar ve FCC tarafından uygulanan fiyat indirimlerinden yararlanırlar. İkincisi, çeşitli kablo dışı şirketler FCC'nin yeni fiber tesisler üzerinden sağlanan ethernet tabanlı hizmetler de dahil olmak üzere tüm özel erişim hizmetlerinde fiyat düzenlemesi yapmasını istiyor. Kablo endüstrisinin ethernet tabanlı hizmetlerde öncü bir konuma sahip olması durumunda, eğer FCC özel erişim pazarını daha geniş bir şekilde düzenlerse, kablo operatörleri fiyat düzenlemesine tabi olabilir. Son olarak, tarifeli özel erişim tekliflerinin FCC düzenlemesi, telkoların yeni fiber tesislerine yatırım yapma kabiliyetine zarar verdiğinde, kablo operatörlerinin telkolardan pazar payı alma çabalarını artıracaktır.

Yeni tarife incelemesini başlattığında Başkan Wheeler'ın kablo operatörlerinin çıkarlarını göz önünde bulundurma olasılığı yoktu, ancak siparişin kablo operatörlerinin özel erişim pazarına katılımına ilişkin opaklığı ve kişisel personelinin yorumları aksi belirtildi.

Bir çift:Tüm optik Anahtar Giriş Sonraki:Fiber Patch Kablo İçin Hala Seçimleriniz Var mı?