Gevşek Tüplü Fiber Optik Kabloların Derinliği Bilgisi

- Mar 02, 2019-

Gevşek Tüplü Fiber Optik Kabloların Derinlemesine Bilgisi


Giriş

Gevşek tüplü fiber optik kablolar (bundan sonra gevşek tüplü kablolar olarak anılacaktır) dış mekan bitki gövdeleri için en yaygın kullanılan kablolardır, çünkü yüksek çekme gerilimleri altındaki lifler için en iyi korumayı sağlarlar ve su engelleyici jel ile nemden kolayca korunabilirler veya kasetleri. Bu kablolar, küçük bir plastik tüpün içinde bir araya getirilmiş, orta güçte bir elemanın etrafına sarılmış, aramid dayanım elemanları ile sarılmış ve ceketlenmiş, küçük, yüksek lifli bir sayım kablosu sağlayan, gevşek bir kablo kablosunun temel yapısıdır. aşağıda gösterilen).

Gevşek Boru Kablosunun Temel Yapısı

Gevşek boru kablolarında, kaplanmış fiber, genellikle optik jel ile doldurulmuş, sağlam, aşınmaya dayanıklı, büyük boy bir tüp içinde "yüzer". Tüp fiber ile doğrudan temas etmediğinden, herhangi bir kablo malzemesi genleşmesi veya daralması fiber üzerinde baskıya neden olmaz. Tüp üzerine yerleştirilen dış stresin çoğu da elyaflara aktarılmaz. Higroskopik olmayan jel, suyun tüpe girmesini önler. Gevşek boru kablolarının dış ortamdaki zorlu çevre koşulları için en iyi çözüm olduğu kanıtlanmıştır. Örneğin, borularda kullanılabilir, tepeye dizilmiş veya doğrudan toprağa gömülmüş olabilir. Bazı dış kısım gevşek tüplü kablolarda, aralarında kemiricilerin çiğnemesini önlemek için aralarında metalik bir zırh bulunan çift ceketler veya ceketlerin çekmesine izin vermek için kevlar olabilir. Fiberler sadece ince bir tampon kaplamaya sahip olduklarından, hasarı önlemek için dikkatlice kullanılmalı ve korunmalıdır.

Farklı Tüplü Kablo Çeşitleri

Farklı özelliklere göre, farklı türde gevşek tüp kabloları vardır. Diğer fiber optik kablolara benzer şekilde, fiber tiplerine göre sınıflandırılmış tek modlu gevşek tüp kabloları ve çok modlu gevşek tüp kabloları vardır. Tek modlu fiberlere sahip gevşek tüplü kablolar genellikle fiberlerin üzerine pigtailler püskürtülerek ve bir ekleme kapağında korunarak sonlandırılır. Bununla birlikte, çok modlu gevşek tüp kabloları, koruma için her bir elyafı kaplayan bir koparma kiti (ayrıca bir fraksiyon veya fan çıkış kiti olarak da adlandırılır) takılarak doğrudan sonlandırılabilir.

Aslında piyasada, gevşek tüplü kablolar daha yaygın olarak farklı yapılar tarafından sınıflandırılır. “Yapı” elyaf sayıları, ceket malzemeleri ve daha fazlasını içerir. Farklı tipler aşağıdaki gibi gösterilmiştir.

Merkezi Gevşek Tüp Kabloları

Merkezi gevşek tüplü kablolar, tüm dielektrik tasarımı sağlam bir şekilde 24 fibere sahiptir. Merkezi gevşek boru tasarımı, 24'den fazla lif içermeyen düşük lif sayısı için ekonomik bir seçenektir. Daha küçük bir genel boyut sunar ve tipik gevşek tüpten daha verimli bir kanal alanı kullanımı sağlar. Merkezi boru, kabloyu monte etmek için gereken işçilik ve malzeme miktarını en aza indirir. Breakout kitlerinin sayısı% 50 azaltılabilir, zamandan, paradan ve yerden tasarruf sağlanır.

