Fiber Patch Kablo İçin Hala Seçimleriniz Var mı?

- Apr 26, 2019-

Fiber Patch Kablo İçin Hala Kaç Seçeneğiniz Var?


Fiber jumper olarak da bilinen fiber yama kablosu, günümüzün fiber optik ağında önemli bir bileşendir. Cihazların arasına fiber optik sinyaller getiren tüm fiber optik ağdaki damarların rolünü oynarlar.

Standart Fiber Patch Kablo Nasıl Seçilir?

Standart fiber patch kabloların seçimi sırasında, genellikle birkaç soru göz önünde bulundurulur:

  • Yama kablosunun fiber türü nedir? Mevcut seçim Multimode (OM1, OM2, OM3, OM4) ve tek modlu (OS1 ve OS2).

  • Fiber patch kablosunun iki ucundaki konnektör tipi ve konnektör parlatma tipi nedir? Şu anda en yaygın kullanılan fiber patch kablolar genellikle LC, SC ve MPO konektörleriyle sonlandırılmaktadır.

  • Yama kablosunun lif sayısı nedir? Simplex (bir fiber) ve duplex (2 fiber) fiber patch kablo çok yaygındır. MTP / MPO konektörüyle sonlandırılmış fiber patch kablolar veya breakout fiber patch kablolar için. Lif sayıları bazen 24 lif veya daha fazla olan daha büyük olacaktır.

  • Fiber yama kablo kılıfının malzemesi nedir? PVC, LSZH, Zırhlı ve OFNP çoğu durumda tercih edilir.

Tüm Fiber Düzeltme Kablosu Eşit Olarak Oluşturulmadı

Şimdi fiber optik kablo çeşitli endüstrilerde ve yerlerde yaygın olarak kullanıldığında, fiber yama talepleri iyileştiriliyor. Fiber yama kablosunun iyileştirilmesi ve çeşitli uygulama ortamlarını karşılamak için daha fazla olasılık sağlamak için gerekli olması gerekmektedir. Aslında, pazar aramasına cevap vermek için birçok özel fiber patch kablo oluşturulmuştur. İşte referanslarınız için birkaç benzersiz ama kullanışlı fiber patch kablosu tanıtacağım.

Düşük Sinyal Kaybı için Bükme Duyarsız Fiber Patch Kablo

Bükme kaybı sorunları, çoğu fiber optik ağ tasarımcısı ve kurucusu için her zaman bir baş ağrısı sorunudur. Niye ya? Nedeni bükülme sorunlarından kaynaklanan sinyal kaybının üstesinden gelmek gerçekten zor. Ek olarak, bükülme kaybı sorunlarını bulmak zordur. Bu yüzden bükülmeye karşı duyarsız fiber yama kabloları oluşturulur. Kelimenin tam anlamıyla, bize bu tür fiber patch kabloların diğer fiber patch kablolar kadar hassas olmadığını söylüyor. Sırlar, bükülmez duyarsız camdan yapılmış lifler üzerine uzanır. Gittikçe daha fazla veri merkezi ve FTTH sistemi bu bükülmeye karşı duyarsız fiber yama kablolarını kullanma eğilimindedir, çünkü bunlar daha düşük sinyal kaybı sağlamazlar, ama aynı zamanda ağ ortamını korumak için çok daha dayanıklı ve kolay bir yapı sağlarlar. Fiber optik kurulumcu, fiber optik kablo kullanımının kolay olması nedeniyle kurulum maliyetini daha hızlı kurulumla kaydedebilir.

bükülmez duyarsız fiber yama kablosu
Veri Güvenliği için Anahtarlı LC Fiber Patch Kablo

