Ağ Kabini, Sunucu Kabini Kabinesinden Nasıl Ayırtılır

- Apr 25, 2019-

Ağ Kabini, Sunucu Kabini Kabinesinden Nasıl Ayırtılır


Bazen ofise yeni bir sunucu veya ağ ekipmanı kurmak ve ne tür bir ekipmanın sizin için uygun olduğuna karar vermek istediğinizde ağ dolabını sunucu rafı dolabından ayırmak zor olabilir. Görünüm açısından bakıldığında, hem ağ kabini hem de sunucu rafı kabini 42U gibi tek tip boyutlarda olduğundan, neredeyse aynıdır. Aslında, hala bazı farklılıkları var. Bu yazıda, uygun bir kablo yönetimi uzmanı seçmenize yardımcı olmak için ağ kabini ve sunucu rafı kabininin bu ayrımlarını ortaya koyacağız.

Kabinin İyi Düzenlenmiş Kablolama Yönetimi

Ağ Dolabı Nedir?

Ağ kabini normalde yönlendirici, patch panel, anahtar ve çok çeşitli ağ ekipmanlarının yanı sıra ağ aksesuarları için de kullanılır. Çoğu durumda bir ağ dolabı bir sunucu rafı dolabından daha sığ olacaktır. Genellikle derinliği 31 inçten azdır. Termal gereksinim tipik olarak ağ kabininde depolanan ekipmanla ilgili bir sorun olmadığından, delikli yerine cam veya güçlü bir plastik ön kapıya sahip olma olasılıkları daha yüksektir.

Sunucu Rafı Kabini Nedir?

Sunucu rafı dolabı çoğunlukla sunucuları, UPS ES'yi, monitörleri veya benzeri ekipmanları kurmak için uygulanır. Standart BT ekipmanlarında rafa uyumluluk için çok çeşitli yükseklik, genişlik ve derinliklerde mevcuttur. Örnek olarak 42U sunucu rafını alın, genellikle 24 inç genişliğinde ve endüstri standartlarına göre 36 inç derinliğindedir. Bazı şirketler, çeşitli talepleri karşılamak için başka ölçüm seçenekleri de sunabilir. Bu tip bir kabin genellikle içerideki ısı üreten ekipman için uygun bir ortamı sağlamak üzere havalandırma için delikli bir ön ve arka kapıya sahiptir.

Ağ Kabine vs Sunucu Raf Kabine Farklılıkları

Ağ dolabı ve sunucu rafı dolabı arasındaki farklar için, temel bir izlenim edinebilir ve yukarıda tartıştıklarımızdan ilham alabilirsiniz. Şimdi onların temel ayrımları hakkında bir özet yapalım.

  • derinlik

Sunucu rafı dolabı daha uzun olan ağ donatılarına ev sahipliği yapacağı için, derinlemesine ağ dolabından daha derin olması gerekir. Benzer şekilde, ağ dolabı yönlendiricileri, patch panelleri ve çok daha kısa bir derinliğe ihtiyaç duyan fiber optik kablo gibi diğer ağ donanımlarını barındırmak için kullanılır. Derinlik bakımından genellikle 800 mm ila 1200 mm arasında bir fark vardır.

  • Hava akımı

Çoğu sunucu önemli miktarda ısı üretecektir. Genellikle ağ kabinine yerleştirilen ekipman türü, bir sunucu rafına yerleştirilen ile aynı miktarda ısı üretmez. Sıcak sunucular üzerinden hava akışını kolaylaştırmak için, havalandırmalı ön ve arka kısımları olan delikli bir malzemeden bir sunucu rafı dolabı tasarlanacaktır. Bir ağ kabini ile ilgili olarak, içerisine yerleştirilmiş olan ekipman karşılaştırıldığında fazla ısı üretmez, bu nedenle ön kapı için katı temperli cam veya pleksiglastan ve arka panel için sağlam bir malzemeden tasarlanırlar.

Sonuç

Hangisinin doğru seçim olacağına karar vermeden önce kullandığınız ekipmanın genel boyutlarına bakmak çok önemlidir. Ayrıca, uygun olmayan şekilde ısı üreten ekipmanların tehlikeli olduğunu ve bunun da ekipmanınıza zarar verebileceğini fark etmek önemlidir. En uygun olanı en iyisidir. Ağ dolabı veya sunucu rafı dolabı için herhangi bir talebiniz varsa, FOCC size iyi bir seçimdir.


Bir çift:Plenum Kablosu Vs Plenum Dışı Kablo, Hangisini Seçmeli? Sonraki:Kablo Yönetiminden Yararlanan Geniş ve Daha Geniş Bant, Tedarikçiler