LSZH Ceket ile Merkezi Gevşek Tüp Kablo

LSZH Ceket ile Merkezi Gevşek Tüp Kablo

PE Ceketli Merkezi Gevşek Tüp Kablo

PE Ceketli Merkezi Gevşek Tüp Kablo

Çok Tüplü Kablolar

Çok gevşek tüp kablosu, daha yüksek elyaf sayımı ihtiyaçları için çok tüplü bir yapıya sahiptir. Çok tüplü yapı, merkezi bir güç elemanı etrafında farklı tüplerin bir araya getirilmesinden yapılır. Fiber sayımı, aktif ekipmanın konumuna büyük ölçüde bağlıdır. Dış mekanda kurulum için, çok gevşek tüplü kablo, daha ağır çevre kısıtlamalarına (aşınma, sıcaklık değişimi, ezilme direnci vb.) Dayanmak için genellikle polietilenden yapılmış dayanıklı dış kılıf ile tasarlanmıştır. Kablo kazası durumunda kablonun içindeki su yayılımını durdurmak için jöle ve / veya şişebilir elemanlar kullanılarak elde edilen su geçirmez bir kavrama sahiptir. Bu tür açık gevşek tüp kabloları esas olarak kanallara monte edilir veya doğrudan gömülür. İpuçları: Bazı durumlarda, su geçirmezlik özelliklerini ve LSZH-FR kılıfını çok gevşek tüp kablolarında birleştirmek için İç Mekan Dış Mekan yapıları gerekir.

LSZH Ceket ile Çok Gevşek Tüp Kablo

LSZH Ceket ile Çok Gevşek Tüp Kablo

PE Ceket ile Çok Gevşek Tüp Kablo

PE Ceket ile Çok Gevşek Tüp Kablo

Telli Tüplü Kablolar

Örgülü gevşek tüplü kablo, yüksek elektromanyetik girişimlerin ve uzun mesafeli telekomünikasyonların olduğu yerlerde güç iletim sistemlerinde kullanılan metalik olmayan bir kablodur. Son derece esnek ve ekonomik olan bu kablo, hava, kanal, doğrudan gömme tesisler ve daha yüksek iç mekan alanları gibi düşük elyaf sayımı uygulamaları için idealdir. Kablo yapısı, metallerin metalik olmayan bir mukavemet elemanı olarak göbeklerin ortasına yerleştirilmiş bir FRP'den (Elyaf Takviyeli Plastik) oluşur. Dolgu bileşikleriyle doldurulmuş olan kablo boruları, mukavemet elemanlarının etrafına sarılmıştır ve aramid ipliği, su geçirmez malzeme üzerine uygulanır. Kablo yanmaz PE kılıf ile tamamlanmıştır.

Yeni Tip Telli Gevşek Boru Kablo
—Dry Gevşek Tüp Kablo
Kuru gevşek tüplü kablo, bir tür jel içermeyen telli gevşek tüplü kablodur. Tamamen kuru su engelleme teknolojisi ve düşük çaplı tampon tüpleri kullanır. Kuru gevşek tüplü kablo tasarımı tamamen jel içermez, ancak dış mekan bitki uygulamaları için tam su engelleme koruması sağlar. Kuru gevşek tüp kabloları standart jel dolgulu gevşek tüp kablolarına bir alternatiftir.

Kuru Gevşek Tüp Kablonun Faydaları:

  • Kablo hazırlık süresini azaltır

  • Potansiyel olarak tehlikeli çözücülere olan ihtiyacı ortadan kaldırır

  • Daha az sarf malzeme gerekli

  • Daha temiz, geliştirilmiş çalışma ortamı

  • Ekipman ömrünü uzatır

  • Şantiye temizliğini kolaylaştırır

  • Kullanım kolaylığını arttırır

  • Muhafaza içinde daha kolay yönlendirme

  • Tüp alanını maksimuma çıkarır

  • Makara kapasitesini arttırır

Kuru Telli Gevşek Tüp Kablo

özet

Gevşek tüplü kablo, 25 yıldan uzun bir süredir kampüs omurgalarına yerleştirilmiş baskın fiber optik kablo tasarımı olmuştur. Son yıllarda, bu tasarım ayrıca yükseltici ve plenum alev derecelerinin gerekli olduğu omurgaların inşa edilmesinde de büyük bir seçenek olarak ortaya çıkmıştır. Gevşek boru kablosu, diğer tüm optik kablo tasarımları ve diğer ortam türleri ile eşleştirilmemiş, olağanüstü ve güvenilir mekanik, çevresel ve optik performans göstermiştir. Optik haberleşme alanlarında 1 numara olarak belirlenen Fiberstore, iç mekan / dış mekan uygulamaları ve müşteri tesisleri için komple bir yükseltici ve plenum dereceli gevşek tüp kablo hattı sunmaktadır. FOCC'ye Hoşgeldiniz !

Bir çift:Fark Nedir: OM3 Vs OM4 Sonraki:FTTH Bırakma Kablo Kurulumu İçin Hangisini Seçmeli?