Anahtarlı LC fiber yama kablosu, ayrıca güvenli LC fiber yama kablosu olarak da bilinir. Bunun nedeni, yama kablosunun iki ucundaki fiber optik konektörlerin, mekanik seviyede veri güvenliğini sağlayabilen özel olarak tasarlanmış LC konektörleri olmasıdır. Anahtarlı LC fiber patch kablo, konektör rengiyle tanımlanır. Anahtarlı LC fiber patch kablo, Anahtarlı LC bağlantı ürünü ailesinin yalnızca bir parçasıdır. Aynı renkli fiber adaptörlerle veya fiber adaptör panelleriyle kullanılmalıdır. Bir anahtarlı LC bağlantı ürün grubunun her bir rengi, yalnızca eşleşen renk eşleşmesine izin veren benzersiz bir anahtarlama düzenini temsil eder. Anahtarlı LC fiber patch kablo, fiber optik ağ için veri güvenliği sağlayabilir. Daha önceki bir makalede (Anahtarlı LC Bağlantılı Ürünler ile Güvenli Fiber Optik Bağlantı), ayrıntılı olarak anahtarlı LC bağlantısı sunmuştur, bunlar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa lütfen makale başlığındaki bağlantıyı izleyin.

Kama-LC-bağlayıcı-ve-bağdaştırıcı
Daha Kolay Kablo Yönetimi için Uniboot LC Fiber Patch Kablo

Uniboot LC fiber patch kablosu , aynı kablo teline sarılı iki fiberden oluşan fiber patch kablodur. Uniboot LC fiber patch kablosunun her bir ucunda kutup değiştirmeyi kolaylaştırabilen çift yönlü bir LC fiber optik konektör sonlandırılmıştır. Aşağıdaki resim tipik bir uniboot LC fiber patch kablosunun kutupsal yönünü gösterir. Daha az kablolama alanı gerektiğinden, daha iyi soğutma sağlanır. Polaritenin tersine çevrilmesi ile ek bir alet gerekmez. Ve daha kolay kablo yönetiminden yararlanabilirsiniz.

uniboot LC fiber yama kablosu
Yerden Tasarruf için HD TAB Fiber Patch Kablo

HD (yüksek yoğunluklu) TAB fiber yama kablosu, parmaklarıyla kolay erişim ve kablo yerleştirmeyi kolaylaştırabilen itmeli çekme tırnağına bağlı konektörleriyle bir fiber yama kablosudur. Günümüzün fiber optik ağı, zor parmak erişimi ve zor kablo yönetimi ile sonuçlanan yüksek yoğunluğa bağlı olarak artmaktadır. Konektöre takılı bir itme tırnağıyla sorun kolayca çözülür. Fiber yama kablolarının bağlanması ve sökülmesi, diğer çevre bağlantılarını etkilemeden daha kolay olacaktır. Şu anda piyasada bulunan çoğu HD TAB fiber yama kablosu , piyasaya LC ve MTP / MPO konektörleriyle sonlandırılmaktadır. Bu tip patch kablo hakkında daha fazla bilgi için lütfen makalemi ziyaret edin: Yüksek Yoğunluklu Push-Pull Tab Patch Kabloları ile Kablolama.

High-Density-LC-Uniboot-Patchcord-Push-Pull

HD Uniboot LC Fiber Yama Kablosu — Aşırı Yerden Tasarruf

HD uniboot LC fiber yama kablosu, uniboot LC fiber yama kablosu ve HD TAB fiber yama kablosunun avantajlarını birleştirir. İki optik fiberin tek bir kablo telinde birleştirilmesi ve konektörlere bir itme tırnağının takılması, HD uniboot LC fiber yama kablosu, gerekli kablolama alanlarını aşırı derecede azaltabilir. Yüksek yoğunluklu kablolama ortamı için ideal bir çözümdür.

push-pull tab patch kablo konektörleri

Standart fiber yama kablosu dışında, çeşitli ağ ortamının gereksinimlerini karşılayabilen çok sayıda seçenek vardır. Yukarıda belirtilen fiber patch kabloların tümü FOCC'de mevcuttur. Lütfen daha fazla bilgi için WWW.FOCC-FIBER.COM adresini ziyaret edin veya focc@fiberfocc.com ile iletişime geçin .


Bir çift:Kablo Endüstrisi Büyümesi FCC Özel Erişim Soruşturmasından Nasıl Yararlanabilir? Sonraki:LSZH Kablolu Kablolardan Faydaları