KN95 ve N95 Maskeleri Arasında Fark Var mı?

- Apr 06, 2020-

N95, Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü (NIOSH) tarafından onaylanmış Amerikan solunum cihazlarının sertifikasyon seviyesidir. Bu tip maske, belirtilen hava akışı (85L / dak) altında yağsız partikül olmayan maddenin (aerosol)% 95'inden fazlasını filtreleyebilir, bu nedenle N95 olarak adlandırılır. Partikül maddenin% 99'undan fazlasını (aerosol) filtreleyebiliyorsa, buna N99 maskesi denir. Buna ek olarak, N95'e karşılık gelen KN95, Çin'in GB2626-2006 Solunum Koruma Ürünleri Kendinden Emiş Filtreli Anti-Partikül Solunum Standardı tarafından onaylanmış bir maskedir.

fdfb-inzcrxr8829313

KN95 ve N95 maskeleri aynı koruma seviyesine sahiptir, ancak sadece farklı ülkelerin test standartlarını takip eder. KN95 maskeleri Çin standartlarını takip eder ve N95 maskeleri, her ikisi de yağlı olmayan partiküller (deneyler için sodyum klorür partikülleri) için% 95'ten az olmayan bir koruma verimliliğine sahip Amerikan standartlarını takip eder.

KN95 maskeleri birinci basamak koruma için kullanılabilir mi?

Hem KN95 maskeleri hem de N95 maskeleri tıbbi ve tıbbi olmayan tipleri içerir. Bunlar arasında, KN95 / N95 maskelerinde "Tıbbi" işaretine sahip maskeler, anti-salgın döneminde sağlık personelinin ilk basamak koruması için kullanılabilir. "Tıbbi" işareti olmayan maskeler sağlık personeli için önerilmez ve sıradan insanlar tarafından kullanılabilir. GB19083'e uygun seviye 1 ve üstü maskeler sadece% 95 filtrelenebilirlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sıvı penetrasyonunu da önler ve tıbbi kurumlarda çeşitli operasyonlar için kullanılabilir.

Tanıtımın içeriği doğruysa, sağlık departmanı ile onayladıktan ve modelin birinci basamak sağlık personelinin korunması için kullanılamadığını onayladıktan sonra, bu kez Hubei Kızıl Haç tarafından oluşturulan KN95 maskeleri grubu yeni koroner pnömoni tedavisi için belirlenmiş hastane, bunun KN95 maskesinde olduğu varsayılabilir Bu kategori tıbbi değildir.

KN95 / N95 maskeleri neden antivirüs olabilir?

Virüsler genellikle sadece havada mevcut değildir, ancak damlacıklar, toz, kepek, vb. Gibi parçacıklara yapışır. KN95 ve N95 maskelerinin filtreleme mekanizması, bu ince parçacıkları maskedeki yüksek performanslı filtre katmanından bloke etmektir. Koruyucu bariyer oluşturun.

Bu nedenle, KN95 / N95 solunum koruyucu ekipmanı kendinden emişli filtre anti-partikül solunum maskeleri giyerken, sıkılığa dikkat edin, yüze yakın olmalı ve virüsler ve bakteriler için asla bir "kolaylık kapısı" bırakılmaması önerilir. Dikkatli kullanım "Ekshalasyon valfi" tipi maskeler vardır.

KN95 / N95 maskelerinde tıbbi ve tıbbi olmayan maskeler arasındaki fark nedir?

Temel fark, tıbbi tip maskenin dış yüzeyinin hidrofobik olarak muamele edilmiş olmasıdır. GB19083-2010 ve YY0469-2011'in tıbbi cerrahi maskeleri açıkça "sentetik kan penetrasyonu", "yüzey nem direnci" parametre indeksi ve açık tıbbi koruyucu maskeler Kan, vücut sıvıları ve diğer sıvılar üzerinde koruyucu etki açıkladı. Layman'ın terimleriyle, tıpkı bir lotus yaprağına düşen bir su damlası gibi, sıvı maskenin yüzeyine nüfuz edemez, bu da tıbbi personelin hızla nüfuz etmesini önlemek için sıklıkla alkol, kan vb. tıbbi tip KN95 / N95 maskeleri bu özel tedaviden geçmeyecek.

KN95 ve N95 koruyucu maskelerinin en koruyucu fonksiyonu filtre tabakasıdır. Filtre tabakası polipropilen eriyik üflemeli mikrofiber elektret malzemeden yapılır. Maskenin dış yüzeyi su itici ile muamele edilmemiştir. Su ve alkol uygulanması malzemeyi tahrip edecektir. Filtrenin yapısı filtreleme etkisini büyük ölçüde azaltır. Dahası, kan genellikle bakteri, virüs vb. İçerir ve hastanenin uygulama senaryosu, sağlık personelinin hastanın kan ortamına yüksek olasılıkla maruz kalacağını belirler. Bu nedenle, tıbbi maskenin yüzeyinin hidrofobik tedavisi esastır. Ve sıradan insanların alkol ve kanla karşılaşma şansı çok az. Maske düzenli olarak değiştirildiği sürece, dış kısım bu tedavi olmadan zarar görmeyecektir.

Solunum valfli KN95 / N95 maskesinin koruyucu etkisi nedir?

KN95 / N95 maskeleri de solunum valfine ayrılmıştır ve solunum valfi yoktur. Maskeler için nefes alabilirlik ve filtrasyon verimliliği her zaman bir çelişkidir. Filtrasyon etkisi iyi ise, genellikle boğulmuş hissedersiniz. Solunum valfi boğulmayı gidermek için tasarlanmıştır.

Ekshalasyon valfi ve inhalasyon valfi mekanik bir anahtardır. Solunduğunda, valf solunduğunda açılır. Hava, filtre katmanı boyunca "elenir". Direnç hissini azaltmak için ekshalasyon sırasında valf açılır. Sorun şu ki, bu mekanik anahtarın aşındığında aniden kırılıp kırılmayacağı veya filtre katmanından geçmeyen zararlı hava taşıyıcı parçacıklarının bundan yararlanmasına izin vererek ince parçacıklar tarafından yakalanıp yakalanmayacağı belirsizdir. Bu nedenle, tüm tıbbi tip maskelerin solunum valfi yoktur. Aynı zamanda, bu anti-salgın döneminde, özellikle çevredeki ortam nispeten zayıf olduğunda, sıradan insanların da valfleri solmadan KN95 / N95 maskeleri veya tıbbi cerrahi maskeleri seçmeye çalıştıklarına da itiraz ediyoruz.


Beyan

Maskeler gibi koruyucu malzemeler üretmiyoruz, aynı zamanda her türlü koruyucu malzemeyi yüksek fiyatlarla satmayı reddediyoruz. Aynı sarf malzemelerine ihtiyacınız varsa ve arıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin, herkesin hak ettiği koruma malzemelerini almasına yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Şu anda size yardımcı olabileceğimiz malzemeler: maskeler, koruyucu giysiler, gözlükler. riohua@fiberfocc.com

Bir çift:Cisco SFP Alıcı-Vericilerinin Özel Talimatları Sonraki:Tıbbi Cerrahi Maskeler ve Tek Kullanımlık Maskeler Arasındaki Fark Nedir?