İşletmeler İçin Uygun Bir Kablosuz Erişim Noktası Nasıl Seçilir?

- May 28, 2019-

İşletmeler İçin Uygun Bir Kablosuz Erişim Noktası Nasıl Seçilir?

Wi-Fi teknolojisi son yıllarda büyük ölçüde gelişti. Yaşam tarzımız ve çalışma alışkanlıklarımız üzerinde büyük etkisi var. Bu teknolojideki önemli bir bileşen olarak, kablosuz erişim noktaları (AP'ler), kablolu ağlara kolay bir yol sağlayabildiklerinden, öncekinden daha yaygın hale geldi. Ancak, özellikle işletmelere gelince, tek bedene uygun değildir. Yoğun trafiğe sahip büyük ofis alanlarına uyabilir, ancak sınırlı kullanıcılı küçük ofisler için uygun olmayabilir. Tabii ki, tüm durumlar aynı olarak değerlendirilemez. İşletmeniz için uygun bir kablosuz erişim noktasının nasıl seçileceğine bir göz atalım.

Bir Kablosuz Erişim Noktası İşletmeniz İçin Ne Yapabilir?

Kablosuz erişim noktası, bir Ethernet kablosu aracılığıyla kablolu bir yönlendiriciye, anahtara veya hub'a bağlanan ve belirlenmiş bir alana bir Wi-Fi sinyali ileten yerel alan ağındaki (LAN) bir donanım aygıtı veya yapılandırılmış düğümdür. Hem bir ofiste hem de büyük bir binada kullanılabilir.

kablosuz güvence noktaları uygulamaları

Hepimizin bildiği gibi, iş ağı ev Wi-Fi ağı gibi değil. Sonuncusu bir kerede yalnızca sınırlı sayıda cihaza sahiptir, ancak ilk önce aynı sayıda bağlantıyı yönetmesi gerekir. Genel olarak, kablosuz erişim noktaları her biri aynı anda altmıştan fazla bağlantıyı yönetebilir. Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler veya cep telefonları ile bağlanan çalışanlar veya konuklar, kablolu ağınıza kolayca ve hızla erişebilirler.

Kısacası, kablosuz erişim noktalarının işletmeniz için getirebileceği şeyler şunlardır:

  • Çalışanların çalışma alanındaki herhangi bir yerden şirket kaynaklarına erişmesini sağlayarak üretkenliği artırın

  • PoE ile uyumlu kablosuz erişim noktaları, ayrı bir güç hattı çalıştırma veya erişim noktasına yakın bir priz kurma ihtiyacını ortadan kaldırarak maliyet tasarrufu sağlar ve zaman kazandırır

  • Captive Portal ve Access Control List'i (ACL) destekleyen kablosuz erişim noktaları, Wi-Fi ağlarınızı yönetme konusunda size daha fazla kolaylık sağlar

Uygun Kablosuz Erişim Noktalarını Seçme İpuçları

Birkaç faktörü göz önünde bulundurursanız, işletme ağları için uygun bir kablosuz erişim noktası seçmek kolay değildir. Hiç şüphe yok ki standartların ilk etapta konması gerekiyor. Bu nedenle, göz ardı edilebilecek diğer pratik faktörler hakkında daha fazla konuşacağım.

wifi erişim noktaları

Yükseltilebilme

Teknolojiler o kadar hızlı geliştiğinden, bellenimin yükseltildiği kablosuz erişim noktalarını seçmek önemlidir. Güncellemelerin, ağdaki diğer erişim noktalarına otomatik olarak tahsis edilen merkezi bir erişim noktasından yapılabilmesi de faydalıdır.

Kapsam Seçenekleri

İşletmeniz için pazarda aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kablosuz erişim noktaları. Kapsamaya ihtiyaç duyacağınız alana bağlı olarak, burada temel belirleyici bir faktör olacaktır. İç mekan veya dış mekan kullanımı için mi olacaklar? Dış mekanda kullanım için önemli bir korumaya ihtiyaç var mı? AP'leri sepetinize eklemeden önce, bu soruların önce cevaplanması gerekir.

Çalışma sıcaklığı

Kablosuz erişim noktaları, ofis veya alışveriş merkezi gibi normal bir ortamda iyi bir çalışma performansına sahiptir. Ancak, özellikle dış mekanda kullanımda meydana gelen aşırı sıcaklıkları dışlayamayız. Dolayısıyla, kablosuz erişim noktalarına sahip çalışma sıcaklıklarının net bir şekilde görünmesini sağlayın, AP'lerin sizin için ne kadar süreyle çalışabileceğini belirlemek için anahtardır.

Fiyat

İş ağlarınız için hangi tür kablosuz erişim noktalarının uygun olduğunu açıkça öğrendikten sonra, fiyatı karşılaştırma zamanı geldi. Kablosuz erişim noktalarının seçiminde fiyatın hayati bir rol oynadığı açık. Gerçek şartlarınıza göre uygun bir kablosuz erişim noktası seçin. Kurulum işlemini kolaylaştırabilecek özelliklerin farkında olun.

Yukarıdaki hususlar dışında, hız ve montaj tarzı gibi diğer faktörlerin de dikkate alınması gerekir.

özet

İşyerleri üzerinden erişim noktaları kurarak, çalışanlar ağ kesintileri yaşamadan odadan odaya serbestçe dolaşabilirler. Cihazları iş yerlerinde bağlantıyı kesmeden bir erişim noktasından diğerine sorunsuz bir şekilde geçerek iş verimliliğini büyük ölçüde artırıyor. Bu nedenle, en iyi kablosuz erişim noktalarını seçmek önemlidir.

Bir çift:Korumalı Ethernet Kablosu — Yüksek EMI Alanında Ağı Dağıtmak İçin İyi Bir Seçim Sonraki:Bazı Yaygın Kablo Bağlama Çubuklarının Kısa Tanıtımı