Bir Patch Panel ile Birlikte Cihazlar Nasıl Bağlanır?

- Aug 03, 2019-

Bir patch panel ile birlikte cihazlar nasıl bağlanır?

Birkaç gün önce okuyucumdan bazı yorumlar aldım, birçok kişi blogumun anlaşılmasının zor olduğunu belirtti. Bugünün blog makalesi, Fiber optik patch panel hakkında size biraz bilgi vermek için basit kelimeler ve komik resimler kullanır. Basit bir deyişle, bir patch panel telefon santrali gibi çalışır, ancak daha iyi kablo yönetimi elde etmek için kablolar için kullanılır. Peki fiber optik kabloları veya diğer cihazları patch panellere nasıl bağlayabilirim?

yama panelleri

Fiber Optik Kabloları Yama Panellerine Nasıl Bağlarsınız?

1. Her ağ aygıtından gelen bir kablo yama panelinin arkasına kablolanmıştır. Ağ aygıtları ağ anahtarı, duvar jakları, bilgisayarlar, hub vb. İçerebilir.

2. Yama panelinin önündeki kısa yama kabloları, cihazların nasıl bağlandığını kontrol eder. Yama panelinin önündeki yama kabloları, cihazları anahtarlara veya diğer yama panellerine bağlar.

3. Bağlantıyı değiştirmek için, yama kablosunun hangi sokete girdiğini değiştirin.

Bir yama paneli kullanıyorsanız (örneğin Leviton 24 port yama paneli), bu ürünler arasındaki bağı değiştirmek daha kolay demektir. Yapmanız gereken tek şey, asıl alan güneş panelinin, kablo bağlantılarını kontrol etme konusunda size daha basit bir kullanıcı arayüzü sağlamasıdır.

Patch panelin arkasında neler olup bittiğini daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

patch panelin arkasında

Asıl alan güneş panelini daha fazla değiştirirseniz, darbenin daha düşük olmasını önlersiniz. Bir kişi, bir kişi çarpma cihazı kullanılmasını önlemek için kişi kablolarını çarpar.

Bir kişinin gerçek kabloları nasıl kurduğu esastır. Gerçek kablolar, belirli bir renk tasarımına bağlı kalırken, ürünler arasında kablo bağlantıları kurmaya yardımcı olmak için bu özelliğe bağlı kalmanız gerekir. Gerçek tasarım, kullandığınız gerçek önleme türlerinin yanı sıra önlenecek kablolama türüne bağlıdır.

Her bir kablo veya tel seti, fiber panelden girişle ilgili bir çıkışa karşılık gelir. Her bir prize takılı olanı kullanarak etiketlemeniz durumunda, kendi sistem ürünlerinizin tam olarak ne yapılacağını anında anında bildirebilir ve aynı zamanda gerçek kablo bağlantılarını değiştirmek daha kolay hale gelir.

Fiber panelinizdeki asıl soketlerin işaretlenmesi ile ilgili genel tip (Kara Kutu Patch Panel olarak), alan miktarını kullanarak asıl kat veya hatta ayar miktarını kullanmaktır.

Sonuç

Şimdi FOCC için çalışıyorum, belki bazıları zaten makalemi izlemişseniz, bildiğim gibi, bazı ilgili ürünler varsa, ziyaret etmeyi bekliyoruz, FOCC SFP alıcı vericileri veya yama panelleri ve CWDM / DWDM hakkında iyi haberler var MUX / DEMUX FOCC tarihinin en düşük fiyatıdır. Güzel bir şans yap ve bunun için harekete geç.

Bir çift:FOCC LSZH Kablo Çözümleri Sonraki:Cat6 Patch Panel Cat6a Kablo ile Çalışır mı?